Tyroin Ne yaptı böyle ya ! (3.kitap sonu ağır spolier)

Tyroin Kitap finalinde ne yaptı öyle albaretle baba katili oldu babası onu sevmesede o kadar korumuştu Kazık gibi ablası Babasını niye öldürdü şimdi bu ?

Nereye korumuş küçükken Casterly Rock’un kanalizyasyondan sorumlu yapmış bi baba çok iyi çok da güzel iyi oldu bence.

İyi yaptı tabi.Özellikle Tysha konusunda yaptıklarını öğrenince bunu yapması normal.Savaşta adamı en öne koydu ölmesi için ama iyiki ölmedi.

yani en azından babasıydı yani duvara felan yollamaya çalıştı el yaptı bi cersie değildi Shae hak ettide

yani babasıymış falan o kısmı takmıyorum ben ama Tywin Lannister karizma adamdı severdim…

Aynen Tywin’i ben de karizması, komutanlığı ve diziye eklenen Arya’yla konuşmaları nedeniyle seviyordum. Ölmesiyse tamamen hak ettiği bir şeydi ve üzülmedim açıkçası, bunu Tyrion’un elinden olması da ayrı bir sevindirdi beni.

Tywin gibi bir komutanın böyle ölmesi hiç güzel değil…Tyrion kinslayer olarak lanetlendi,hata yaptı…

[spoiler]Adam bir tek ikizlerinin doğumunda gülümsemiş bir adam ama dizide Arya’yla cıvık bi şekilde tasvir edilmiş o doğru değildi.

Amory Lorch ve Gregor Clegane’e bebek katilliği emrini vermiş adamdı fazla söze gerek yok bence.[/spoiler]

Benim hoşuma gitti o konuşmalar, onun da insan olduğunu gösteriyordu bence ve içini hiç bilemedik Tywin’in.

Abicim nasıl bilemedik diyosun sen kitapları okumadın mı tonla tasvir var adamın iç dünyasına ilişkin ne kadar gaddar ve duygusuz biri olduğunu insaniyetten nasibini almadığını görmemek için kör olmalı bence. Dizide dolu saçmalık var zaten o da öyleydi.

Jaime için de aynı düşünceleri paylaşıyordum bir ara ama 3. kitaptan sonra yaptıklarını daha iyi anlayabiliyorum. Dışarıdan ne kadar anlatılırsa anlatılsın, Tywin’in düyasını kendi gözünden görmedikçe onu tam olarak anlayamayız.

Görüşüne saygı duyarım ama kim ne derse desin sadece bi çocuk ve bi bebeğin, yani Aegon ve Rhaneys’in ölüm emrini vermesi bile anlatıyor herşeyi.

twyin çocukların ölüm emrini verdi de robert baratheon çok mu masumdu.hamile kızı öldürtecekti.yapılması gereken oydu.şartlar onu gerektiriyordu.Tywin sert bi insan olabilir ama hiçbişeyi gaddarlık için veya insanlıktan nasibini almadığı için yaptığını söyleyemezsin

Ölmeyi hak etti dedim zaten, zalimdi ama yine de bir amacı vardı.

doğrusu arbalet olacaktı.normalde pek önem vermem ama bunu okuduktan sonra doğrusu nasıldı ben de karıştırdım :smiley:

Yahu “çocuk” diyorum çocuk öldürme emri vermenin amacı olabilir mi arkadaşlar kendinizde misiniz siz?

Öyle bir ortamda oluyor. Taht hırsı gözlerini bürüyor ve senin karşında kimsenin olmamasını istiyorsun.

o çocukları o gün öldürmeseydi ileride tahtta hak iddaa edip yeniden savaş çıkacaktı.o zaman ölecek insanlar ne olacaktı.sonuçta o çocukların ölmesiyle iddaa sona erdi o an için.kaç insan kurtuldu acaba ?

Öyle hırs olmaz. İşte o yüzden her insan insan değildir benim şahsi fikrimce. İnsan olarak dünyaya gelselerde bazıları eylemleriyle ve amaçlarıyla insanlıktan uzaklaşırlar. Tywin de GRRM tarafından kitapta onların tasviriydi bana göre.

e öyle yaparsan otoriteyi sağlayamazsın.sürekli karışıklıklarla uğraşırsın.huzuru da rüyalarında görürler