Tywin Lannister ve Robb Stark karşı karşıya gelse sonuç ne olurdu?

Ordu olarak üstünse Tywin, Robb’un Tywin’i devirmesi için çok fırın ekmek yemesi lazımdı. Tamam hepimiz Stark fanıyız, :Robb’u seviyoruz, Tywinden nefret ediyoruz ama 16 yaşında yeni lord olmuş bir çocukla, Tywin gibi Kral elliği yapmış, bir sürü savaşlara girmiş çıkmış, en az 50 yaşındaki adamı küçümsemeyelim.

Ben zaten Tywin’i küçümsemiyorum ve Robb sevgimi kenara bırakarak konuşuyorum. Robb’un zeka ve askeri strateji olarak Tywin’den üstün olduğunu düşünüyorum ben. Evet Robb gençti genç yaşında öldü bunu sana kanıtlayamam ama ben böyle düşünüyorum. Robb hep Tywin’den bir adım öndeydi.

1 Like

Tabiki Tywin alırdı. Robb iyidir hoştur ama yaptığı çoğu savaş ansız baskınlardı. İki orduda hazırlıklı olsa ve meydan savaşı olursa Tywin kazanır. Hem ordu olarak sayıca üstün hem de mükemmel bir stralejist. Ama tywin nehirovayı filan kuşatsa Robb’un alma ihtimali var

1 Like

Ne bu şimdi alttan laf mı soktun :smiley:

Net Robb kazanırdı. Tywin askeri açıdan abartılıyor bence. Tywin haterı falan değilim, çok da severim karakteri lakin bence ne Stannis kadar ne de Robb kadar taktik dehasıdır. Politika da ise dehadır o ayrı konu.

20000 bin kişilik orduyu üçe böl hesap makinesinde 6,666.6666666667 6, 666 diyelim buna (şeytanın sayısı bu zaten ilk şansızlık burdan) sonra Robb 10 15 k ordusuyla hepsini yer ve ikinci jaime lannister vakası yaşanmış olur. Tabi tywin’ı nehirovaya getirtebilmek için anasına avradına öyle ağır söversinki anca gelir

Zaten mesele de budur. Robb az orduyla saldırsa salak diyecektiniz adam baskın taktiği yaptı ve bu onun zekasını gösterir.

Yalnız arkadaş tüm kuvvetleriyle karşı karşıya gelse diyor Meydan savaşında Tywin kesinlikle kazanır

Edit:yazım yanlışı

1 Like

Meydan savaşında kazanacak olması Tywin i daha iyi komutan yapmaz çünkü ordusu Robb un ordudan çok daha iyi

1 Like

Eğer tam donanımlı iki ordu ve belirli bir arazi olursa, Robb’un kazanacağını düşünüyorum çünkü bir kumandan olarak Robb, çevreyi kendi lehine kullanmakta çok başarılı.
Elbette Tywin de tecrübeli ve en az Robb kadar strateji dehası ama Robb’un ordusu Robb’a çok bağlı ve onun için savaşmaya çok istekliler, Tywin için bu denli destek olduğunu düşünmüyorum. Ki bu da önemli bir etken.

Şartları eşitlersek de Tywin kazanır. Bu adam asoiaf’ın sezar’ı gibi birşey yani objektif bakarsak Tywin’in Başarıları çok daha fazla Robb ise iki üç baskın yapmış toy bir insan. Eğer robb 30 40 yaşlarında olgun bir lord olsa haklısın derdim daha tecrübeli ve sakin olur ama 15 yaşındaki çocuk tecrübesiz biri hata yapma olasılığı oldukça yüksek hemen bir gazla kral olan bir çocuk yani . tywin bi geri çekilme taktiği yapsa jon umber hüloo dalın ula dalın dese iki gaz bi elektrik verseler hemen tuzağa düşer ondan sonrası nanay…

2 Likes

Ama Robb çok az savaş yaptı böyle bir sonuca nasıl vardın?

Tm kardeş sen haklısın en büyük kral robb 50 yıllık stralejist Tywin1 milyon luk orduyla da gelse robb yener

1 Like

Yazdıklarımın bir ilk kelimesini bir de son kelimesini okuduğun çok belli.

Ben yukarda anlatmışım zaten dedimki eğer robb olgun bir lord olsaydı kazanabilirdi ama gazla çalıştığı için kaybetme olasılığı yüksek. Zaten kendini bir anlık gazla kral ilan ettiğinde kaybetmişti. Ne güzel Stannis’e hiç bilemedin Renly’e katılmak varken işi zorlaştırdı

1 Like

Zaten Robb Stannis’e katılsaydı şu an Yedi Krallık’ın her yerinde hutbe okunup sikke bastırılıyordu Stannis için.

Jon umber denilen barbar yüzünden oldu hep bunlar robb stannise katılsaydı büyük ihtimal dorne gibi ayrıcalıklara sahip olurdu. Belki de stannis’e renly öldükten sonra menzilde katılırdı Sonuçta Kuzey+Nehir+Fırtına ittifaği lannisterlardan büyük olurdu bu ittifağa zamanla vadi ve dorne’da katılırdı

Arkadaşlar, forum kültüründe kısaltmalar kullanmak uygunsuz ve ayrıca sağlıklı iletişimin önüne geçen bir alışkanlıktır. Sizlerden ricamız doğru bir Türkçe ile kendinizi ifade etmeniz. Yazım kurallarımızı lütfen okuyun. Anlayışınız için teşekkür ederiz. :slight_smile:
Yazım kuralları

Forumda daha hızlı mesaj yazmak için gereksiz kısaltmalar kullanmayın. (Örnek: Blyrm, Evt)

Öyle olsaydı böyle olsaydı demek bir yana olanlardan yola çıkarsak Tywin her zaman avantajlı olurdu bunu kabul etmek lazım. Robb efenin delikanlı havaları, gaza gelmiş kuzey psikopatlarının (iyi anlamda diyorum) çıkarlarının bittiği yere kadar sürebilirdi zaten. Ki öylede olmadı mı? Hem Boltonlardan hem Freylerden kazık yiyen genç ve deneyimsiz kuzey kralı, bunları ihanet etmeye ikna edebilen, kendi adamlarını da çıkarlar dışında korku, zenginlik, santaj gibi türlü yöntemlerle sıkı sıkı elinde tutan Tywin karşısında ne kadar başarılı olabilirdi ki?
Diyelim ki allah allah nidalarıyla beklenmedik bir başarı yakalamış olsun…Tywin in daha paralı askerler, kiralık katiller, politik oyunlar vs gibi türlü türlü silahları vardı. Evet yakışıklı bi arkadaşımızdı, genç atletik enerjik bi kardeşimizdi, babasını da severdik keratanın…Fakat kabul edelim Tywin karşısında hiçbir zaman şansı yoktu… geçmiş zaman olur ki tabi… :slight_smile:

1 Like

Savaşan şartlara göre değişir,Tyrell desteği olmazsa Robb rahat alır,olursa alamaz.