Vodrag Efsaneleri: Haydut, Şövalye ve Gezgin

Ama fark şu, benim kitabımda tüm tanrılar insan

Tutmayabilir o fikir :slight_smile:

Fikri bilmeden tutmayabilir demek garip degil mi :smiley: Tanrilar insan derken Thor filmindeki falan gibi degil, uzun bir oykusu var

Çağlar ötesinde kıtaların kopma noktasında suların kuru dağların hafif ölümün yaşam olduğu bir yerlerde tanrıların birleştiği mekanda yok edilmek üzere bırakılan hayatlar olacak mı?

Bilmem, gördüğüm kadarıyla tanrı ve ya tanrılar hep kudretli oluyor ve ulaşılamaz biryelerde gökte falan oluyor…İnsanların kudreti ortada ve ulaşılabirlikleri de belli…Tabi iyi bir fikir herşeyi diğer tüm fikirleri bile değiştirebilir, dünyayı bile…Umarım seninkisi onlardan birisi olur dostum…

Şöyle olabilir Mısırlılar kralların tanrı olduğuna ve geçen her firavunun osirisi içinde barındırdığoına inanırdı…

Araf, Tartarus ya da benzeri seyler gibi mi? Siyah Diyar diye birsey var ama orasi bambaska bir amaca hizmet ediyor. Bir de Beyaz Diyar var o da Tanrilar mekani. Yesil Diyar var son olarak, o da Vodrag yani Vod Rag, Yesil Diyar.

Yok bu daha baska, bu yaz belirli bolumler paylasacam, kitapla degil de Vodragin nasl bir yer olduguyla ilgili

Hapisane…
EVET TARTARUS DAHA UYGUN OLUYOR TANIMLAMAYA. f

Kendi fikrim diye soyluyor olabilirim ama fikrim iyi, tek sorunum tanrilarin varolma amacini bulamamak :smiley:

Bence siyah diyar, ölüler dünyası oluyor veya hapishane +1

Bak şimdi bir teoride buluncam asfsdg :smiley:
Siyah Diyar = siyah kötülük demek işte oralara kötüleri falan sıkıştırcaz büyük ihtimalle ;D
Yeşil Diyar = insanların yaşadığı topraklar, yeşil çimenin rengi ;D
Beyaz Diyar = beyaz saflık/kutsallık demek ;D

Soyle aciklayayim, Vodragta insan 3 renktir, Siyah, Beyaz ve Yesil, bunlar ruhun rengi tabi, Siyah Diyara ruhunun siyahligi hapsolur, hatta bazi orgutler bu siyahligi disa vurup zincire vurulmasi yerine evcillestirmeyi basarirlar, kotulugu zincire vurursan Siyah Diyara hapsolur ama disa vurursan hapsolmaz, Beyaz Diyar Tanrilarin Dunyasi ve olulerin tualidir, yasamindaki izlere gore tual renklenir ve olumden sonran ona gore sekillenir, bazen sonsuz bir ruya, bazen sonsuzabus. Yesil Diyar da yasamin oldugu Vodragtir iste.

Adam bildi ama tam degil, Siyah Diyar Nekromansinin beslendigi yerdir, Oluler olarak gorunur Siyah Diyar yaratiklari ama esasen bastirilmis kotulugun hapsedilmis halidir cunku yesillik yani beden oldugunde bu kotuluge soz gecirilememis ise hapsolur. Gecirilmisse ise, bilmiyorum henuz tam :smiley:

Nekromansilerin amacı Hapsedilmiş tanrılar dediğimiz 6 tanrıyı serbest bırakmak
Acı , Hüzün , Öfke , Delilik , Vicdan ve Bilgi
Bunlar uyandığında İnsanlar birbirlerini öldürecek ve inanç yok olacak Ve diyar ölüme doyacak.
Ama bunun için Bir enerjiye ihtiyaçları var. Manevi bir enerji
Manevi enerji ruh ve İnanç kavramları üstünde şekillenen enerji şeklidir ve Salınır İnanç düşüncelerdir ve düşünceler ortak noktalarda çakışır ve Tanrı olur. Tanrı sadece inananlarını korur ve İnananlarından beslenir. Yararlı parzittir. Ruh ise Yaratılışın içindeki hatadır. Kişşi öldüğünde Kötülüğü baskınsa ruh kendini kaos içinde biçimlendirir ve nefs ile beslenir. Ama arınmış ise açıa çıkan enerji muazzam olur ve bu enerji yaratımda kullanılır. ki bu enerji İnanç enerjisine dönüşür. Ölüm insan zihnini besler.Kutsal dönüşüm Başka bir çemberle engellenirse Enerji şekillendirile bilir yahut hapisaneyi açmada kurturula bilir ama bunun için bir kaç ülke kadar enerji elde etmeliler.

Bu birseyden mi alinti yoksa kisisel bir oneri mi?

Öneri

Ilginc olabilir ama Aci, Ofke ve benzeri kavramlar zaten yeryuzunde var iken bu kavramlarin tanri olarak serbest kalmasi durumu sacma olur, ayrica Vodrag ve Egnarag yani Siyah Diyar arasinda bir savas planliyorum ve konusu belli. Su an Egnarag Siyah Buyunun kasifi ve Nekromancerlarin Krali Kara Kral Xalnirin kontrolunde, kendisi Siyahin ve Esaretin tanrisi ve Vodragta Kotuluk Tanrisi olarak bilinir. Ilk kiitabin bulundugu donemde ust duzey buyulerin yasak olmasinin temel sebebi. Su an bir buyucu bes okcu kadar degerli sayilir.

Bunlar kötülüğe sebep olan duygular. bunlar serbest kalırsa bunlar (duygular)dominant olacak.

Her kitabimda felsefik bir fikir yer vermeyi dusunuyorum ve ilk kitabin konusu birinin kotulugunun baskasinin iyiligi olabilecegi, o yuzden kotuluge sebep olan duygu diye birsey yok, senin kotulugun bazilarina iyilik eder, bazen adalet getirir.
“Her davranis, calinan her altin, akan her damla kan adalettir, senin adaletin olmasa da baskasinin adaleti saglanmis olur, ister kanli olsun adalet, ister gozleri yasli” -Kanli Adalet Aketosh, Haydutlar Krali, Hirsizlik ve Cinayet Tanrisi, Kiminin Adaleti, Kiminin Kabusu olan.

O zaman bunları kullanmazsın…

Kullanmam demedim :smiley: Fikirler icin tesekkurler, burada fikrini sunan herkesin fikirlerini elimden geldigince kullanmayi dusunuyorum :slight_smile:

Mesela barbar krallıklar olsun. Barbarlara barbar kelimesinin takılmasının sebebi diğerlerinden farklı bir şekilde enerji döngüsü yapamamalarıdır. Bu yüzden tanrıları göremez ve düşünemezler.Onların tek tanrısı Yaratan tanrılardan Yutandır çünkü Ruhları buşlukta salınır Yutande bunları Hapisaneye bekçilik etmeleri için yollar.