Valyria Kıyameti Daha Önce Defalarca Yaşanmış Olabilir Mi?

Okuduğum bir teoriye göre Valyria Kıyameti ilk değilmiş. Daha önce de defalarca olmuş. Resimde teoriye göre diğer yerler işaretlenmiştir

FB_IMG_1566648005750

Dipnot: Bence bunların tamami Kıyamet şeklinde olmamıştır ama bazıları olmuştur Bin Adalar’a kesin gözüyle bakıyorum. Diğerlerinden de olabilir tabi.

Dipnot 2: Bu olayı biraz zorlarsak şu iki aylı ve meteorlu teoriye bile bağlayabiliriz.

Kaynak: Valyria’s Doom Wasn’t The First! | Thrones Amino

3 Likes

Dediğin şeye katılıyorum bence de Valyria Kıyameti’ne benzer şeyler daha önce de yaşanmış olabilir. Benim en çok ihtimal verdiğim yer Hardhome.

“Söylenenlere göre, Çetinocak, kutsallıktan yoksun bir yer. Lanetli.”

Çetinocak, altı yüzyıl önce cehennem tarafından yutulduğu o geceye kadar, Sur’un kuzeyindeki tek gerçek kasaba olmaya çok yakındı. Hikâyenin hangi yorumuna inanılacağına bağlı olarak, kasabanın insanları o geceden sonra köleleştirilmiş ya da et için kesilmişti, evleri ve salonları büyük yangınlar tarafından tüketilmişti, alevler o kadar sıcak yanmıştı ki Sur’daki gözcüler güneşin kuzeyden doğduğunu sanmışlardı. Daha sonra, Tekinsiz Orman’ın ve Titreyen Deniz’in üstüne yarım yıl boyunca kül yağmıştı. Tacirler, eskiden Çetinocak’ın durduğu yerde, sadece kâbusa benzer bir yıkım bulduklarını rapor etmişlerdi; kararmış ağaçlar ve yanmış kemikler, şişmiş cesetlerle dolu sular, kasabanın üzerinde yükselen muazzam uçurumdaki mağaraların ağızlarında yankılanan kan dondurucu feryatlar.

4 Likes

O teoriden burada ufak bahsettim Yabanıllar ve Sur'un Ötesi Hakkında Bilgiler Kesinlikle Hardhome konusuna katılıyorum.

1 Like

Çok ilgi çekici bir konu fakat maalesef ingilizcem okumama izin vermiyor :confused:
Türkçe ye çevirebilecek olan bir hayırsever yok mu ?

1 Like

Anladığım kadarıyla daha önce de şehirlerde vb. yerlerde doğal felaketler yaşandı, deniyor? Bu gayet mümkün ve tabii bir durum aslında. Bazı felaketler Çocuklarda olduğu gibi bilinçli yaşanmış olabilir iken bazıları “tufan” gibi doğal bir sonuç olarak meydana gelmiş olabilir. Aslında Uzun Gece’nin kendisi de bir çeşit doğal felakettir, diye düşünüyorum ama efsaneleri izler isek küresel bir felaket; tufan hikayesi gibi.

1 Like