Tywin Lannister

Westeros’un yüce adamlarından…

Hiçbiri…soykırımcı.

Reyne ve diğerlerini söylüyorsan, onların soyunu kırmasa onlar lannister soyunu kıracaktı… Tywin’da ben olacağıma onlar olsun dedi ve onları öldürdü. - Her büyük komutanın yapacağı gibi-. Herkes aynı şeyi yapardı…

yemin bozan, kralına ihanet eden korkağın teki

Hahahaa Elia ve çocukları Lannister Soyu için bir tehtit öyle mi?

O zaman bu Lannisterlar harbiden korkak.

Robert İsyanı: Aslan kuyruğuna basmış bekliyor. Görünürde yardım niyetine gittiği şehri yağmalıyorlar. Sonra şehir kurtarıcısı oluyorlar. Tebrik.

İyi baba mı? Mafya babası diyelim bence,
imkanlarından dolayı kaba kuvvetle arkadan vurarak, kalleşçe yakıp yıkarak ve diyar topraklarını hırsızlara dağıtarak çözüyor işi,
sonrada ailesi için diye bla bla yapılıp kahraman deniliyor. Bi problem var burada…

[b]Elia’nın şehirde olduğunu bilmiyor Tywin… En azından öyle söylüyor onun cinayeti haklı değil zaten. Fakat çocukları? Kesinlikle çok büyük bir tehdit. Bunlar Ejderha kanı taşıyan çocuklar ne yapsaydı “Ah canım bunlar daha küçük bırakın gitsinler büyüyüp binlerce kişilik orduyla krallıklarını geri almak için savaş açmalarını bekleyelim gelsinler ondan sonra vururuz kellelerini…” bunu mu bkliyordunuz yani? Savaşla bu. Düşmanını ya yok edecen ya sen yok olacan. Bak Dany ölmedi de ne oldu? Aegon ölmedi de ne oldu hepsi Westeros’u istiyor…

Robert İsyanı : Tywin deli bir krala destek vermeyi reddetti. Zaten çoktan yanından ayrılmış kral gelmiş aslanın eşini açıkca becermek istediğini söylüyor “İyilik meleği tywin git kurtar targaryenleri?” bumu yani? Ya de get :D[/b]

sende haklısında :smiley: iyi bi adam olmadığını biliyoruz BENCE

zaten bir iyi biri demedim ki kötü bir adam dedim :smiley:

tamam o zaman .s.s

İyi bir lider
İyi bir savaşçı
Başarılı bir politikacı
Zeki bir adam

ama;

Asla ve asla iyi bir insan değil.İyi bir baba hiç değil.
Yoo dostum yoo Tyrion’a yaptıklarından sonra kimse bu adama iyi bir baba diyemez.

İyi; lider, savaşçı ve politikacı özelliklerini düşündüğümde ortaya Tywin çıkmıyor, bence onlarda değil, belki iyi politikacı olabilir, belki.
Şimdilerde Robert ve Rhaegar’a overrated kelimesini kullanıyorlar, onlar overrated değil. Overrated diye bir şey varsa bence Tywin’di…

iyi lider ve politikacıdır efendim… tam anlamıyla Makyavelisttir. Politika konusunda serinin en başarılı 2 karakterinden biridir bence… diğeri de Petyr Baelish…

Kim ne derse desin, Lannister Hanesinde şimdiye kadar sevilesi tek adamdır bence. Ülkü ocağına girse ocakbaşı olur. Müridleri “öl de öledim, vur de vuralım.” diye saygı duyar. Böyle abilerimizi ancak kenefteyken, Tyrion gibiler öldürür. Kızıl Düğün olmasa ilahlaştırırdım ben bu adamı ama mazi gönlümde yaradır, yüreğim kanıyor o düğünü hatırladıkça…

Kesinlikle ülkücü değilim aman ha sakın bak :smiley:

Adam sadece politikada iyi stratejide hiç de iyi değil.Politik lider yapısı var adamda

İyiydi,başarılı biriydi ama,

Arkamdan bıçaklamayacaktı beni,kapıları ona açtığımda yağmalamayacaktı.Nankör adam -,-

Abartı olduğunu ben de düşünüyorum. Poltika haricinde diğer şeylerde tabi.

Hele ki kitapta bahsedildiüi gibi “Great” komutanlık yok.
Çoğu akıllılık yaptı diyebilir ama Kurt, Geyik, Balık, Kartal başkaldırdığında Aslan deliğine girmiş korkudan titriyordu.

Bu bile bir adamın itibarını zedeler.

Ve bir diğer ayrıntı, Robert İsyanında Tarafsız olan bir diğer hane; Frey.

"Aerys’den bahsediyorsun büyükbaba, fakat sen ondan korkuyordun…"
Lord Tywin sessizlik içinde torunun yüzüne baktı, soluk yeşil gözlerindeki altın lekeler parlıyordu. “Joffrey, büyükbabandan özür dile!” dedi Cersei.
“Neden dileyeyim? Bunun doğru olduğunu herkes biliyor. Bütün mücadeleleri babam kazandı. Prens Rheagar’ı öldürdü ve tacı aldı, o sırada senin baban Casterly Kayası’nın altında saklanıyordu…” dedi Joffrey…

sevdiğim, saydığım karakterdir, orası ayrı…

Roose Bolton ve Stannis Baratheon ile birlikte serinin en karizmatik üç adamındandır.

Bunun en büyük nedeni deli kralın twin’in karısına göz dikmesi ve düğününde eski geleneklerden biri olan ilk gece hakkının devam etmesi ne güzel olurdu demesi. Twin Lancister bu hakareti unutacak bir adam değildir. kral eli olduğu zaman karısını hiç bir zaman deli kralın olduğu yerde tutmadı o yüzden.