US vs UK

Arkadaşlarla aramızda sık geçen bir geyik konusudur.Sizce Amerikanlar mı müzikte ve edebiyatta iyi yoksa İngilizler mi?

Bir tarafta:Elvis.Chuck Berry,Bob Dylan,Metallica,Megadeth,Michael Jackson,Guns and Roses,Aerosmith,Nirvana vs.

Bir tarafta:The Beatles,Rolling Stones, Queen,Pink Floyd,Led Zeppelin,Sex Pistols,Deep Puple,Iron Maiden,Black Sabbath vs.

Bir tarafta :Sheakspeare,Dickens George Orwell,Jonathan Swift,Aldous Huxley,Daniel Defoe,John Milton ve tabiiki J.R.R Tolkien ve J.K Rowling vs.

Bir tarafta:Mark Twain,Ernest Hemingway,Edgar Allen Poe,John Steinbeck,Jack London,Stephen King ve tabii ki G.R.R. Martin veee Stephanie Meyer :slight_smile: vs…

Bu ne böyle diyecek arkadaşlara şimdiden hatırlatayım geyik bu…Zaten off-topicte.Seçtiğiniz tarafıda neden beğendiğinizi yorumlarda belirtirseniz memnun olurum.İyi eğlenceler.

Edebiyat İngiltere diyorum da, müzikte başa başlar bence :confused:

Edebiyat olarak İngiltere, müzik olarak da İngiltere. Nedense dinlediğim tek rock grubunun bunda etkisi çoktur.

Kişiye göre değişiyor. Müzikte kesinlikle ve kesinlikle İngiltere diyorum.
Edebiyatta da İngiliz,Fransız,Türk diyorum…

müzikte US (tabi belirttiklerinin dışında) edebiyatta sanırım UK diyorum

Türkiye

Hatta Oğuz Yılmaz > the Beatles

@venetian adamların mezarına gidip işesen daha iyiydi.

Şu şaheserdeki derin anlam hangi Beatles, Led Zeppelin şarkısında var? (Dalga geçmiyorum şarkıyı dinleyin :wink: )

Emperyalist yabancı güçlerin köpeği olmayın. Türk olun, özünüzle gurur duyun.

@Venetian Ankara’nın bağlarını istiyorum senden.

O çok klasik be. Klasik koymadım fazla. Entel (!) kesimin pek duymadığı, bilmediği halk oyunlarını paylaşmaya özen gösteriyorum :wink:

Amaan. Seni mi kıracam :wink:

Angaralıyız la biz. Birde klibi paylaşsan. Şu karılı kızlı olanı. :smiley:

Ortama uygun değil. Yoksa canlı çekim ne videolar var bende :wink:

Adam güzel konu açmıştı yaa neye çevirdiniz =))

Bir ara ulaştır onları bana. :slight_smile:
İp atalım ucu kalsın be. :smiley:

@Sinister TR istiyoruz. Özellikle Ankara.

Yılların efsanesi, harika parçayla bitirelim.

tamam tamam…hele şunu bir yaplım…karşılaşmanın galibi angarayla oynar sonra :smiley:

Hay senin canını. Galip Angara olur ama neyse. :slight_smile:

Bunu dinledikten sonra yabancı müzik dinleyen adam olamaz.

Müzik’de USA edebiyatta İngiltere.