Tywin Lannister Greyjoylardan Korkuyormuydu?

Lord Tywin 3.Kitapta kızı Cersei’i Balon yada Theon Greyjoy’la evelndirmeyi planlıyordu ve Greyjoylarla ilgili müdahale etmeme düşüncesindeydi.Sizce Lord Tywin Lannis Limanında yaşadığı baskından sonra Greyjoyları tehlikeli bulmaya mı başladı?

Eğer onları yanına çekerse denizin hakimi olur. Bide korkabilir Tyronda ulu kurttan korkuyo :slight_smile:

Canları sıkılınca İsyan yapıyolar :slight_smile:

Tywin’in başı zaten dertte idi.Bir tarafta Starklar.Bir tarafta Stannis.Bir tarafta Tyrell ve Martell anlaşmazlığı.

Birde başına Greyjoyları almak istemedi.Bence nedeni sadece bu.Zaten Greyjoylar çıkarsa çıkarsa kaç asker çıkarabilir ki.
3-5 gemi yandı diye kimse kimseden korkmaz.Diyar orman dolu.

Greyjoylarda 20000’den fazla asker çıkartıyor.Gemi yapmak sorun değil gemileri yüzdürecek tecrübeli denizcileri bulmak sorun çıkartıyor.

Ayrıca 3-5 gemi yanmadı bütün Kraliyet Filosu yandı.

Tyrell’lar ile birleşen Lannister ordusu kaç kişilik?

Tywin Lannister Greyjoylardan korkmuyordu.Korkmaz zaten.Lord Tywin ne zaman soyluyordu? Kılıcların Fırtınası 1.kısım mı? 2.kısım mı? bide sayfasını da soyleyiver.

70000kişi fakat denizde Demir Donanma’yı Stannis’ten başka yenen babayiğit Westeros tarihinde görülmedi.

Greyjoyların gücü inkar edilemez ama Tywin bence Stannis-Robb gibi iki büyük düşmanı varken onu da karşıya çekmeyim diye öyle düşündü.

Kraliyet Filosu yandı denizde şuan kimse yenemez onları

Dediğim gibi.Tywin sadece başında onca dert varken başına başka bir dert almak istemiyordu.Yoksa o zeka ve o orduyla Greyjoy’lara yenileceğini sanmıyorum özellikle oğlu Theon Bolton’ların elindeyken.

Aslında soruyu yanlış sordum tehlikeli buluyormuydu diye sorsaydım daha dogru olurdu

Adamlar Theonu hiç sevmiyoki kuzeyli görüyolar. Hiç sanmıyom bi Theon için Boltonlara saldırsın

Eğer soru öyle olsaydı evet tehlikeli buluyordu.Casterly kayası ile Pyke arasında fazla mesafe yok

demiradamlar her zaman tehlikeli.kendilerine ulaşmak zor.ayrıca dargemilerle yaptıkları baskınlar baya rahatsız edici olabilir.ve demirfilo gayet büyük bi güç.tabi alt edilemeyecek bi güç değil.ama durup dururken neden karşısına böyle bi sıkıntı daha çıkarsın.greyjoyları ve kuzeylileri birbirlerini yesinler diye bıraktı :smiley: