Usta Demirci Tobho Mott

HAKKINDA

Kral şehrinin en önemli ve en bilgili zırh ustasıdır.Dükkanı çelik caddesinin üst kısmında bulunur.Dükkanı ahşaptır ve diğer alçı caddesi üstündeki tüm binalardan büyüktür.Demirciliği Özgür şehir Qohor’da çok güvendiği birinden öğrenmiştir.Valyrian çeliğinin nasıl işlendiğini ve büyülendiğini bildiği iddia edilir.

Tywin Lannister Merhum Eddard stark’ın Valyrian çeliği olan kılıcı buz’u buna verir Tobho Mott sonra kılıcı eritip 2 ayrı kılıç yapar Tywin Lannister birini Joffrey Baratheon’a diğerini ise Jaime Lannister’a verir.(Jaime Lannister cesaretinden dolayı Bu kılıcı Brienne of Tarth’a verir.)

Kılıçlar:Joffrey Baratheon’a verdiği kılıcın ismi ‘‘Yürekyiyen’’

Yarım saat kadar önce bende paylaşmıştım ama spoiler kısmı yoktu bu daha kapsamlı olmuş.
Teşekkürler.

aenar adam senden daha iyi çevirmiş spoiler kısmıyla bence konunu kapat panpa :smiley:

Usta ben görmedim kusura bakma.Teşekkürler

Yok ya dursun oda kenarda bir gün lazım olur. :smiley:
Bak şimdi kendimi kötü hissettirdin. :smiley:

Bu adam Gendry’nin mi ustasıydı?

:smiley: panpa kırılma yaaa :smiley:

evet panpa

İyi adamdır.

Janos Slynt’e Gendry’nin yerini söylediğinden beri sevmem kendisini.

Birazcık şerefsizlik her insanda var :smiley: En azından Westeros’ta :smiley:

bu [color=#dedede]ustanın yanında bir adam çalışıyordu kimdi o ya. Hatta demir bir miğferi vardı ?

gendry .robert’ın piçi

Ne iyi ne de kötü bi adam.Kendi halinde bi demirci işte.Gendry’nin yerini söylemese kendini öldüreceklerdi.Niye düşünsün ki elalemin çocuğunu.Kendi açısından doğru olanı yaptı.

joffrey’nin kılıcının adı dul felaketi değil miydi?

Arkadas karıştırmış sanırım. Yürekyiyen Jofri’nin Karasu sırasındaki kılıcı sanırım. Ondan once de Aslan Pencesiydi galiba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jaime o kılıcı vermemeliydi Brienne’e :S

Yani evet Cat ile olanlarda cok olumsuz seylere neden oldu

Sent from my iPhone using Tapatalk