Varys'in Westerosa Gelişi

Arkadaşlar biliyoruz Varys ve Mopatis birlikte uzun yıllar arkadaşlık yaptı sonra Varys Westerosa geldi ve birlikte en büüyük entrikalardan birinin tohumlarını attılar. Şimdilerde adı Sahte Aegon diyeyim.

Bu bildiğimiz gibi çok tuhaf bir entrika, Bir yanda Sidiksu prensi, diğer yanda Mopatis’in Blackfyre olduğu tahmin edilen oğlu var. Varys’in Westeros’a gelişi yada Mopatis ile ortaklığı buna dayanıyor deniyor. Fakat zamanlama uymuyor. Bana göre

Varys ve Mopatis senelerce (diye biliyorum ) beraber çalışıyor. Sonra Varys deli kralın yanına geliyor muhbir başı olarak. İşte tam bu ne zaman onuda merak ediyorum ben ?

Çünkü Harenhal turnuvası sırasında orada olduğunu biliyoruz ama bu 19 yıl falan önce. Aegon 18 yaşında şuan? Peki Mopatisle bu sırada ayrımı düştüler yoksa ortak değiller miydi ? Yada ne için gelmişti Westeros’a ?

Peki 19 yıl önce Westerosta olduğunu biliyoruz ama tam ne zaman gelmişti. Bilmiyorum ben zamanlamayı tutturamıyorum bu konuda. Siz ne dersiniz eksiğim nedir bu konuda ?

Demek istediğin şey , aslında başta böyle bir plan yoktu Aegon doğunca mı başladı? Eğer böyleyse olabilir de bence. Bazı kişiler Varys ve Serra kardeş diyor. Bence bu da olabilir Mopathis oğlunun hakkı olabilecek bir yeri almak isteyebilir ve Varys da yeğeni için isteyebilir.

bak bu mantıklı bir durum olur ama Aegon yokken Mopatis in böyle bir plana dahil olması bana saçma geliyor.

İşte aslında her şey aslında Aegon un doğumuyla başladı. Serra ölüm öncesi demiştir işte ben şunun kızı Serra Blackfyre falan oğlumuzun hakkını al falan demiş olabilir bence. Zaten Mopathis in evinde Tyrion küçük çocuk giysileri görüyordu ve Mopathis Aegon’a karşı sevgi besliyordu bu da belli oluyordu.

işte böyleyse zamanlama tutmuyor diyorum yada Aegon değil başka biri bu oğul
o zamanda Aegon u tahta çıkarma isteği saçma oluyor diyorum

Dediğim gibi olsa bile ilginç gelen kısım şu, Mopathis oğlunu niye bir yalanla büyütsün ki ?

yalan değil başka yada daha büyük plan varsa olabilir

Çocuk kimliğini yalan bilerek büyüdü.

bilmiyoruz belki hiç yok böyle bir çocuk

Varys’in gizli Blackfyre destekçisi olduğu,Targaryen hanedanını içeriden çökertip,Aerys’i delirttiğini anlatan teori zaten kesin gibi. Aegon denen çocuk kendini gerçekten Targaryen sanıyor,tıpkı Joffrey nasıl kendini Baratheon sanıyorduysa,aynı durum. Varys ve Illyrıo Kuzen gibi bir şey zaten olmasa bile iyi arkadaşlar ve ikisi de Blackfyre destekçisi,çocuğu Targaryen görünümüyle tahta oturmaya çalışacaklar.

işte benim konudaki asıl sorumda bu aslında bu destek dostluk ne zaman başladı ?
Çünkü varis in gelişi Aegonun doğumu öncesi, onunda öncesi dostluklarının başlangıç ve gelişim serüveni
Varys’i anlıyoruz Targ kanı taşıyor, belki intikam, belki kabul edilmek istiyor.! Mopatis ne istiyordu peki ? Karısından önce, çocuktan önce Varysle dost olduğu belli ya da ben zamanlamayı uyduramıyorum