TWOIAF Evreninde Geçecek olan TV Filmi

Herkese iyi forumlar. Öncelikle forumun yenisiyim o yüzden başlığı doğru yere açtığımdan emin değilim, yanlış olduysa kusura bakmayınız.

Tesadüfen IMDB’de isimlendirilmemiş bir Game of Thrones Prequel filmine dair bir sayfaya rastladım. Forumda aradım ancak alakalı bir başlık bulamadım. Sadece çekilmesi plananlanan 5 spin off dizi hakkında paylaşılan haberlerle alakalı konuları bulabildim. İlgili filmin kastı falan da yapılmış ve Naomi Watts ve birkaç bilindik isme daha rastlayınca şaşırdım. Proje şu an pre production aşamasında görünüyor. Haberler var mı merak ettim.

Link: Untitled Game of Thrones Prequel (TV Movie) - IMDb

1 Like

Hoş geldiniz. :slight_smile: Evet, 4 tanesi proje aşamasında; bir tanesinin çekimlerine başlandı.

Gayriresmi ismi “Uzun Gece” olan dizi, 5000 yıl öncesinde geçiyor; Starklar, Ötekiler vb. şeylere odaklı ve evet, Uzun Gece’nin ilk geldiği dönem.

Doğrudan bu dizi için haber ve gelişmeler için başlığımız burada; Game of Thrones "Uzun Gece"

Başlık da kesinlikle doğru yerde. :slight_smile: Dizi konuları dizi bölümünde açılıyor.

1 Like

Merhaba Hoşbulduk. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için :slightly_smiling_face:

Ne demek, rica ederiz. :slight_smile:

Hangisi başladı acaba?

Uzun Gece başladı, şimdilik pek bir haber yok maalesef.

1 Like

Oyuncularından biri Harry Potter’da daha önce gösterilen Grindelwald’ın gençliğini oynayan çocukmuş doğru mu :blush:

Doğru bilgi.
202002020

O çocuktan Yabanıl olmaz Stark olmaz olsa olsa Valyrialı veya Zeki Lann

Dizide Zeki Lann’ı göreceğimizden çok eminsiniz? Teknik olarak ana konu “Uzun Gece”, “Stark”, “Doğunun Gizemleri”, “Ötekiler” olduğu için odak noktasının neresi olacağı aşikar ama haklı olabilirsiniz, kıyıdan köşeden dahil olabilir, sonuçta hikaye ona odaklı olmak zorunda değil.

Yoruma gelirsek evet, o çocuktan Stark falan olmaz; Valyrialı olur mu o bile tartışmalı. Lakin güzel Lannister olur ondan.

Sanırım DD’nin yaptığı uzun gece savaşıb vahametiyle ilgili olarak akıllarda yanlış yargı bırakmış. Bu mesele sadecw Kuzey’i değil koca Westeros’u ilgilendiren bir mesele. Yani Zeki Lann gibi karakterleri akftif olarak görmemiz mümkündür.

O iki tipin yaptığı hiçbir şey benim aklımda kitaplarla ilgili bir algı bırakamaz. Yahut GRRM’in bizzat senaryosunda parmağı olduğu bir dizi için.

Resmi açıklama HBO’nun ağırlıkta yukarıda bahsettiğim şeylerini kapsıyordu, o yüzden “odak noktası” olarak oradan bahsettim. Yani sonuçta ana konu “Uzun Gece” gidip de Lannister Hanesi nasıl kurulmuş, bunu izleyecek halimiz yok. Elbette yukarıda da söylediğim gibi hiçbir şekilde görülmez de demiyorum, pek tabi görülebilir hatta ben olsam gösterirdim, insanlar görmek ister.

Büyük ihtimalle ilk Azor Ahai olacak David Bower çünkü Azor Ahai’nin Valyrialı olma ihtimali var bence.