Ve Scorpions Türkiyede!

Rock dünyasının efsanevi isimlerinden Scorpions, sevenlerinin yoğun talebi üzerine ‘Comeblack’ ile Türkiye’ye geri dönüyor!

46 yıllık müzik serüvenlerinin sonunda 2010 yılında dağılma kararı alan grup, hala sürmekte olan 3 yıllık Farewell dünya turnesine başladı ve aynı yıl çıkan ‘Sting in the Tail’ albümlerinin başarısı ardından müzikseverlerle yeniden buluşmaya devam ediyor. 2010 Veda Turnesi boyunca sevenlerinin büyük desteğiyle karşılaşan grup üyeleri, bu yeni proje kapsamında bir kere daha stüdyoya girmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.

‘Comeblack’ albümü, hem yıllardır gönülden destek gördükleri Scorpions hayranlarına hem de The Beatles ve The Rolling Stones gibi gruba müzik kariyerlerinde ilham veren efsanevi isimlere bir teşekkür niteliğinde… Milyonlarca rockseverin kalbinde taht kurmuş ‘Rock You Like A Hurricane’, ‘Wind Of Change’ ve ‘Still Loving You’ gibi ölümsüz parçalar, grubun kurucusu ve vokalisti Klaus Meine, grubun gitaristi Rudolf Schenker ve Jabs & co. yaratıcılığı ışığında günümüz teknolojisinin olanaklarıyla bu albüm için yeniden kaydedildi.

Efsane grup, Unilife Organizasyonu ile, 2010’da onbinleri ağırlayan konserlerinin ardından 2012’ye de damgasını vurmaya hazırlaniyor. Unilife Organizasyonun bu turne kapsamında bir sürprizi konser ayağına İzmir’i eklemesi oldu. İzmir’e son 3 senedir Cranberries, James Blunt gibi dünyaca ünlü isimlerin konserlerinin bir ayağı ekleyen Unilife; İzmirli müzikseverlerin coşkusunu ve isteklerini karşılıksız bırakmayarak İzmir’i turne kapsamına aldı.

Efsanenin arkasından “Keşke konsere gitseydik” diyenlere, 17 Ekim’de İzmir Arena’da ve 19 Ekim’de İstanbul Küçükçiftlik Park’ta Scorpions ile bir kez daha unutulmaz melodileri eşliğinde muhteşem bir gece geçirecekler.

Kaynak

Şuan sadece take me to the magic of the moment diyorum, bu , bu müthiş bir haber.

Kusura bakmayın da 40 yıllık grup niye geliyor?

40 yıllık ama efsane bir grup olduğu için, bunun yılı mı var? Adamlar hala müziğin babasını yaptıklarına göre son nefeslerini bile bu şekilde vermeliler bence.

bu sitede bir sürü saçma yorum gördüm ama bu, cidden saçmalığın doruklarında olmuş.tebrik ederim.

Neredeyse yarım asır olmuş. Milletin müzik kulağı çok değişti.
Bence yeni grupları getirseler daha hayırlı bir organizasyon düzenlemiş olurlardı.

Saçmalık kime göre? .s.s
Yaptıkları müzik artık sıkıcı olmaya başladı söylemek istediğim bu.
Heavy metal olsun hard rock olsun ne diyorsanız ondan olsun 90larda öldü bence.

Anlıyorum seveni dinleyeni var gelsin falan ama bana çok gereksiz geliyor.
Kendi görüşümü dile getirmek istedim saçmalık falan demeler saygısızlık olmuş.

hala saçmalamaya devam ediyorsun ama.elbette sana göre yaptıkları müzik sıkıcı gelebilir fakat başkaları seviyor diye yargılamak neden?herkes senin beğendiğin tarzda mı müzik dinlemek zorunda?sonuçta babanın sitesi değil çeşit çeşit insan var.haliyle savunanları da olur.bir yorum yazarken biraz düşünmek lazım.
ayrıca zaten her festivale bir çok yeni çıkan grubu getiriyorlar artık.gözden kaçırıyor olabilirsin.

bu şekilde tartışmıyorum ben.asıl mesele karşılıklı hoşgörü.şimdi burada serdar ortaç bilmem nerede şu gün konser veriyor diye başlık açılsa ve eğer sevmiyorsam bırak yorum yapmayı başlığı açıp okumaya tenezzül bile etmem.bana ne serdar’dan sanki bana geliyor.sanki ben buraya serdar niye geliyor yazdığımda konserini iptal edecek.anlatmak istediğim bu.

fikrimi paylaşamayacaksam niye bu konu açılmış? niye bu forum var?
sürekli olumlu şeyler yazacak değiliz sonuçta buraya.
hoşgörü olayı değil ki bu saygı zaten duyuyorum ama gereksiz buluyorum dedim. büyüttün :confused:

Türkiye daha yeni yeni bu tür müzik gruplarını getiriyor , ve eskileri getirmesi daha mantığa oturaklı. Adamlar yaşlı , tüm müzik turnelerini bitirebilirler belki son konserleri. Gençler ve yeniler her zaman gelebilir imkan var ama eskiler öyle değil. Bunun için önce eskileri bitirip , yenilere geçiyoruz bence şuan.

@Lord Snow , sana çok hoş haberlerim var

Teşekkürler. Vereceğiniz cevap buydu yani illa bir olay çıksın falan uğraşıyorsunuz :frowning:

Örnek üye profili : Crimson Dust

sana bir şeyler öğretmek benim haddime değil ama fikir paylaşmak şu şekildedir örneğin;sevmiyorum scorpions’ı.keşke onlar yerine yeni gruplar gelse.
bana göre böyle olmalıdır fikir paylaşımı.ama senin üslubun küçümseyici.tabi ki sen kendini daha iyi bilirsin ve kendini istediğin şekilde ifade etmekte özgürsün fakat bunu yaparken gelecek tepkileri de önceden kestirmen gerek.söyleyeceklerim bu kadar.gece gece tatsız bir sohbet oldu kusura bakmayın.

Targaryen hayranıyım ya küçümsemeler hep orada geliyor. Üstün bir ırk sonuçta.
Özür dilerim küçümseyici olduysam. (bu özür de gereksiz oldu .s)