UEFA Şike davası [Sadece Fenerbahçe ve Beşiktaş yorumları]

Arkadaşlar biliyorsunuzki Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin duruşmaları bitti gözler Uefa’da sizce nasıl bir karar çıkar
Bence 2 takımında işi zor görünüyor.Uefa zaten türk takımlarını ceza vermeye yer aradığı için bence ceza alıcak gibi duruyor 2 takımda.

0 Likes

1 yada 2 yıl kupalardan men kararı çıkar diyorum ben

0 Likes

Ben olsam ben de veririm ama vermesinler ya :frowning: Bir Fenerbahçeli olarak geçen sene yarı final görüp bu sene şampiyonlar ligine katılamamak çok koyar.

0 Likes

Fener şike yaptı Şampiyon oldu hadi tamam diyoruzda Beşiktaş şike yaptı ne oldu anlamadım 3. olmak için mi şike yaptı :confused:

0 Likes

Türkiye kupası final maçında ibb ile şike yaptığı söyleniyor…

0 Likes

Fenerbahçe tuttu… ağır bir ceza alması gerekiyor. 55 maç şike ne demek la

0 Likes

0 Likes

Hiçbir şey belli olmaz. Geçen sene bize bahane uydurmuşlardı. Bakalım bu sene ne diyecekler ama benim umudum var. Gideriz gibi geliyor.İnşallah her iki takım da ceza almaz. Zaten Fener ceza alıp, Beşiktaş ceza almazsa Şampiyonlar Ligine gidiyoruz. Biz de planlar hazırlanmış zaten sadece karar bekleniyor. Beşiktaşın bugün yol haritası çizilecek…

0 Likes

0 Likes

Karar büyük ihtimal akşam 19:00 dan sonra açıklanacak.Bassınlar Fenere cezayı 2 yıl az bile gelir hem Aziz Beyin aklı başına gelir.Bir daha şike yapmaz zaten onlara da ömür boyu futboldan men gelebilir.Bjk zaten 2012-2013 (bu sezon) men edilmişti.1 sene daha ceza alması kötü olur.Ama bu sezon bjk vermezler sanırım.Bu durumda Kayseri UEFA kalır 2 takımada ceza gelirse Kasımpaşa da Uefa gider

Bu arada Trabzonspor’un, Avrupa Ligi ikinci ön elemesindeki rakibi, Bordo-Mavili ekibin kardeş takımı olan Drogheda United’ın ezeli rakibi Derry City oldu.
İnşallah elerler 2. Videton vakası olmaz umarım.

0 Likes

Çok saçma uefa art niyetli olarak taşın altında suç unsuru arıyor şikeden bahsedersek diğer takımların göz ardı edilmesini anlamıyorum özellikle şikeyi bir kaç yıl içerisinde incelemeyi, kimse kendini savunmasını bu konuda

Klişe not:trabzonspor taraftarıyım

0 Likes

Şike yapıldıysa cezasız kalmamalı. Eğer sen gözaltında olan birileri olduğu halde o anda kanun değişiyorsan bunda ben art niyet ararım.
Efendim Aziz Yıldırım’ın yaptığı açıklamaları alt alta koyun bakın neler çıkıyor.

“Maç sadece sahada kazanılmaz.”
“Ben ne yaptıysam Fenerbahçe için yaptım.”
“Trabzon bizi Uefa’ya ispiyonladı.”

Ayrıca kulüp kasasından çıkışı yapılmayan yüklü miktarda para var. Acaba nerelerde?

Efendim, şike sahaya yansımamış.
Kanunda yansıyıp yansımadığı gözetilmez. Teşebbüsün bile suçu varken nasıl oluyor da “Yansımadı” deniliyor aklım almıyor bu işe.

Tff’nin tahkim kurulu kararı ise ayrı bir muamma. Önce verilen bir karar oluyor. Sonra dış etkenlerden dolayı karar değişilip “2. Tahkim kararı” açıklanıyor.

Buyurun cenaze namazına.

Herhangi bir ceza kararı Türk Futboluna zarar verirmiş. :open_mouth:
Şikecileri temizlemek ne zamandan beri zararlı oldu?

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

0 Likes

Şunuda belirtiyim beşiktaşın bu seneki cezası şike yapması gerekçesiyle değildi finansal sebeplerden dolayıydı.Bu akşamki karardan men edilirse şike yaptığı anlamını gelicek.Fenerde men edilmişti 2 sene önce onun niye edildiğini uefa dahil kimse bilmiyor.

0 Likes

Ya Fenerin şike yaptığı zaten ortada. Bunu futboldan anlayan herkes bilir. Geçen sene zaten çok borcumuz var diye almadılar. Ve eğer şike söz konusuysa yargılanacak isimlerin başında Galatasaray gelir. Ordu maçını hatırlayın. ilk yarı 2 gol atan ordu, devre arasında başkan ordu soyunma odasına gidiyor ve bunun üzerine galatasaray sahaya çıkıp 4 gol atıyor. Ya her şey belli hiç kimse şikeyi Beşiktaşın üzerine yıkamaz.

0 Likes

SON DAKİKA : " İçeriden gelen bir bilgiye göre " UEFA disiplin kurulu Fenerbahçeye 2 sene Avrupa dan MEN CEZASI vermiş."

via: Talip Doğan Karlıbel

0 Likes

adorable!

0 Likes

Hiçbir şey belli değil daha. Fenerbahçe ile görüşmeler salı günü olacakmış

0 Likes

Böyle bir şey var mı cidden? Neye dayandırıyorsun bunu? Ayrıca bunun olduğu varsayımında dahi bu iddian Beşiktaş’ı aklamaya nasıl yarar? Neden Beşiktaş’ın üstüne yıkılamayacağını böyle iddialara dayandırıyorsun? Eğer takımın için mesnetsiz iddialarda bulunuyorsa sen neden kanıtlanmamış bir şey için “şike oldu” diyorsun?

0 Likes

Fenerbahçe savunmasını verdi. Fenerbahçe ile ilgili karar en geç Salı günü açıklanacak dedi UEFA. Onunla karıştırıyorsun sen.

Şike konusuna gelince de yorum yapmayacağım çünkü tamamen tarafım. Muhabbet gerektiğinden fazla uzayınca da çirkinleşebiliyor bu hassas konularda. O yüzden hiç girmeyeceğim.

0 Likes

Ben okuyorum, haber okuyorum. Sağdan soldan duyduğum haberlerle konuşmuyorum. En basitinden Amrabat konusu…;

Lig oynanırken kulüpten habersiz futbolcuya teklif yaptın mı bunun adı şike! Ayıp! Futbol ahlakına sığmaz.

Ünalın söylediği açıklama ;

Futbolun ahlakı esastır. Federasyon kuralları uygulamalıdır. diyor.

ikisi çelişir mi sence ? Futbol ahlaktır. Ahlaksızların işi yoktur futbolda. Beşiktaş UEFA dan men edildiyse ŞİKEYLE alakası yoktur! Borçlarımız yüzünden alınmadık.

Karar anlamında demiştim zaten

0 Likes