Vikings

Bence dedikodunun en kolay yayılmasını sağlayacak yöntem :smiley:

:slight_smile:

Yaylaya gider gibi savaşa gittiler ya aksfdsldfasdfs

horik’in ölme zamanı geldi ama bakalım haftaya sezon finalinde ölecek mi.

Kral Echbert gerçekten tehlikeli ve akıllı bir adam sonuçta imparatorla birlikte yaşamış biri ve Kuzeylileri aklıyla durdurdu.
Rollo’nun yaralandığı fragmandan anlamıştım bu yüzden İngiltere’de daha uzun kalmasını bekliyordum. Malum kendi geleceği de orada devam ediyordu. Belki bu sayede hristiyan kültürüyle olan yakınlaşması gösterilebilirdi.

süperdi laaaan 20 bölümdeki en büyük kumpası kurdu ragnar YEEAAHHH

kumpas olduğunu 2 bölüm önceden belli etti.Açıkcası kendini belli eden bi finaldi ve ragnarın dehşeti süperdi dsadsada

ula horik sen kimsin de Ragnar’a kafa tutuyon? sgadgc

Geçen sezona göre daha da bomba bir finaldi. Devam. :stuck_out_tongue:

King in the North…

Avdayken avlandı it.

ALL HAIL King Ragnar Lothbrok!

Zaman Çarkında daes dae’mar oynayan asiller oyunu ragnardan öğrensin :slight_smile:

King Ragnar …

"Sezar süvarilerini ve birliklerinin kalanıyla onları takip ediyordu.

Acil durumun ve bayırın çamurlu toprağının gerektirdiği durumdan ötürü cephe askeri kurallara göre şekillenmemişti.

Lejyonlar farklı yönlerde karşılaşıyor ve farklı şekillerde savaşıyorlardı.

Lejyonlar soldaydı ve Atrebates’te bir mızrak yağmuru boşaldı."

Evet. Daima düşünüyor,daima araziyi kullanıyor.

Devam et.

Aynı zamanda, Roma süvarileri
ve hafif-zırhlı bölükleri bir anda ortaya çıkmış gibilerdi.

Ama yerlerini biliyordu.
Kafasındaydılar.

Peki ya kişiliği?
Onunla ilgili bir şey yazıyor mu?

"Durum kritikti…

SEZAR ÖN SAFLARA DOĞRU İLERLEDİ.HER BİR KOMUTANA İSMİYLE HİTAP ETTİ. ONLARI CESARETLENDİRMEK İÇİN…

Parşömen burada bitiyor."

en sevdiğim sahne bu oldu.
roma cekileli 400 sene olmus.bilginin devamlılığı ve sürekliligide 400 seneyle birlikte gitmiş.romalıları adeta insanüstü bir medeniyet gelmiş ve gitmiş havasında görüyolar.anıtlar büstler kitaplar birileri burda yasamıs ama ?? tek bilinçli kral oda germen kralını yanında kalmıs.bu kesintiyi çok güzel işlemişler.ragnar 2 bölüm boyunca mala baglamıs gibi bakıyodu cok bariz bir final oldu.

anlamdıgım koca kralın baskenti yokmu.adam hiçmi gitmez nerden baksan 2 senedir orda.madem ragnarı temizliceksin kundaktaki bebege kadar aileni niye getiriyosun.

kral + earl ( ragnar)a jarl ( kan kartıla yapılan adını unuttum.)kafa tutuyor.jarl daha güclü.kral köy beyi kadar adam cıkarıyo.buna baglı hiç mi earl yok .ragnar ın köyünü indiremicek kadar salak krallmı olur amk.

ben daha büyük kapışmalar bekliyordum kral gidiyor lan boru mu bu sezon ilk sezona göre biraz vasattı şöyle olaylar azdı mesela
https://www.youtube.com/watch?v=CyegV7B8Hck[/video] şu wardunhayı bidaha duysaydık ya
https://www.youtube.com/watch?v=TTYz439cA5w

Adam neredeeeen nerelere geldi resmen. Dizi de aslında bu konuda bir insanın azim ve tutkulu oyunlarıyla beraber yükselişini harika bir şekilde gösterdi.

aynen!

floki ihanet etmez.Lagertha ölüyo dedi arkadasımın biri kalbimden vuruldum yok oyle bişey dimi kaçta kaldıgımı unuttum ama prenses vardı erkek duskunu ona asker bırakıyolardı neydi o oyle :smiley: acılen devam edıcem zman buldugumda :slight_smile:

Vikings sağlam dizi olmuş.

herkese izlemesini tavsiye ederim game of thronesdan sonraki favorimdir sağlam bir aksiyon dikkat ailenizle izlemeyin

This is Spartaaa

:cool:

Game of Thrones tadında süperli bi dizidir. 3 günde bitirmiştim. GoT gibi bi kötü yanı da yılda sadece 10 bölüm olması ve 2015te yeni sezon olmasıdır. :confused: