Tywin Lannister

Dünyanın en zengin kurgusal karakterleri listesinde 9. sıradaymış

Tek kusuru çocukları.tabi Tyrion dışında.Jamiede ablasında gözü olmasa onada bi şey demezdim.Yoksa kardeşleri Kevan falanda çok iyi.

Soykırım kötü birşey…

Bu adama kalleş diyorlar bir yerde sinirim tepeme çıkıyor.

1-Targaryen ihaneti ve katliamı

İsyanın başında çok akıllıca bir kararla tarafsız kaldı.İsyana katılmak için için hiç bir nedeni yoktu.Geçmişte Aerys ve hanesine El olarak hizmet etti.İsyana yok yere katılsaydı ve Targaryenler kazansaydı hanesi yeryüzünden silinirdi.Robert ve müttefiklerinin kazanacağı belli olduğunda Kral Topraklarını yağmaladı.Kral ve ailesini katletti.Robert veya Eddard geldiğinde de aynısını yapacaktı şüphesiz.3.kitapta kendi ağzıyla söylediği gibi yeni kral Robert’a bağlılığını kanıtlamak için ölü bebekleri ayağına sermekten başka yol yoktu.Aksi halde hanesi yok olup gidecekti.Her şey ailenin çıkarı ve menfaati için gerisi yalan.

2-Kuzey isyanını Red Wedding ile bitirmesi.

Kral Eli olarak Demir Tahta baş kaldırıp kendini kral ilan edip krallığın kuzey topraklarını kopartan ergen bir kralı,annesini ve adamlarını bir düğünde müttefiklerine öldürtüp isyanı ucuz ve temiz bir yolla bitirmiştir.Savaş meydanında yüzlerce binlerce askeri harcamaktansa en pratik yolu seçmiştir.Bazı savaşlar kılıçla kazanılır,bazıları ise kalem ve kuzgunla.

Cesur Yürek filminde Uzun Bacaklı Edward şöyle der:Bir kral her durumdan kazanç sağlamayı bilmelidir.

Tywin krallığın düşmanlarını temizlemek,hanesinin ve ailesinin iktidarını güçlendirmek için en akıllıca hamleler yapmış politik evliliklerle yeni müttefikler elde etmiştir.

Kılıçların Fırtınası kitabında krallık yönetimi konusunda adeta ordinaryüs profesör olarak ders vermektedir.

Fazla gaddar tam manasıyla bir yönetici ama iyi bir yönetim için insafını kaybetmesi gerekmiş. İnsaf duygusu olmayanıda ben sevemiyorum. Saygı duyarım ama nefret ettiğim karakterlerden biri. Ölümünü dört gözle bekliyorum…

Yaptıklarını “aile için” diyerek görmezden gelmeyi anlayamıyorum.

Çıraklık çalışması Castamere ve Reyne idi. Ardında kalfalık çalışmasını Kral’ın şehrinde yaptı. Ve ustalık eseri ise kızıl düğünle oldu.

Korkaktı. Eddardtan Roberttan hatta Deli Kraldan bile korktu. Ama korkutmayı da iyi bildi. Halkının ona bağlılığı korkudandır. Eddard ise halkını sevgi ile bağlıyor. Peki güç korkudan mı sevgiden mi gelmeli?

Tywine ne ya, kadınlaştırılmış hali gibi. Şunu koysalarmış bari tam olurmuş.

@"Emilio Toland " TABİKİ DE KORKUDAN!!!

ne yapacagı önceden kestirelemeyen , kendini üstün gören, maddi gücünden dolayı anlasma yolunu ve insanları satın almayı seven, askeri becerieri düsük , korku saldıgı için zoraki sevilen en tehlikeli karakter.yesilçam filmlerindeki eski fabrikatörlerin ukalalıgı var. haneyi ve üyeleri korumadan dem vurur, tyrionı cüce diye dıslar. yine aileden gider, okudugumm hanenler arasında en carpık ilişkiler bunlardadır.

sen önce kendi tabirinle sidiği yesil kokan cocugu o cok övündügün ordunla savas meydanlarında yenecektin tywin efendi !! :slight_smile:
tyrelllarla birlesmeseydi eger stanisi arkadan vuracagından bile süpheliyim.yemez. öyle cesarete ve askeri yetenege sahip değil.anca köpeklerine yaptırır.işleri gücleri birilerine vaatler ile biseyler yaptırmak.

Korkudan gelen güçle birlikte cesedin zehirle dolar ve kasığında bir ok yarası olur.

:DDD ooo manyak laf…

lakin kabul et ya da etme; Tywin tam bir winner!!!
güç sevgiden gelseydi Eddard, Robb, Renly kazanan olurdu…

arbalet mevzusuna girme, extrem bi durum o… :smiley: Tywin’in politik başarısının gerçekliğini değiştirmez sonuçta hem…

Kendinden hem nefret ettirip, hem de kafasının çakallığa ne güzel çalıştına bakıp hayretle izlediğim bir karakter.
Onur, şeref yoksunu. Ama onur ve şeref tek başına karın doyurmuyor malesef. Westeros’un kahpe dünyasında biraz da çakal olmak lazım.

Coollugun paçadan oluk oluk aktığı Stannisten sonra en beğendıgım karakter

Dizideki istisnasız en karizmatik adam. Seride bu rolü Wyman Manderly üstleniyor.

Tywin’den ince mesajlar :smiley:

Düşmanlarına zerre merhamet göstermeyen soğukkanlı pragmatist güçlü bir lord.Her haneye böyle bir lider şart.Özellikle Stark hanesine.

Bu adam Gregor’a Elia’yı katletme emrini verdi mi?

Bu adam Martell öldürmeye kalksa çok afedersiniz s.çtı o zaman. Mesaj vericem diye güneşe mızrak sokacak değil ya sdhuusdfgsgfh

Gregor bunun köpeğidir. Emirsiz asla böyle bir işe kalkışmaz. Emir olarak öldürme emri verdiğini düşünüyorum. Tecavüz ya da ortadan ikiye böl emri vermemiştir. İşe biraz da hayvani sanatını katan Gregor var.

Kesin birşey bilemiyoruz ama.

“Babamın beni ilk kez meclise götürdüğü zamanı hatırlıyorum, Robert elimi tutmak zorunda kalmıştı. Dört yaşından büyük değildim sanırım, bu durumda Robert da beş yada altı yaşındaydı. Daha sonra Kralın çok asil, ejderhaların çok korkutucu olduğunda karar vermiştik. Babamız yıllar sonra, Aerys’in o sabah tahtta kendini kestiğini, bu yüzden onun yerinin Kral Eli’nin aldığını söyledi. Bizi o kadar etkileyen adam Tywin Lannister’dı.”

-Stannis Baratheon