Tywin Lannister

Emmon Frey Lord Walder’ın ikinci oğlu. Kırmızı Walder da torunu oluyor.

Evet sanırım Tywin’in bizim ihtiyar Walder’ın dayısı olduğunu düşündün bi an. :slight_smile:

Tywin’i her gördüğümde İngiltere Kralı Uzun Bacaklı Edward aklıma gelir :smiley:

şu seride “çok iyi kral olur” dediğim nadir isimlerden biri… liderlik vasıfları oldukça üst düzey, kısacası tam bir WINNER!!!

Tywin Lannister karakterini Charles Dance ustanın oynaması mükemmel bir sonuç vermiştir.Muazzam bir karizma,delici ezen bakışlar ve çok çarpıcı bir ses tonu ile birlikte her girdiği sahnede kral benim diye haykıran bir performans.

Seriye oranla çok iyi yapmışlar Tywin’i. Ya da Charles faktörü var. :slight_smile:

Tywin Uzun Bacaklı Edward gibi ardından güçlü sağlam bir krallık bırakmıştır.Kuzey isyanını sona erdirmiş,Tyrellerla müttefiklik kurmuş,Vadiyi manipüle etmiş ve Dorne prensliğinin tepkisini azaltmıştır.Lannister hanedanına nispeten sorunsuz ve güçlü bir iktidar bırakmıştır.

Westerosun taçsız kralı olarak tarihe geçmiştir.

Şüphesiz en karizmatik karakterlerden biridir

+18

Seksilik ve karizmada Westeros şampiyonu. Gerçekten mükemmel bir liderdir. Hanesinin yülselmesi için her şeyi yapmış zeki ve korkutucu bir adam. Özellikle Charles abim sayesinde de sevdiğim bir karakter. Adamın fularlı bir resmi vardı diziyle ilgili bir şeyde, yok öyle bir karizma. Yürüyüşü, bakışı, duruşu yeter. Yaptıklarının kötülüğü görüşe göre değişir ama ailesine en yarayan şeyleri yapmış ve Lannisterları yükseltmiştir. Cersei gibi mal çocuğu olmasını kuzen evliliğine bağlıyorum, bir de hamileyken Jaime tekme falan attıysa…

Tywin Lannister sonrası Lannister hanesi çöküşe geçecektir.Bu adamın niteliklerinde biri yok sülalesinde.

Tywin’i sevip Cat ve Sansa’yı şeytanın başı ilan edenler.
Hepinize kalp yolluyorum.

Bir tane kalp te benden <3

içimi okudun, tywin <3

Yine yaptı yapacağını.Robb Stark ve Catelyn Stark’ın kanları karşılığında Bolton ve Freylere Kuzey ve Nehirovayı vererek katliamın mimarlığını yapmıştır.

Bu adam başa geçince ortalıkta rakip ve düşman bırakmadı.Hepsini ezdi geçti.

Buna karşı savaşmak istemem. Nerden geleceği belli olmayan arbaletler falan… :confused:

Tywin Lannister adamın son 4 harfi. Fakat bazen adamın son iki harfi durumuna geliyor oralar kötüü. Örnek kızıl düğün oyunu… Yakışmadı reizz :smiley:

ee etme bulma dünyası sen git bebek öldürt, red weddinigin baş mimarı ol ama sonra gelsin seni kendi kanından birisi öldürsün.

Alemin en büyük en güçlü mafya patronudur.Sert,acımasız ve soğukkanlıdır.Doğuştan liderlik vasfına sahiptir.Krallığı yönetmede çekip çevirmede üstüne kimse yoktur.Kendisine karşı geleni ezip geçmekte tereddüt etmez.Güce sahip olmayı ve onu kullanmayı çok iyi bilir.Star Wars evrenine geçseydi mükemmel bir Sith Lordu olurdu.

Şu an fark ettim, zekasına ve yeteneklerine büyük hayranlık beslememe rağmen bir gram üzülmemiştim ölümüne. Demek ki tam benim “eh yeter bu kadar” dediğim vakit ölmüş.

o kadar güç tutkusu ve hırsın sonunda tuvalette kendi pisliği içinde ölmesi tam ibretlikti. tanrılar cezasını verdi darısı walder frey ve roose bolton’ın başına. (anneanne mod off)