Tywin Lannister

Kızıl Düğün Robert isyanında Targaryen hanesini bebeklerine varıncaya kadar öldürten Tywin Lannister için tehlikeli bir düşmandan ucuz bir şekilde kurtulmaktan başka bir şey değil.

Savaş meydanında yenemediğin bir lider ve askerlerini entrikayla yok etmek.Ah Starklar ah.Keşke birazda politika ve dolaplardan anlasaydınız.

‘Bir savaş alanında on bin adam öldürmek,neden bir ziyafette on adam öldürmekten daha soylu bir eylem?(Tywin Lannister)’

Tywin Lannister göründüğünün aksine tam bir korkaktır.
İsyan boyunca aslan kuyruğuna basmış yuvasında saklanıyor. Tridentten sonra, sonuç kesinlesince Şehri talan edip çocukları masum insaların öldürtüyor. İşin garip tarafı ise Robert isyanında sonuç kesinleşince Roberta katılan bir diğer isim Walder Frey.
Masa altından iş yürütmede ilk 3 te yerini alır.

Bazıları korkak der bazıları akıllı bazıları dahi…

Ve ben soykırımcı diyorum.

Bunca haltı işleyen ve daha zoru yıllarca deli bir krala yaverlik yapan zengin ve güçlü bir adam neden korkak olsun?
Adam isyanda politik davranmış.Adamlarını boşuna harcamak yerine sonuç kesinleşince şehri talan etmiş.Robert’a baştan katılmak için bir nedeni yok.Hadi katıldı diyelim sonuç hüsran olursa hanesi yok edilecek.Davaya geç katılınca Robert’a Targaryen hanedanını terkettiğini kanıtlamanın tek yolu cesetleri önüne yatırmaktı.

korkak olmak var akıllı olmak var, savaşın sonuçlanmasını beklemek korkaklıkmı strateji mi ? @“Emilio Toland”

Sadece o değil. Reyne, Castamere, Targaryen, Stark…
Savaşta yenemediğini soykırım yaparak alt etmek. Bu nasıl cesaret olabilir? Masum bi kadını ve elindeki bebeğini öldürtmek nasıl mertlik olur?

Çocuklarına iyi bir baba olamamıştır. En iyi olduğu şey kötülüklerin babası olması.

Adamın erdemli davranışlarla ilgisi yok.Lannister hanesini güçlendirmek ve çıkarlarını sağlama almak için en doğru mantıklı işleri yapan strateji uzmanı kendisi.

Çocuklarını güçlü ve ayakta duran bireyler olarak yetiştirmiştir.Jaime,Cersei ve Tyrion serinin en güçlü dirayetli karakterlerinin başında gelir.

tywin lannister karizma ve zeki bir karakter olduğu kadar kendisi
bi lannisterdir ve en sevdiğim karakterin ölmesinde çok büyük bi payı vardır

En otoriter ve zeki karakter bana kalırsa.

istediğini alabilen biri, kıvrak zekalı, en sevdiklerimden

[b]’‘Bazı savaşlar kılıç ve mızrakla kazanılır, bazıları da kalem ve kuzgunla’’

Tywin severler görmek ne hoş.[/b]

Bu adam neden bu kadar karizmatik…

Karizmatik falan değil, artist. Sevmem böyle adamları. Fazla abartılıyor.

çok güzel hazırlamışsın eline sağlık STARKları çok sevsemde Tywin Lannister i de çok beğeniyorum

abi şu adam forumda hakkı verilmeyen tek adam herkez parası var diye böyle falan diyor şu adam için westerosun en güçlü,en zeki ve en korkulan lordu.

işte bu adamı seviyorum :slight_smile:

En zeki lordu olabilmekle beraber en acımasız ve pisliğin tekide bu adam.

Zekasıyla düşmanlarını bile kendisine hayran bırakabilicek kapasiteye sahip pislik karakterdir kendisi.

Açaydım gollarımı gitme diyeydim.