Viserys Targaryen

Öncelikle bu adam dengesiz. Bir an önce Westeros’a gitse aceleci davranıp ölürdü büyük ihtimalle. Khal Drogo da hiçbir zaman ordu vermeyeceğini söylemedi. Sözünü tutmadı muhabbetleri tamamen sallama. Khal Drogo sabretmesini söyledi ona ama Viserys küçük çocuk gibi sızlanıp bir an önce ordu isteme muhabbetlerine daldı. Bunu yaparken de dengesiz hareketlerde bulunup iyice gözden düştü. Yahu Viserys o kadar saçma bir karakter ki Khal Drogo ile Daenerys’in evlendiği gece kardeşinin odasına girip onla ilişkiye girmek istedi. Khal Drogo’nun bulunduğun ortamda böyle saçma bir teşebbüse giren dengesiz bir adam Westeros’a gitse ne olur ki? Yani o gece niyetini gerçekleştirse yine yaaa Khal Drogo ordu vermedi kii muhabbetleri döner miydi :smiley:

Bi de I command you to bla bla muhabbetleri hala dönüyor. Şundan eminim ki Martin, Daenerys’in yatak odası maceralarını anlattığı için çoğu kişi ondan soğudu. Martin bunu hemen hemen tüm yetişkin kadın POV’larında yapıyor zaten. Yok f…k demiş şöyle demiş. Böyle gereksiz şeylere takılmak anlamsız.

Neyse konu dağılmasın. Lafın kısası Viserys’den kral olmazdı. Bu kadar tezcanlı biri dakika başı saçmalardı. İşleri daha da sarpa sardırırdı. Viserys bu seride iyi ki ölmüş dediğim karakterlerden biridir.

Bence de kral olmazdı bundan tabii pre-kaçış Viserys’ten belki olurdu.

İnsana en başta Viserys’in ölümü önemsiz gibi gelebiliyor, yani can sıkıcı bir karekterden daha kurtulduk gibisinden ama Arianne’in Viserys’in ölümü yüzünden Dany’den şüphelenmesi, Jon’un yakılan Florent amcanın kardeşi hakkında yorumu (bir kardeş yakılırken diğeri nasıl durupta izler tarzında bir şeydi). Ve eminim bunlar sadece bu ikisiyle sınırlı kalmayacak.

Zaten Dany gebe kalır kalmaz kendi oğlunu tahta oturma çabasındaydı. Yani Drogo sözünü tutmayacaktı zaten .s

Viserys kim kral olmak kim Allah aşkına. Neler yaptığını, nasıl davrandığını gördük. Aşırı hırs, aşırı sabırsızlığın getirdiği saçmalıklardan başka bir şey yapmadı. Ölmeseydi de yapmazdı. Viserys seride en son kral olacak kişidir. Hak etti o ölmeyi.

harry lloyd sayesinde sempati beslediğim bir karakterdir. keşke daha uzun yaşasaydı da dizide bol bol görebilseydik :stuck_out_tongue:
erken göçtü rahmetli :frowning:

Çok zamansız gitti çook.

Yalnız yazı on numara olmuş. Viserys ile ilgili duygularıma tercüman olmuşsun.

Aynen rahmetlinin kararlığını severdim. Ah biraz da sabırlı olabilseydi keşke

Sabretmeliydi…

Haklıydı ama sabırsızdı. Biraz da tahrik edici bir kavgacılığı vardı. Kitapta çok belli olmasa da dizide gösterildi.

Illyrio bu adamı kullanacaktı aklınca, şimdi karşısında kolay kolay kendini kullandırtmayacak bir kız var, ona içerliyordur muhtemelen.

ciddi ciddi en sevdiğim karakterlerden.

Viserys’in, Westeros azmi ile Dany’in ki arasında ki fark, Viserys’in orda yaşamış, babasını ve son olayları görmesidir. Çoğu şeye birebir şahit olmuş biri için kendi topraklarına bağlı kalmak şaşırtıcı bir durum olmasa gerek. Yani Dany’i ile Viserys’i aynı kesede karşılaştırmayı doğru bulmuyorum.

Viserys’i severdim. Ama kral olmamalıydı. Olmadı da. Olsaydı bile çok duramazdı tahtta. Fakat keşke dizide biraz daha uzun görseydik :smiley:

Dany için kolay tabi. O doğduğunda ellerinde 7 krallık yoktu. Elinde olan şeyleri kaybetmek kadar kötü birşey de yoktur. Onun yerinde olsak çoğumuz delirirdik.

hayır acı çelik delirmedi,daemonun oğulları delirmedi hayır kimse yaşadığım şeyi kaybettim diye delirmez delirmek bundan farklıdır daha öte bir fiildir (ki aslında delilik yalan olup sadece halisilasyon,paranoya ve şizofreni gerçektir delilik=çılgınlıktır aslında yani bizim aşırı çılgın durumlara verdiğimiz felsefik bir terim
neyse bunu savunmuycam ) ve kaybetmek bizi delirtmez yani aşırı tepki verdi bence ve bu delirmeye sebep değildir ve son bir örnek gerekirse herkes aeryse çılgın kral diyordu deli kral bizim ürettiğimiz ve yaptığımız şey

Dany kezbanından 287 milyar kat daha ejderhaydı bu adam.Biraz Mad King havası vardı ama o şartlarda büyümüş birisi de pollyanna olamazdı zaten.Üşüyoruz viserys reyiz…

Dany ile karşılaştırmasını bende doğru bulmuyorum. Keşke daha geç ölseydi olaylar daha ilginç olurdu belki. Harry Lloyd sağyesinde dizide sevdim ama bilmiyorum böyle bir deli karakterin kral olması Joffiden bile kötü sonuç doğrurdu. Muhtemlen ejdarhası olsa babasının yapamadığını yapar ve tüm şehri yakardı :slight_smile: Bu konuda Dany’i daha aklı başında buluyorum kesinlikle.

çılgındı ve arianne isterse dannye deli desin bende spartayla dornea dalarım taş üstünde taş bırakmam,viserys deliydi hanım efendi

viserys’in deli olduğunu düşünmüyorum ama dany’den iyi kesinlikle değildi. kişilik olarak dany gibi iyi olanlar sadece starklar bana göre.

Kendisini ön plana çıkartmak için abisinin ölümünü seyreden birisiyle, hiçbir çıkar gözetmeden sadece haklı olduğu için stannis baratheon’ın iddaasını destekleyen ve bu yolda idam edilen birisinin mensup olduğu aileyi kıyaslamak?Yo dostum yo!

daha ilk cümleden error verdin. öyle düşünüyorsan sen çok yanlış anlamışsın konuyu. en baştan bi sindire sindire oku istersen. yo dostum yo

@“Lizard King”

şaka filan mı bu ? starklarda sadece onur ve dürüstlük var diye iyi oluyor peki bu bir greyjoyda olsa o da soyadı stark değil diye iyi olamayacak mı, bir lannisterda ,tyrellde,arrynde filan ama hep en iyiler stark oluyor kötüler hep diğer hanelerden çıkar mantığına girer şu son yazdığın ve kişilik olarak tek bir benzer noktaları yok .
pardon mesajı görmedim :frowning: