Vadi Ve Demiradalar Robb'un Yanında Olsaydı

#1

Robb savaşı kazanabilir miydi?

1 Like

#2

Savaşta Tywin vardı ne hileler döner bilemeyiz ama ne zaman girerse diye sormak lazım. Direk savaş başında katılırlarsa mı diyorsun ?

1 Like

#3

Greyjoyların robb’un theonu gönderdiği zaman
Arrynler’de başta katılsaydı

0 Likes

#4

Arryn başta katılsaydı işler değişirdi ama olumsuzluklar da olabilirdi. Robb az ordu olduğu için baskınla çok adam almıştı ama o kadar çok orduyla belki baskın yapamazdı.
Greyjoylar gerekirse işe yarardı sonuçta deniz kuvveti onlar.

1 Like

#5

kesinlikle kazanırdı.
Freylere ihtiyacı kalmazdı. Ordu daha hızlı ilerler ve denizde de donanması olmuş olurdu. Hem nakliye hem savaş için harika olurdu

2 Likes

#6

Ama doğru deniz açısından haklısın hem Arryn ile ortaklık olunca onların limandan yararlanıp herhangi bir olayda kuzeye bile destek yollayabilirdi. (Gerek kalmasa da)
Frenleye başta ordu için gitmedi ama ikinci sefer o yüzdendi. Bence Robb un büyük hatası evliliği sona saklamasıydı. Ned gibi direk savaş başında evlenseydi daha iyi olabilirdi.

1 Like

#7

Demir Adaların yer alması imkansız,öyle bir ihtimal yok. Theon meselesinden dolayı,Balon Starklara bilenmiş durumdaydı. Vadi yer alabilirdi yer alsaydı savaşı kazanırlardı.

0 Likes

#8

Robb’un savaşı kazanamamasının en büyük nedenlerinden biri, Vadi ordusunun ona katılmamasıdır. Bu baştan beri böyle planlandı, ilk düşünceye göre Vadi Jaime’nin komutasında olduğundan ona katılmayacak ve Robb savaşı kaybedecekti. Evrilen hikayeye göre sebebi Littlefinger’a verildi ve Robb savaşı gene kaybetti. Hikaye’nin ilerleyişi için Robb’un kaybedip ölmesi gerekiyordu.

İki ordu Robb’a destek vermiş olsaydı kazanmaması mantıken imkansızdı. Evet savaşlar sayılarla kazanılmaz ama büyük etkileri olduğunu görmezden gelemeyiz.

1 Like

#9

Kazanmaması için bir sebep yoktu.

Zaten Targaryenlerin sonunu getiren ittifak’a aşağı yukarı denk bir ittifaktan bahsediyoruz burada. Gerçi farklı olarak Baratheon güçleri yok ama onun yerine demiradalar var. Ayrıca isyanda bazı aileler kralın safında savaşmıştı.

Güney ise isyandan farklı olarak çok dağınık

0 Likes

#10

Robb alayını indirirdi. Çünkü Demir Adamlar onun İkizler yerine deniz yoluyla güneye inmesini sağlardı ve sağlam bir deniz kuvveti sağlardı. Vadi’de katıldımı bütün Kuzey, Robb’u desteklemiş olurdu ve kazanırdı. @Symmachus’un da dediği gibi kazanmaması için bir sebep yok.

0 Likes