Unutulmaz replikler/diyaloglar

İşte zamanı geldi. Rohanın süvarileri! Yeminler etmiştiniz şimdi yemininizi tutma zamanı geldi, krala ve ülkeye !
Eomund oğlu Eomer

Pippin: Böyle sona ereceğini hiç sanmazdım…
Gandalf: Son mu? Hayır bu yolculuğun sonu değil… Ölüm, sadece başka bir yoldur; hepimizin aşması gereken…

Peki atla binicisi nerede… Öten o boru nerde… Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler, günler batıdan battı bile, Tepelerin ardından; gölgeler içine,nasıl bu hale geldik!
Thengel oğlu Theoden

Worth dying for. [gunshot] Worth killing for. [gunshot] Worth going to hell for. [final gunshot] Amen. [said while shooting the priest in a church]

Uğruna ölmeye değer. Uğruna Öldürmeye değer. Uğruna cehenneme gitmeye değer.

Sin City - Marv

Selahaddin : Şehri teslim edecek misin?

Ibelinli Balian : Teslim etmeden önce önüme gelen her şeyi yakacağım.Kutsal tapınaklarınızı,bizimkileri… Kudüs’te insan oğlunu deliye çeviren her şeyi yokedeceğim.

Selahaddin : Belki de en iyisi bunu yapman olacaktır.Yokedecek misin?

Ibelinli Balian : Her taşını…Ve öldürdüğünüz her Hıristiyan şovalyesi yanında 10 Sarazen(Arap) götürecek. Ordunu yok edeceksin ve yenisini bir daha kuramayacaksın.Sana yemin ediyorum:Bu şehri alışın, senin sonun olacak

Selahaddin : Şehrin, kadınlarla ve çocuklarla dolu! Ben ordumu kaybediceksem, senin şehrin de kaybedicek!

Ibelinli Balian : Şartın var mı? Ben istemiyorum.

Selahaddin : İçerdeki herkesin Hıristiyan topraklarına güvenli geçişine izin vericem.Herkesin! Kadınlar, çocuklar, yaşlılar…Bütün askerlerin, şövalyelerin ve Kraliçen kimseye zarar verilmeyecek sana yemin ediyorum.

Ibelinli Balian : Bu şehri aldıklarında Hıristiyanlar,bu şehirdeki her Müslümanı katletti.

Selahaddin : Ben o adamlar değilim.Ben Salahaddin’im.SALAH-AD-DİN!!!

Ibelinli Balian : Bu şartlar altında Kudüs’ü teslim ediyorum!

Selahaddin : Selam-ün aleyküm (Barış sizinle olsun anlamında)

Ibelinli Balian : (Kudüs’te) Esenlik içinde kalın. Kudüs’ün değeri nedir?

Salah-ad-din : Hiçbirşey,

(Biraz ileri yürür, ve geriye dönüp bakarak:)

Her şey!..
Cennetin kralligi

Cahilliklerini örtmek için fazla konuşmak ve bilgili gibi gözükmek isteyenlerin yaptığı tek şey saçmalıktır.
V

• Ne yaptım dedin!

• Sakso çektim.

• Neden? Domuz herif.

• Ona acıdım.

• Acıdın mı?

• Evet, biraz önce hayatını mahvetmiştim. Sırrını kimse, büyük ihtimalle kendisi bile bilmiyordu. Utanmış bir şekilde karşımdaydı. Sanırım bir tür özür olarak ağzıma aldım.

• İnanılmaz bir şey.

• Hayır, dinlesene beni. Bu adam kendi arzusunu bastırmayı başarmış ve ben onu zorlayana kadar boyun eğmemiş biriydi. İnkar ile dolu bir hayat yaşamış ve kimseyi incitmemişti. Bence bu takdire şayan.

• Ne kadar düşünürsem düşüneyim pedofiliye hak veremiyorum.

• Çünkü sen, gerçekten çocuklara zarar veren yüzde beşlik kitleyi düşünüyorsun. Kalan yüzde doksan beş, asla fantezilerini gerçekleştirmiyor. Çektikleri acıları düşünsene. Cinsellik, insanların içindeki en büyük güçtür. Yasak bir cinsel eğilim ile doğmak çok acı verici olmalı. Arzusunun utancıyla yaşamayı başarıp bu konuda hiçbir şey yapmayan sübyancı kesinlikle bir madalya hak ediyor.

• İtiraf Bölüm 2, 1. saat 20. dakika, Joe ile Seligman arasındaki dialog

-Tell me… Do you bleed?
You will…

“Eğer bebeklerin de sesi olsaydı, ‘ben insan olmak istemedim’ diye bağırırlardı.”

Ghost in the Shell Innocence

Onu her zaman özleyeceğim. Fakat bizim aşkımız rüzgar gibi. Göremiyorum ama hissedebiliyorum.
A Walk To Remember

-yalanları bir kenara bırakırsak elimize ne kalır? Kaos! herkesi yutmayı bekleyen koca bir çukur.
-kaos bir çukur değildir, kaos bir merdivendir.
(Varys-Baelish arasında geçen diyalogdan)

“İçinizden en az yarısını arzuladığımın yarısı kadar bile tanımıyorum ve yarınızdan azını hakettiğinizin ancak yarısı kadar sevebiliyorum.”

(Bilbo Baggins)

“Seni unutmam gerektigini hatırlayamıyorum.”
Memento (Leonard Shelby).

Anlamadığınız şey şu; beni buraya sizinle kilitlemediler sizi buraya benimle kilitlediler

Rorschach reis Watchmen filminden

“Üretimi kendiniz mi yapacaksanız? Burada? Amerika’da?”
“Şey, evet… Amerikan rüyasını geçekleştirmek istiyoruz.”
“Çocuklar sizi üzmek istemem ama Amerikan rüyası Çin’de üretiliyor.”

• Horrible Bosses 2

Adin sarki olsa yine soylerim gecerim, her seferinde sana uzanir ellerim. Nasil olsa hep bebegim bebegim…

Sayfasini unuttum, kitabin ismini hatirlayamadim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Ne istiyorsun?” diye sordu ihtiyatla.

Kız onu görünce şaşırmış gibi bakışlarını kaldırdı, başını düşünceli düşünceli yana eğdi, sonra aklına gelmiş gibi gülümsedi. “Ah, evet. Çağırdığım zaman glemeyi öğrenebilir misin, görmek istedim.” Gülümsemesi derinleşti; Perrin’in dişlerini gıcırdattığını duyduğu için olmalıydı. Perrin burnunu ovuşturdu, burada hafif bir pis koku vardı.

Gaul yumuşak sesle güldü. “Güneşi anlamaya çalışsan daha iyi, Perrin. Vardır işte ve anlaşılması imkansızdır. Onsuz yaşayamazsın, ama onunla yaşamanın da bir bedeli vardır. Kadınlar da böyledir.”*

*Zaman Çarkı Serisi 4. kitap Gölge Yükseliyor’dan.

“Every path is the right path. Everything could have been anything else and it would have had just as much meaning.”

-Mr. Nobody

“Yanında duruncaya kadar, hedefimden ne kadar uzakta durduğumdan emin olamamıştım.” (Vincent)

-Gattaca

Bu maskenin altında bir yüz var. Ancak benim değil. Ne altındaki kaslardan daha benimdir o yüz, ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, Bay Creedy! Ve fikirlere kurşun işlemez! - V for Vandetta

Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan, güçlüsündür. - Schindler’s List

Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım. - The Godfaher

Bu günü Kaptan Jack Sparrow’u neredeyse yakaladığınız gün olarak anın! - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Çözmesi 2 dakika sürecek bir labirent çizmek için 1 dakikan var. - Inception

Sen sıcak yatağında yaşlı bir kadın olarak öleceksin Rose, şimdi değil, burda değil… Bana söz ver - Titanic

"Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara; canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin.
Donnie Brasco/1997.
Demek isterdim ama favorim: ‘‘Uzaylı da olsa insan insandır’’ GORA :smiley:

" But I tried, didn’t I? Goddamnit, at least I did that. "

• One Flew Over The Cuckoo’s Nest ( McMurphy )