Varis kalmazsa ne olur?

aklıma bir soru takıldı.mesela joffreyden sonra 2 kardeşinin de öldüğünü varsayarsak,demir tahta kim oturur.Lannisterlar,stannise,bizim varisimiz kalmadı,yeni kral sensin demeyeceklerine göre sizce yeni kral kim olur?

Taht Tywin Lannister a geçer sanırım. Karıştırdım aile ağaçlarını, farklı da olabilir :S

aslında meşru olarak stannise kalıyor.hatta kalan son seçenek de o. tabi stannis’i hain kabul ettiklerini düşünürsek.cercei’ye kalıyor taht

Tahtı Cersei yönetir. Oğlu olmadan ölürse yine hanedandan birine geçer.

Normalde Stannisin hakkı ama Cerseiyi geçirirler.

Bana göre Stannis olur ama Lannister,Stannis ve Stark orduları çok kayıp verdiği için güç kaybediyorlar.Süpriz olarak Robert Arryn veya Balon Greyjoy kral olabilir.

İyide yasalara göre kadınlar kral olabiliyor mu ki?

halk joffrey ve kardeşlerinin birer baratheon olduğunu düşündüğü için,onlardan sonra stannisin kral olmasını ister.eğer lannisterlar dan biri kral olursa halk buna kayıtsız kalmaz sanırım.isyan edebilir yani.

Tahta vekaleten annesi bakar. Tarihte de örnekleri var bunun.

Cercei alır tahtı.

tabi bi de tyrell lar var.sonuçta joffrey ile evlendi meargry(nasıl yazılıyordu unuttum :smiley: ) ondan sonra da tommen’la evlenecekti.tyrell lar da hak talep ederler.çarşı karışır :smiley:

Bana vermezler.

krallığım olsaydı ilk sana verirdim :smiley:

taht lannisterlerde kalıyor sonuçta Cercei olmazsa Tywin o olmazsa Tyrion o da olmassa Jaimeye geçer…Lannisterlerin tahtı bırakması çok zor hiç olmadı Davon Lannistere geçer

Olmadı Kevan, Lancel Lannister’lardan biri bile geçer yani zorlasak. Cersei geçemez bence çünkü kadınların demir tahtta hakkı yoktu diye biliyorum. Dorne’de olsa geçerdi ama :slight_smile:

En iyi Daven yönetirdi ama :slight_smile: adam hem karizmatik hem sevilen biri…Lancel’in geçeceğini hiç sanmam yani geçirmezler gibime geliyor

Stannis’e geçer.
O olmazsa Robert’ın piç çocuklarına geçebilir. Edric Fırtına soylu bir anneden gelme.

Hodora kalacak tabii ki.

Şu;Robert’ın çocukları,çocuksuz öldü,Stannis’e geçer.Stannis’ten kızına geçer.Kızdan da Renly’e geçer.Renly öldüğüne göre Baratheonlar ile kan bağı olan bir aileye geçer.(Robert Arryn-Harrold Hardyng durumu) Cersei’ye değil.

Saçmalamayın, Cersei dul Kraliçe ve sadece oğullarına vekil olabiliyor.
Joff ve Tomm’dan sonra Myrcella sonra Stannis, Shireen sonrası karışık :smiley:
Velaryon olabilir :o

Piçleri çözemedim bu olayda ben .s