Varys ve İlliryo nun kökeni

Arya nin kralın şehrinde tünellerde varys ve İlliryo yu dinlediği bir pov vardı.İkisinin de ortak dilde konuşması ikisinden en az birinin westros kökenli olduğunu gösteriyor sonuçta Arya herhangi bir yabancı dil bilmiyor.Bence varys kesin ejderha a soyudan saçlarının kazılı olmasida bir göstergesi.

Varys in ejderha soyundan olması şüphelenilen bir durumdu. Varys blackfyre olabilir. Altın mürettebat ile anlasmasinin sebeplerinden biri de bu olabilir.

Bununla ilgili bir teori var: https://youtu.be/r_P8lmLlMuI Ama Ingilizce biliyorsan onun yerine https://youtu.be/0M_hhVg9XUE bunu izle

Varys blackfyre olabilir
Belki de Aegon u Elia nin haberi olmadan kaçırmıştır. Sonucta Elia Varys tan yardim isterdi onlari kingslanding ten cikarmasi icin

Aegon bence gerçek targaryen çünkü varys büyünün varlığını biliyor gerçek olmadığı kanıtlanırsa plan mahvolur.

Yaşadığınızı belli edin millet yorum bekliyorum

Gerçek olmadığı nasıl kanitlanacak ki soy büyüsü diye birşey yok ki(bildiğimiz kadarıyla) ejderhaya da binebilir velaryonlar biniyor blackfye da binebilir.

Ben tahmin yazdim elbette binebilir

Ama Varys Aegon u kaçırdıysa eğer bu intikam icin olmali bu da Varys in blackfyre oldugunu akla getiriyor
Soy büyüsü ne yaa :smiley:

Soy büyüsü diye birşey yok herif herif mor göz plat saç takılıyor gerçek olmadığı nasıl kanıtlanabilir ki diye söyledim

Valyria’da herkes ejderha lordu olarak gezmiyordu etrafta. Her aile ejderhaya binemiyordu. Daha doğrusu her ailenin ejderhası yoktu. Valeryon bunlardan biri, bu yüzden Batıya geldiklerinde yanında ejderha getiremediler.

Dany’nin söylediğine göre Valyria’da ejderhalar, sihirli boru ve tılsımlarla sürülüyormuş. GRRM de söyledi bunu. Lakin Targaryen Hanesi, Batı’ya geldiği zamanlarda -sebebi bilinmeyen bir şekilde- bunlara ihtiyaç duymadan sürmeye başlamış. Bu sebep her ne ise ejderha rüyaları görmelerine sebep veren bir şey olabilir, diye düşünüyorum. Ejderha Kayasının varlığı gibi bir çok şey de zaten tam bir gizem olarak yerini koruyor. Sanki her birini birbirine bağlayan bir şey var gibi ama o bağlantıyı kurmamı sağlayacak şeyden şimdilik yoksunum.

Varys’in saçlarının olmaması (kendi mi kesiyor yoksa öyle mi bilmiyoruz) ve Kale’nin gizli geçitlerini biliyor olması ki sadece ejderha soylarının bileceğine dair bir bilgi de var… Bizi şüpheye düşürüyor elbette. Eğer bir ejderha soyu ise muhtemelen Targaryen’dır. İsmini unuttuğum bir deli Targ, tam da bunun doğduğu şehre gidiyor bir dönem ve piçi olabileceğine dair konuşmalar vs. var. Zaman da uyuyor Varys’in onun torunu olması için.

Illyrio ise sadece Illyrio işte, muhtemelen SAegon’un babası.

Benim dediğim bir valeryon ejder sürerse blackfyre da sürer. Aegon un kimliğinin sahte olduğunu ejder surememesi yüzünden öğrenemeyiz.

1 Like

Ejderler Dany e bağlı, birisi alıp da Dany e karsi kullanamaz Savaş uçağı değil bu. Vermithor Silverwing e karsi savaşabilir miydi?

Dany 3 unude kontrol edemiyor
Bir tanesini bile zar zor kontrol etti.

1 Like

Ejderlerin hepsi Dany’e bağlı değil. Dany buna kendi POV’unda değindi. Bir ejderhanın bir efendisi; bir efendinin de bir ejderhası olabilir.

1 Like

@Zeynep, @Alya_Akbas Dany ve ejderhalar arasında diğer binicilerden farklı bir bağ var. Ayrıca söylediğim şey de Dany 3 ejderhayida kontrol edecek onlara da binecek değil. Anlatmak istediğim şey birisi Targ veya başka biri de olsa Dany’nin Ejderhalarından birini alıp Dany e karşı kullanamaz. Vermithor ve Silverwing örneğini bu yüzden verdim. Ejderhalar da birbirine bağlı olabiliyor.
Ama Euron boru ile kontrol eder veya Ww’ler. Onlar bu iddiamın dışında

Blok-alıntı En son ve en uzun Meris’e baktı, onu kokladı. Kadın, diye düşündü Quentyn. Meris’in kadın olduğunu biliyor. Daenerys’i arıyor. Annesini istiyor ve onun neden burada olmadığını anlamıyor.

@Muratkocak Sana bir soru soracağım. Ejderhaların kontrolü Dany’de olacaksa, kimin üstüne bineceğinin bir önemi var mı?(Ayrıca, ejderhaları kontrol edebilirse üzerlerine binmesine de gerek yok.) Biri uzaktan kumandayla arabanı kontrol ediyorken sen niye direksiyonun başına geçiyorsun ki? Yani demek istediğim, Dany 3’ünü de kontrol edecekse Ejderhanın 3 başı niye olsun?

.d
Ben anlatamıyorum sanırım kontrol edecek diye birşeyi nerede söylediğimi hatırlamıyorum. Benim söylediğim ejderhaların Dany e karşı bir savaşta savasamayacağı, Ben Aegon veya Jon ejderha kontrol edemez onlara sadece Dany binebilir gibi birşey söylemedim. Kontrol edebilirler ejderhaları sürebilirler ama Dany e karşı ejderhalar savaşamaz, yanı biz ejderhalardan birinin Drogon a karşı. Caraxes ve Vhagar gibi savaştığını görmeyiz. Ejderlerde birbirine bağlı .D
Vermithor örneğini verdim Silverwing öldükten sonra binincisini terkediyor ejder. Makine değil bunlar

Arada sadece benim yorum var.

Yazım yanlışı yapmışım. .P
Tırnak içine almam lazımmış

Şöyle anlatayim
Bran ve Rickonun kurtlari nasil birbirleriyle kavga ettiyse bu ejderhalarda birbirine saldirabilir hatta annelerine bile saldirabilirler. Ejderhaları süren insanların karar vereceği bir şey

Ejderha Kayası’nın varlığı derken ? Yapılış amacı bilinmiyor demeyi mi kastettin abla ?

Aerion Parlakalev diyorsun sanırım. Onun soyundan gelme ihtimali de var bence.