Valyrian Dilini Nasıl Öğrenebilirim?

Arkadaşlar, biliyorsunuz ki Essos kıtasını öve öve bitiremem o derece cezbedici bir kıta benim için. Bir de Danyciğim memleketi, dedeleri, ataları Valyria Yarımadası’ndan gelme. Ee orası da Essos’ta olduğuna göre ben de Essos kıtasına hakim olan Valyrian dilini öğrenmek istiyorum. Bunun için bir kaynakça falan yok mu ? Ya da nasıl öğreniriz :confused: Ayrıca dik nedense bana İspanyolca’yi anımsattı :smiley:

1 Beğeni

Ao ȳdra daor gūrēñagon Valyrīha. Īlon ȳdra daor mazōregon tolvie. Vaoreznuni mandia. Iksā daor. Hahaha

1 Beğeni

Duolingo’nun dilini İngilizce yaparsan seçeneklerde High Valyrian olması lazım tam emin değilim ama :smiley:

@Symmachus gerçekten biliyor musun ? Yoksa şakacı mısın ? :smiley:

@OswellWhent nasıl yani ?

1 Beğeni

Troath? skoros iksis troath mandia? yn mērī troath iksis nyke ȳdragon Valyrīha ao

gōntan ao ipradagon aōha bartos ?

1 Beğeni

Duolingo’da İngilizceyi anadilin olarak seçmen lazım.Sonra “add a new course” seçeneğinden High Valyrian dilini seç.

1 Beğeni

absolutely, rōva lēkia

1 Beğeni

Vesteros mērī emagon mēre dārys
Zȳhon brōzi iksos Stannis Baratheon

1 Beğeni

@BasbugStannis tamam hepiniz biliyorsunuz.

1 Beğeni

Biri burdaki konuşmaları tercüme etsin.:sweat_smile:
Dualingo’dan başladım ama daha çok yeniyim.

Dualingo’da neden High Valyrian dili var sormayacağım.

1 Beğeni

@Symmachus sinirlendim bak şimdi ama öğreneceğim ben de. Ama bayağı zor bir dil. İssa,iksan, vala vs

2 Beğeni

Bana pek zor gelmedi nedense :confused:

Bilmiyorum sonuç nasıl çıkacak :smiley: hızlı yazdığım için yazım kötü oldu ama oldu. Okunusta yanlışlık var mı bilmiyorum. Ama uzatarak ve bazı harfleri bastırarak konuşmak lazım.

3 Beğeni

Sen bayağı kararlısın.:smile: Benim seçenekleri görünce aklıma geliyor ama duruken geleceğini sanmıyorum.

1 Beğeni

@KAYANIN_ASLANI ya farklı bir dil öğrenmek istiyorum. Türkçe ve İngilizce den sıkıldım :confused:

1 Beğeni

Bence de çok zor değil ama. Yan yana ekliyorsun kelimeleri çekim falan yok. Öğrenirsin. Ben de deniyorum.

Mesela bu dile bakınca aklıma telaffuz yönünden Arapça, yazım yönünden İspanyolcaya geliyor. Bu dilleri biraz bilsen rahat edebilirsin belki.

Valyrian translator var oradan çevirip yazıyordum da sen ciddi misin?

Kimsenin hobisine karışmak haddime değil ama hayatında hiçbir işe yaramayacak bir dili ciddi ciddi öğrenmeye çalışmak da ayrı bir çıta.

2 Beğeni