Üye Seviyeleri Öneri Başlığı

image

Herkese selamlar,

@Symmachus’ın da önerisiyle forumdaki üye seviyelerini ASOIAF’a uyarlamaya karar verdik. Bunun için birkaç seviyemiz var ve sizlerin de önerileriyle bunlara hangi isimlerin verilmesi gerektiğine dair önerilerinizi almak ve buna göre karar vermek istiyoruz.

Bildiğiniz üzere ilk kullanıcı olunduğunuz andan başlayarak forumda bazı şartları yerine getirdikçe üyelik seviyeniz artıyor ve sonunda müdavim seviyesine gelip, bir iki özelliğe kavuşuyorsunuz(kendiniz dahil diğer üyelerin başlık isimlerine ve başlıkları kategorilere taşıma işlemi gibi).

Üyelik Seviyeleri

Yeni kullanıcı; foruma yeni üye olmuş ve hiçbir katılımda bulunmamış kişiler. Bir çeşit yabanıl yani. :smiley:

Acemi kullanıcı Birkaç ileti atmış, yavaştan ısınmaya başlayan, forumu tanımaya başlayan kullanıcılar.

Üye Artık sizinle kaynaşan, forumda kalmaya niyetli olduğunu ilan eden ciciler

Müdavim Forumun bağımlısı ve daimi kullanıcıları

Yönetici; Forumu kuran bekircem kardeşimiz (gerçi Westeros Kralı zaten isim belli onun)

Modlar; onun yardımcıları, onun adına ahkam kesenler :smiley: Aslında Konsey Üyesi yahut Kuzey-Güney-Doğu-Batı Muhafızları şeklinde öneriler var. Başka öneriler varsa görmek isteriz.

Yeni gelenler çoban olarak başlasın. :grin:
Bu fikri beğendim.

Modlar el de olabilirdi aslında ama birden fazla olması sıkıntı.

Köylü/Şövalye/Lord diye gidilebilir aslında. Acemiden başladım gerçi ben yenilere ne denir bilmiyorum… Dediğin gibi yabanıl?

Köylü…yani ‘sen sus lan köylü’ tarzı cümlelerin geçtiği fantastik tartışmalara şahit olabiliriz. O biraz tehlikeli bence.

2 Beğeni

Tüccar mı olsun? Ya da zaanatkar falan? İşçiyi ezdik ama hep ya. Şey, yaver? Yeni gelenlere de yaver çömezi deriz. Çok eril bir sıralama oldu ama ya…

1 Beğeni

Ben özel bir unvan istiyorum @YeniAy_Ottoman koca vikiyi ayakta tutuyoruz :smiley:

Wikiman @Ulu_Kurt

Ben sevmedim bunu gereksiz

Yeni Kullanıcı: Yaver
Acemi Kullanıcı: Gezici şövalye
Üye:Şövalye
Müdawim: Lord/Lady
Modlar: Kral Eli/Azam Lord(7 bölgeye göre ayarlanabilir)
Yönetici: Kral

1 Beğeni

Yabanıl olabilir evet. Kral El’ini düşündük ama birden fazla mod olduğu için sorun işte yoksa cuk oturur; bu yüzden Konsey Üyesi ya da Azam Lordu arasında gidip geliyoruz.

@JoshFaraday böyle bir durumda daha fazla çabalayıp seviye yükseltmesi faydalı olur, teşvik gibi… asoiaf burası bunlar olmaz ise niye hırs yapsın millet? :slight_smile:

Yaver de fena değil gibi. Şövalye olacak madem… :slight_smile:

@Ulu_Kurt senin belli Aliüstat :slight_smile: yardımcıların da üstat.

1 Beğeni

Konsey üyesi daha cuk bence. Ama söylenişi havalı değil.:pensive:

Bence birden fazla kral eli olması bir eksi değil.

Modlar kral eli-kral muhafızları Lord kumandanı ve konsey üyelerinin makamlarından seçsin. Kral muhafızı en iyisi gibi duruyor ama kral muhafızı daha iyi bence :slight_smile:

Yeni kullanıcı; Sıradan Halk. @JoshFaraday 'in de dediği gibi köylü ya da sıradan halk gibi şeyler tartışırken tuhaf durumlara sebep olabilir. Ama zaten yeni kullanıcı çabucak bu durumdan sıyrılabiliyor.

Acemi kullanıcı Yaver. Forum rütbeleri Westeros düzeninden esinlendiğine ve bu soyluluk müessesine adım atmanın ilk yolu yaverlikten geçtiğine göre cuk oturur bence. Zira acemi kullanıcı artık sıradan halktan farklılaşmış ve aristokrasiye girme yolunda ilk adımı atmıştır

Üye Şovalye. En bilindik unvan. Uzun uzun açıklamaya gerek yok

Müdavim Lord Geleneksel anlamda şovalyelerin daha geniş topraklara sahip olanlarına ve daha büyük hakları olanlara lord denir. Müdavimi karşılıyor bence.

Yönetici ; Kral. Direkt yani.

Modlar ; Lord Paramount ya da konsey üyesi. Lord paramount daha şekil duruyor ama konsey üyesi yönetime direkt dahil olması yönüyle sanki bir ağırlığa sahip.

Benim düşüncem Lord Paramounttan yana. Çünkü Varys ya da Baelish gibi hiçbir soya sahip olmayan adamlar da konsey üyesi olabiliyor. Asoiafta ise soy ve soyluluk kavramı asıl üstünde durulan şey. Azam lordu konumundaki aile liderlerine hayranlık duyan çok inssn vardır ve bunun temel sebeplerinden birisi de ailenin geçmişine ve mitine duyduğu sevgidir. Özetleyecek olursak çoğu okuyucu için kraldan sonra konsey üyelerinin kim olduğundan çok azam lordu kim bu önemlidir. Bu yüzden bence azam lordu olmalı.

Öte yandan bu fikri ortaya atan insan olarak bir önerim daha olacak, belki donanımhaber vb pek çok forumda olduğu gibi mesaj sayosıma ya da.geçirilen zamana göre farklı rütbeler de ortaya çıkarılabilir. Bu olursa hem daha renkli olur hem daha kolay rütbelendirme yaparız. :joy: Bence asoiaf gibi en önemli dinamiklerinden birisinim feodal hiyerarşi olduğu serinim forumu için ayrıntılı rütbe sistemi eğlenceli hava katabilir.

1 Beğeni

@bekircem bilir. :smiley:

Bu önerilerden bir anket açacağım, ona göre bir liste çıkartacağım ciciler.

Yeni Gelenler: Köylü
Üyeler: Tüccar
Müdavim: Avam Lordlar/Şövalye
Modlar: Azam Lordlar
Yönetici: Kral

O zaman burada anket açıp, oylama yapalım önerilerden.

Acemi Kullanıcı için

• Yabanıl
  • Çoban
  • Köylü

0 oylayanlar

Yeni Kullanıcı için

• Yaver
  • Tüccar

0 oylayanlar

Üye için

• Şövalye
  • Sancak Beyi

0 oylayanlar

Müdavim için gerek yok zaten herkes LORD/LEYDİ’de karar kıldı.

Kral için de Westeros Kral’ı.

Modlar için…

• Azam Lordu
  • Konsey Üyesi

0 oylayanlar

Peki bu yönerge kabul edildiğinde birbirimize unvanlarımızla mı hitap edeceğiz ?

ahaha artık o sizin tercihiniz ama eğlenceli olur. :smiley:

Fm üyesi de olsun.
20202202020202020 @YeniAy_Ottoman

Yeni gelen çoban olsun. Rozet olarak ejderha yumurtası verilsin. :grin: