Varys'in amacı?

Varys’in Targ destekçisi olduğu malum. Ama Kevan’ı öldürme amacı neydi? Aegon yada dany’e ulaşmak yerine neden kl’e döndü? Kevan’ın ölmesi yönetimi zayıflattı kabul ama bunu neden şimdi yaptı ne için yaptı asıl amacı neydi anlam veremedim?

Aegon’a yol açmak amacı sanırım. Ama isteği barış olan adamın tahtı tyrellere bırakması? Belki de önceden olduğu gibi tyrell -targ müttefikliğinin mümkün olduğunu ve barışın olacağını düşündü tamam bidaha düşünmeden araştırmadan konu açmıcam :wink:

Varys için önemli olan Aegon.
Daenerys, Aegon’a güç katabilecegi için önemli sadece Varys’in gözünde.
Varys King’s Landing’e, Aegon’u tahta çikarma planini zorlayacak meseleleri halletmeye gitti.
Kevan Lannister, Tyrell-Lannister ittifakini ayakta tutan, biraz olsun düzen saglayan, Cersei’nin aptalliklarinin önünde durabilecek kisi. Ve Varys tüm planlarini Cersei’nin yaptigi yanlislar, hatalar üzerine kurmustu.
O yüzden Kevan’i öldürüyor, bu sayede Tyrell-Lannister ittifaki yikilacak, bu iki hane arasinda çatisma çikacak, Cersei her olayda yangina körükle gidecek ve bu kaos ortami Aegon’u tahta çikarma yolunda Varys’in isine yarayacak.

Aegon aslında bir Blackfyre. Varys’de öyle. O yüzden Varys bir Blackfyre’ı tahta oturtmaya çalışıyor. Varys’in kel olması buna bir örnek. Daenerys’in Dotraklarla Westeros’u alamayacağı kesindi lakin Aegon için zayıflatabilirdi. Varys’de Aegon’u salıp noktayı koyardı. Varys’in hala Westeros’un iyiliği için çalıştığını sananların olmasına bitiyorum ben. Öyleyse neden yıllar önce Rhaegar’ı desteklemedi? Onu geçtim, Aegon’un iyi bir kral olacağı ne malum? Daha yeni ayak bastığı toprakları nasıl yönetebilir ki? Ki iyi bir kral olsa bile, onun oğlunun iyi bir kral olacağı ne malum? Blackfyre olduğu ile ilgili bir kanıtta bu. Varys, Westeros’un düzene girmesini istemiyor. Demir Taht’da bir Blackfyre’ı görmek istiyor.