Tytos Blackwood

Tytos Blackwood

Ünvanları:
Kuzgunağaç Kalesi Lordu

Bağlılık:
Blackwood Hanedanı

Bahsedilen Kitaplar
Taht Oyunları-Kralların Çarpışması-Kılıçların Fırtınası-Kargaların Ziyafeti-Ejderhalarla Dans

Lord Tytos Blackwood Blackwood Hanedanının lideri ve Kuzgunağaç Kalesi Lordu’dur.

Görünüm

Lord Tytos kısa kesilmiş sakallara ve kancalı bir burna sahiptir.Uzun boylu ve ince yapılı biridir.Genenllikle kuzgun tüyünden yapılmış muhteşem bir pelerin giyer.

Taht Oyunları

Lord Tytos Altın Diş’teki yenilginin ardından Tully ordusunun artıklarının Nehirova’ya geri çekilmesine liderlik eder.Kamplar Savaşı sırasında kalenin içerisinden kamp alanına bir saldırı düzenler.Sör Edmure Tully’i esirlikten kurtarır.Zaferin ardından Tanrı Korusunda Eski Tanrılara dua eden Robb Stark ve Kuzeyli Lordlarla beraber dua eder.Savaş Konseyinde Lord Tytos Roose Bolton’ın kuzeye çekilmesinin ardından Lannister Kuvvetlerinin Harrenhall’a çekildiğini söyler.

Kralların Çarpışması

Tully ordusunun Altın Diş’te aldığı yenilginin ardından Lannister ordusu tarafından toprakları işgal edilen Lord Tytos Kral Robb’Dan topraklarını geri kazanmak için izin ister.Kral Robb’un izin vermesinin ardından Lord Tytos topraklarından Lannister kuvvetlerini temizler, fakat topraklarının bir çölden farkı kalmamıştır.

Kılıçların Fırtınası

Lord Tytos Hoster Tully’nin cenaze töreni için seçilen yedi soylu kişiden biridir.

Kargaların Ziyafeti

Kızıl Düğün’ün ardından Blackwood’ların eski düşmanları Bracken’lar Demir Taht’a bağlılık yemini eder ve Blackwood topraklarına saldırırlar.Nehir Diyarındaki Starklara sadık son kaleler artık Nehirova ve Kuzgunağaç Kalesi kalmıştır.Lord Tytos ve adamları Lord Jonos Bracken ve adamlarına karşı şiddetli bir şekilde direnmiştir.Jaime Lannister Kuzgunağaç Kalesini kuşatmak için hareket eder.

Ejderhalarla Dans

Lord Tytos “Bir Blackwood bir Bracken’a asla teslim olmamalıdır.” gerekçesiyle Jonos Bracken’a teslim olmayı red etmiştir.Jaime Lannnister’ın kuşatmaya gelmesinin ardından Jaime Lannister’la müzakere etmeye başladılar.Walder Frey’in dördüncü eşinin Alyssa Blacwood olması sebebiyle akraba olmalarına ve konuk olmasına rağmen Freylerin oğlu Lucas Blackwood’u öldürmeleri nedeniyle Lord Tytos görüşmelere sinirli başlar.Lord Tytos Jaime’den oğlunun cesedinin getirilmesini ister.Jaime huzurlu bir şekilde gömülmesi için kabul eder.Jaime’de bazı Blackwood arazilerinin Bracken’lara verilmesi ve Lord Tytos’ın oğlu Hoster Blackwood’ın bir miktar altın ve gümüşle beraber Kralın Şehrine yaverlik yapması için gönderilmesi şartını sunar.Lord Tytos şartları kabul eder ve Demir Taht’a bağlılık yemini eder.

Ailesi

Lord Tytos Blackwood:Kuzgunağaç Lordu
Brynden Blackwood:Büyük oğlu ve varisi
Lucas Blackwood:İkinci oğlu.Kızıl Düğün’de öldürüldü.
Hoster Blackwood:Üçüncü oğlu
Edmund Blackwood:Dördüncü oğlu.
Alyn Blackwood:Beşinci oğlu.
Bethany Blackwood:Tek kızı.
Robert Blackwood:Altıncı oğlu.Hastalıktan öldü.

Kuzeyin haklı direnişine karşı ilk başta destek verecek hanelerden birinin Lordu’dur. Herşey bittiğinde Bracken’lerin kökünü kazıyacaklarına inanıyorum.

Bence Stannis Bracken ve Blackwood’lar arasında bir evlilik ayarlayarak kan davasına son verecek.

Zaten bunca zaman kız alıp verme olmuş aralarında. Tytos’un ismini hatırlayamadığım oğullarından biri Jaime’nin tutsağı olarak yanında götürülürken kendi de söylemişti bunu. Hiç bitmeyecek bir kan davası gibi duruyor. En temizi Tywin Lannister’ın mantığı gibi yeniden bozulacak bir işbirliği yapmaktansa karşı tarafı tamamen ortadan kaldırmak. Bracken’ler de hainlikleri sonucu bunu hak ediyor.

Belki Brackenları yok edip kızlarından birini Lord Tytos’ın oğullarından biriyle evlendirebilirler.Bu sayede Taş Çit’te Blackwood’lara geçer.Orys Baratheon taktiği :smiley:

Ben olsam iki şövalye seçip düello ettiririm.
Hangi taraf kazanırsa kavga edilen toprak parçası onların olsun.
Ya da hain Brackenlar’ın soyunu kurutup yeni bir hane yükseltebilirim.

Bracken’ler için adalet yerini bulmalı bence düello onlar için fazla bir hak.

Aynen sana katılıyorum bak sanırım Karstark’lara da aynısı yapılacak Alys’in evliliği yoluyla Karhold tamamen diz çökecek.

Mantıklı olan bu soyu tamamen kurutmaktansa kendi soyuna katıcaksın :smiley:
Karhold’da Harrion olayıda var.Karstark askerleri güneyde onu görürse ne yapar bilemem fakat şimdilik Alys evliliği sayesinde kuzeyde diz çökerler

Harrion hala Frey’lerin elinde miydi ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ben Maidenpool’de esir diye hatırlıyorum