Varys Nereye Gitmiştir?

Kargaların Ziyafetini okudum ve hiçbir yerde Varys`ın nerde olduğu hakkında bir bilgiye ulaşamadım,sizce nereye gitmiş olabilir?

Hala Kral Topraklarında

Kral Topraklarından ne ara ayrıldı acep?

3.kitabın sonunda ayrıldı,en azından ayrıldığı düşünüldü

Duvarların arasında…

Güldüm…

Neye güldün ?

varys hala sarayda.bir yere gitmedi.en azından 5. kitabın sonunda öyledi :stuck_out_tongue:

Suyunu yemini aldı sarayın altında yaşıyor, Cersei gidene kadar çıkmaz oradan :smiley:

1. kitap spoiler

Kendisi Tyrion’un kaçmasına yardım ettikten sonra yani 3.kitabın sonundan itibaren Kral Şehri’nden ayrılmamış “muhtemelen” gizli geçitleri kullanarak ya da bizzat kendisi gizlenerek şehirde takılmaya devam etmiştir. Muhtemelen dedim çünkü kesin bi bilgi verilmiyor bizlere fakat bu şekilde çıkarım yapılması mümkün.

1. kitap Varys hakkında daha ağır spoiler

Zaten 5.kitabın sonunda kendisi seri boyunca sürekli “küçük kuşlarım” diye nitelendirdiği aslında “kimsesiz çocuklar” olan bi nevi casuslarını kullanarak Kevan Lannister’ı sanki üstat Pycelle yanına çağırtmış gibi onun odasına getirtiyor. Burada Varys’in Kevan gelmeden önce Pycelle’i öldürmüş olduğunu görüyoruz. Daha sonrasında Rheagar’ın oğlu Aegon Targaryen’in meşru varis olduğunu ve ölümünün (Kevan’ın ölümünün) Lannister ile Tyrell’ler arasındaki ayrıklığı arttıracağını söyleyip Kevan’ı küçük kuşlarına öldürtüyor.

Bu adam tam bir örümcek,yerin dibinden hala diyarı yönetiyo :slight_smile:

Kevan’ı öldürdüğünde yedi sülalesine küfür ettim.Ben Kevan Lannister’ı çok seviyordum.Bir Eddard Stark’da bir de Kevan Lannister’da ağladım :((

Kevan hakikaten özellikle dengeler açısından faydalı bi karakterdi işler iyiden iyiye sarpa saracak zaten martin yine son bölümde yaptı yapacağını zaten Jon’un bıçaklanmasını falan değil de bu karakterin ölümünü son bölüm yapmasında bile bi anlam var bence belki birçoklarına önemsiz bi karaktermiş gibi gelebilir ama çok kilit bi isimdi.

Tywin Lannister’ın gölgesinde kalmasına rağmen on numara adamdı.Tywin’de her zaman değerini bildi zaten.

Aynen katılıyorum.

Tyrion a her zaman iyi davranmıştır,bundan dolayı severim Kevan`ı :slight_smile:

Kevan süper adamdı.