Viserys Targaryen

Yaşadığı olayın tek seferlik olduğuna emin misin? Bu kısımda diziye göre konuşacağım :slight_smile: Qath’daki büyücülerden kurtulmaya çalışırken kendi ejderhalarının alevi ona zarar vermiyordu ve yanından geçip büyücüyü öldürmüştü. Ayrıca, ejderhalar doğmadan önce, 1. kitapta, yumurtaları ateşe koymuştu ve sıcak yumurtları eline aldığında hizmetkarı (sanırım Jiqui) endişelenmişti ama birşey olmamıştı (bu olay kitapta da böyleydi yanlış hatırlamıyorsam)

Seride Catelyn ve Theon ile birlikte en çok acıdığım karakter ama Daenerys’in yaptığını doğru bulmasam bile hakveriyorum, Viserys gibi insanlar her şeyi zehir ederler.

Benim icin reyizdir.

Aynen katılıyorum.

Tanrılar yazı tura atarken kendisine tura tarafı gelmiş ne yazık ki…

ölümü çok feciydi be

Viserys ejderha kanı taşıyor olsaydı bile kafasında katılaşmış altın ile gezerdi. :smiley:

Tanrı; her targaryen doğduğunda bozuk para atarmış, bu çocukta tura gelmiş delirmiş. Hepsi bu… aslında bu türleri genç yaşta anlaşılınca ortadan cennete doğru kaldırmak lazım…

başkalarının dayatmaları yüzünden aleme dilenci kral olarak nam salmış ve bu yolda heba olmuş pek sevmediğim bir karakterdir.

Zavallı bir karakter, bir yandan acıyorum bir yandan nefret ediyorum bu karakterden. O kadar akılsız bir karakter ki sonunun ilk kitapta gelmesine hiç şaşmamıştım. Targaryenlerin yüz karası derim

“babasının oğlu” terimine cuk diye oturan karakter…

salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya

Hemen karalamayın yine millet

Önce anlamaya çalışalım biraz olsun

Ergenlik aptallığı var biraz bence:bazı sindiremediği duyguları var, aşamadığı olaylar(yedi krallığı geri almasının neredeyse imkansız olduğu gibi)sonra gerçekçi bi öğretmeni yok yalnız…Bu yanlış hatırlamıyorsam 16 yaşında! O yaşta kim westerosu fethedebilir? Arkasından konuşmak herzaman kolay…

Fakat kendisinin aydınlık değil karanlık yolu seçtiğini görmezden gelemem. Ak kaşık değil kesinlikle… erken ölmesi herkesin hayrına oldu zannımca :smile:

Viserion Targeryen isminin önüne gelebilecek sıfatları şöyle bir sıralasak muhtemelen bir çoğunuz aptal,korkak,çelimsiz,kendini beğenmiş,bencil… diye sıralarız ama nedense ben bu adamın önüne sadece bir sıfat koyabiliyorum “kaybeden”.
Sonuçta o Deli Kral’ın oğlu,Vadedilmeyen Prens, küçük kızkardeşinin gözleri önünde yanan bir ağabey.

Daenerys’ın yükselişini başlatan kişidir.Kızkardeşini Drogo’ya sattıktan sonra küstah,bencilce ve kötü davranışlarıya Dany’ın masum kırılgan bir kız çocuğundan güçlü,ayakları üstünde duran güçlü bir karaktere dönüşmesini sağlamıştır.Serideki tek işlevi budur.

Öte yandan Khal Drogo’nun ordusu sayesinde Demir Tahtı ele geçirseydi;muhtelemen Dotrakilerden kurtulup Dany ile evlenirdi.

Birader, seni tanımıyorum ama bugüne kadar okuduğum yorumlarından anladığım tek şey: Tam Olarak Benim Zıttımsın! Söylediğin herşeyin tam zıttını düşünüyorum,savunuyorum… Ki bugüne kadar kimseyle bu kadar zıtlık çekmemiştim… Eğlenceli aslında!

Formüle Edersek:
Sen Eşittir Eksi Ben,
Sen Eşittir Eksi Bilgelik Sağduyu Gerçekçilik Yakışıklılık… :wink:

Bunun erimiş altınla öldürülmesini soğukkanlılıkla izleyen öz be öz kız kardeşi Dany o andan itibaren karanlık tarafa geçmiştir.

haklısım yaşasaydı o ejderhaların başına bir iş getiridi.yada kesin yanarak ölürdü .

Dany’i sevmesem de ona karşı hareketleri ve söyledikleri affedilemezdi bence.

Çok kibirliydi ya üzülmedim hiç öldüğüne :smiley: