Tywin Lannister

Pislik falan degil bu adam.Nasil ki Robb babasi esir alindigi zaman ailesini ve onurunu korumak icin sancaktarlariyla guneye indiyse Tywin de ayni sekilde ailesini korumaya calisiyor ve aci gercek su ki bunu Starklardan cok daha iyi bir sekilde beceriyor.
Tywin’in de, Robb’un da amaci ailesini korumakken bunu zeki yoldan yapip ailesini daha iyi korumasi ve Robb’un onurunu daha on planda tutup ailesini daha da b.ka batirmasi Tywin’in sucu degil. Ayni Robb’un yaptigi gibi o da ailesini korumaya calisti fakat Stark’larin aksine ailesi icin onurunu bes paralik etmekten cekinmedi. Gercek aile sevgisi icin bunu yapabilen bir adama pislik diyemezsiniz.

RW dolayısıyla değil, Tyrion’a olan davranışlarıyla nefretimi kazanan karakter.

Büyük bi lord olabilir ama bok yoluna gittiği gerçeğini kimse değiştiremez! :Dd.d:d

#tesekkurlertyrion

Ben bu adamda Niccolo Machiavelli’yi görüyorum sadece çıkar düşünen biri ama yarattığı büyük karizmaya rağmen çok kötü bir durumda öldü:D

Anladım :D:D:D

Gregor’a Amory’ye Locke’ye Sandor’a Stannis’e acımasız diyorlar ama Westeros’un en acımasızları arasında Tywin Lannister yer alır… Bu bir gerçek. Acımasız, zafer için her haltı yiyecek biri kendisi. Fakat bu başarılarını gölgeleyemez… Stannis’in bu durum hakkında çk güzel bir sözü var…

Adam ne yaptıysa ailesi için yaptı kendisi tam bir makkevelisttir
Bknz Korkulmak sevilmekten evladır demiş machiavelli
"insanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha faslasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler." demiştir Machiavelli
Tywin de tam böle yapmıştır Reynelere Targaryenler Starklarlar artık bellerini zor doğrulturlar

Bu ihtiyar çok kibirli bi korum ağzına gösteririm kibri

+1 Adam hanesini çok iyi yönetti ama çocukları da Tywin’in babası kadar yetersiz.

ben gerçek dünyada da bu adam kadar makyavelist bir adam görmedim.
doğruya ulaşmak için her türlü yolu deniyor.ona göre bu yollar meşru.

Gerçek dünyada aradığın isim Niccolo Machievelli.

ciddi olamazsın :smiley:

Kibirin sözlük anlamı Tytos gibi babadan sonra normal ama.

gerçek dünyada aradığı isim niccolo machievelli değil.machievelli dönemindeki hükümdarların davranışlarını yazar kitabında.çoğunlukla onu kötü durumda gösteren cesare borgianın yaptıklarını öğütlemesi

Niccolo Machievelli makyevelist birisidir. Ve aradığı isim de o.

aynısını kendisi için niccolo machievellinin cevabı:makyavel’ e itiraz ediyorlar, " hükümdar kitabını yazarak zalimlere iktidara gelme yolunu öğrettiniz " diye. onun cevabı ise çok ilginç: " ama ben onlardan kurtulmanın yolunu da yazdım. " makyavel’ in zalimlerden kurtulmak için gösterdiği yol bilinen yoldur: zor, engelli ama sağlam. bu yol fazilet savaşçısı olma yoludur. kısa vadeli sonuçlar isteyenler zalimlerin yanında olabilirler ama uzun vadeli başarı isteyenler, hayatlarının sonunda iyi anılmak isteyenler ve mezar taşlarına " iyi insandı " yazdırmak isteyeneler ilkeli davranmak zorundalar.ayrıca dediğim gibi machievelli hükümdarda cesare borgiayı ve davranışlarını över.aranılan adam o

Yedi Krallığın gördüğü ve göreceği en iyi kral olabilirdi kendileri… Fakat o bunu istemedi. :stuck_out_tongue: Tywin gerçek bir komutan ve strateji dahisi. Laf atanlar onu çekemeyen stark yandaşları. Gerçek bir baba kendisi. Tyrion’a yaptıklarında da haklı…

Hayır. Sizin baba anlayaşınız değişmiş bence. Tywin kötü bir insandı.

Kötü bir insan, büyük bir komutan, yerine göre iyi bir baba, aşık bir eş, acımasız bir savaşçı…

her şeyi söyleyin ama şu adam iyi bir baba demeyin yahu.