Ve dizi biter

Şu son bölümden sonra artık dizi hakkında konuşmamıza gerek kalmadığını düşünüyorum. Sızan senaryolardan da gelecek bölümde olacakları zaten biliyoruz.

Bir efsane daha batırıldı.
Mad King’i insanlar için öldürmesiyle herşeyi başlatan, bir bölüm önce insanlık için savaşa giden adama insanlar umrumda değil dedirttiler dahası yok heralde.
Dany konusuna girmek bile istemiyorum.
Şuan farkettim ki daha da bişey yazmaya gerek yok, diziyi tartışmak artık zaman kaybı gibi geliyor, geçmiş olsun arkadaşlar.

6 Likes

Zaten dizi 5.sezondan sonra bitti.

]Sırf para konusunda anlaşamadı diye adamlar koskoca stannis’i harcadılar. üşüyoruz reyiz.

2 Likes

4.sezonun başından itibaren dizinin böyle b*ka saracağının sinyallerini veriyorlardı zaten. Biz göremedik veya görmek istemedik. 7.ve 8.sezonlar da son darbe oldu.

2 Likes

He ya… Ne demeli buna?

Kendi adınıza konuşun. Yıllardır DD’nin diziyi mahvettiğini, içine ettiğini, rezil hale getirdiğini söyledim ve ben gibi söyleyenler oldu ama dizici arkadaşlar silahşör gibi savundu DD ikilisini.

Hak çıkmanın gururunu yaşıyorum ama diğer yandan dizinin içine edilmiş haline bakıp, ne desem bilemiyorum… tatlıacı son yaşıyorum diyelim. İronik bir kelime evet.

3 Likes

Kendi adınıza konuşun falan? Benim DD aşığı bir fanatik olduğumu söyleme cüretini nereden buluyorsun?

Dizinin gidişatından 4.sezondan beri rahatsızım ve bunu zaten dile getiriyordum. Sanki diziden memnun olmayan, gerçekleri fark eden tek kişiymişsin gibi atarlanmanın mantığı nedir? Ve bununla gurur duyacak kadar da aciz misin?

bu diziye çok minnettarım
.
.
buz ve ateşin şarkısı kitap serisini bana tanıttığı için
ayrıca ilk 4 sezon için de

2 Likes

Beyler üzülmeyin dizinin bu sezonu aşırı kötü ama böyle olması kitaba olan umutlarımızı tazeliyo mantıklı olsaydı kitaptan spoiler yerdik fln. D&D ye teşekkürler, diziyi yok ettiler. Dany sadece 1 milyon insan yakmış olabilir ,D&D hepimizi yaktı, çok mu

Öncelikle üslup konusunda biraz çalış, aciz falan, diline hakim ol. Saygısızlaşma. Sınırı aşma.

Atarlanma diye yazmışsın ama paso atar yapmışsın ki ben atar falan da yapmadım, ne alaka?

Orada gayet açık ben ve ben gibiler… Diye bir cümle kurularak zaten görenin bir ben olmadığımı söylediğim gibi “siz” derken şahsını doğrudan hedef almayıp “çoğul” kelime kullanmışım ve sen de kendini “görmek istemedik”ler arasına katmışsın, ben değil.

Özetle yazılı bir yorumu kişiselleştirip kendine laf çakılıyor gibi hissetmen garip bir durum. Forumda yazar iken yorumları kişiselleştirmeden yazmanı tavsiye ederim yoksa kim ne derse desin şahsına demiş tepki vermeye başlayıp kavga çıkartacak gibi duruyorsun.

Öncelikle şunu belirteyim:Dizideki kötü gidişatın uzun zamandır (spesifik olmak gerekirse ilk yorumumda yazdığım gibi 4.sezondan itibaren) farkındayım.1.çoğul kişi ile yazmamın sebebi, kendimi o grup arasında görmemden değil; samimi, ayrıştırıcı olmayan bir üslupla yazmak istememden kaynaklanıyor.

Bu kısma anlam veremedim. Sözlerimi yanlış yorumlayıp kendini yüceltmeye çalışmışsınız ve beni hassas olduğum bir konuyla itham etmişsiniz. Nasıl bir cevap vermemi bekliyordunuz? Yine de, ben üslubumda yanlış olan bir şey görmüyorum. Üstelik sınırı aşma, saygısızlaşma derken sınırı aşan,saygısızlaşan siz olmuşsunuz.

Forumda topu topu 4 adet yorum yazmışım; zahmet edip 10 saniye profilimi inceleseydiniz ne diziyi ve senaristleri ölümüne savunan bir hayran ne de kavga çıkarma potansiyelli biri olduğumu görürdünüz. Nitekim kavga çıkarmaya da çalışmıyorum.

Aciz gibi kelimeler kullanıp karşıyı tahrik edip saygısızlık eden ben değilim. “Aciz” kelimesi kavga çıkartan bir kelimedir. Şahsiyete saldırıdır. Yazılan her şeyi kendine laf edilmiş gibi anlayan da ben değilim.

——

Üslup konusunda resmi olarak uyarıldınız, kişilerle iletişim kurar iken şahsiyete saldırmayın. Konuyu daha fazla amacından saptıran konuşmalar yapılmaması ricadır ve forum kurallarına aykırıdır, mesajları silmek istemiyorum. Yahut başlığı kapatmak. Üyelerle bir anlaşmazlık olduğunu düşündüğünüzde özelden yazmaya özen gösterelim. Teşekkürler.

Sizin moderatör olduğunuz bu forumda daha fazla bulunmayacağım. İyi forumlar.

Bölüm gerçekten güzeldi. Kitaplar çok daha güzel olacak tabi çıkarsa

Dizi 4. sezondan veya 5. sezondan sonra kötüleşmeye başladı diyenler hiç samimi değilsiniz belirtmek istedim. Ben o sezonların hatta 6. sezonun ardından bile böyle sert eleştiriler görmemiştim hiçbir platformda. O zamanlar bu yorumları yapanların internetleri falan mı yoktu acaba?

Dizi 6. sezonun sonuna kadar gayet de efsaneydi. IMDb’de bile koca dizinin en iyi 2 bölümü 6x9 ve 6x10 gözüküyor hatta. 7. sezondan sonra bir kalite düşüşü herkesin ortak fikriyken kendinizi ön plana çıkarmak için 4. 5 sezondan itibaren kötüydü diyerek desteksiz sallamak dışarıdan bakınca komik görünüyor.

2 Likes

Bu bölüm hakkındaki yoğun eleştirilere rağmen ben bu bölümü beğendim. Belki Daenerys ile ilgili olayların işlenişi D&D sebebiyle doldurulamadı ancak kitaplarda bunun ciddi sinyalleri alınıyordu. Bu yönüyle kitaplardaki arka plana nispeten uygun bir şekilde hareket edilmesinden memnun oldum. Bir kaç ufak tefek hatayı da klasik D&D aymazlığına bağlıyorum. Örnek Jamie’nin karakter gelişiminin hiç edilmesi gibi.

Haklısın 4’ten sonra bozdu diyenler yanılıyor 3’ten sonra bozdu.

1 Like

Bence her sezonda kötü bölümler vardı. Ama o sezondaki iyi bölüm sayısı veya iyi bölümdeki olay sezonu unutturuyordu. Birde Imdb’ye güvenen var mı hala, Long Night gibi bir bölüm bile 8,…bilmem kaç. Criticker falan kullanın koskoca Imdb yerine.

Jamie,Mad King’i isyana destek için öldürmedi mi? Mad King şehri yok edecekti sanırım öyle hatırlıyorum ama sanki Jamie’nin Mad King’i öldürmesi sadece insanları düşündüğü için değil ya bence.Çünkü Jamie hiç bir zaman %100 ezilenin yanında olan,mazlumları düşünen biri olmadı ki.Evet son sezonda baya bi gelişme kaydetmişti Cercei’den kopması,Brienne’ye yönelmesi,kuzeye savaşmaya gitmesi falan derken adam tekrar Cercei’ye döndü hadi bunu Cercei ölecek diye yaptı diyelim,Tyrion’a kurduğu cümle nedir Allah aşkına?
Zaten Brienne’ye yaklaşıp sonra gitmesi falan filan kafası çok karışık bi Jamie profili çizdi senaristler bence onlarda ne yapacaklarını bilemediler.

1 Like

Jaime isyan ile ilgisi olan biri olmadı; kitaplarda bunu çok güzel yansıtıyor geçmiş anıları hatırladığında. Kralı öldürme sebebi 500 bin insanı yok etme kararı alması idi.

Tamam, gece gündüz halk için ne yapabilirim? diye düşünmüyor ama onca masumun da ölmesine göz yumacak kadar umursamaz değil, Cersei öyle ama Jaime öyle değil.

Ben daha çok babasını öldürme emri vermesinin etkili olduğunu sanmıştım çünkü Balon Swann’la olan konuşmasında benim gibi ailen ve kralın arasında seçim yapman gerekirse ne yapacaksın diye soruyor.

1 Like

Aynen yaptığı o şeyleri ailem için yaptım diyordu. Bununla sadece Beş Kralın Savaşı’na değil o Aerys mevzusuna da gönderme yapmıştır. Masum ya da değil hiçbir zaman umurumda olmadı falan demesiyle de uyumlu. Orada sadece KL halkının ölümü olacaktı ama bu WW meselesi ile tüm insanlar ölecekti. Çoğu insanın umurunda olmaz kim öle kim kala hatta iklim değişikliği falan bile umurunda değil çoğu kişinin çünkü ben burada kaç yıl yaşayacağım bizden sonrakiler düşünsün diye düyünüyorlar ama tüm insanlık şu an tehlike altındaysa yumurta kapıya dayandıysa bu tür kişilerde ya saklanır olacak en güvenli yere Cersei gibi ya da elini taşın altına sokmaya çalışır Jaime gibi ama tehlike geçince tekrar eski karakterine dönerler.