Walda Frey

[b]Walda Frey,ya da Şişko Walda diyebiliriz.Merrett Frey’ın ikinci kızı.Bolton hanesinden Roose Bolton ile evli ve 15 yaşlarında.
Yuvarlak pembe ve yağ tulumu gibi bir kadın.Sulu mavi gözleri,cansız sarı saçları ve son derece geniş göğüslü,buna rağmen sesi titrek ve tiz.Walder Frey Roose Bolton’a kızlardan birini seçmesini ve ona seçeceği kızın ağırlığında gümüş vereceğini söylemiş.Roose bu yüzden Şişman Walda ile evlenmiş.

Kralların Çarpışması,Kılıçların Fırtınası,Kargarların Şöleni ve Ejderhalar ile Dans’da geçiyor.[/b]

50 yaşında yok bu kız :smiley:
Çook daha genç.

Roose Bolton’ın bu kızı seçmesini nedenini para olduğuna inanmıyorum

Roose Bolton demişti ki: “…Walder Frey bana kızlarından biriyle evlenmem karşılığında kızın ağırlığınca gümüş vereceğini söyledi…” Bunu söylerken ciddi olup olmadığı bilinmiyor. Fakat bence ciddiydi.

Karıya bak be :smiley: taş taş kaya mı desem acaba ?

İi o zaman bosuna almamıssın :slight_smile:

yanlışın var 50 yaşlarında falan değil.merret zaten 40 yaşında falan.belki o kadar da yoktur

Altın için :smiley: Güzellik paradır

Yanlış yazmışım düzelttim. :smiley:

Onu söylerken ciddiydi.Merrett ilk defa bir işe yaradığını düşünürken Walder Frey ona “Walda’nın senin kızın olması Lord Bolton’ın umrundamıydı sence?Sence oturup ‘Hah Koyunkafalı Merrett tam da kayınbaba olarak istediğim adam’ diye mi düşündü?Senin Walda’n ipek giymiş dişi bir domuz,Bolton onu bu yüzden seçti,sana bunun için teşekkür edecek değilim.Şu senin küçük domuzcuğun elindeki kaşığı ara sıra bıraksaydı aynı ittifakı yarı fiyatına alırdık.” dedi. :smiley:

Of çok şişman ya

Fakat kış aylarında birebir. Roose bilerek almıştır hem kışın sıcak tutar hemde seneyede giyer :smiley: .

Roosede bi gram güzellik duygusu kalmamış gözümden düştü Roose

Westeros’un en iyi çifti Roose ve Walda <333

Robb gibi alıdığm kız yüzünden kellemin yerine kurdumun kafasını dikiceklerse, Roose gibi Şişko Walda’yı alır zengin olurum daha iyi

@Blackfish
Spoiler içine al.Başlıkta spoiler yazmıyor.

Forumda Robb’un akıbetini bilmeyen kalmamıştır bence :smiley:

Bence de kalmamıştır :smiley:

Sadece üyeler değil ziyaretçiler’de Robb’un akıbetini biliyordur. :smiley:

Robb çok iyi kral,savaş zekası üst düzeyde çokm iyi işler çıkaracak bence…

[spoiler]diye bir yorumda bulundum diyelim ama oradan 10 dakika sonra birisi çıkar…

Robb’mu iyi kral ? 3.kitapta kellesini kurduna dikiyorlar haha.

diye bir spoiler verir arkadaş,kitabı okumayan kişinin tüm zevkini, tadının kaçırır…
Ne gereği var böyle şeylerin?Birisi sevdiği bir karaktere yorum yaptı diye illa ileri ki kitaplardan spoiler vermek zorundamısınız? Baktın böyle bir yorumda bulundu sende o karakteri kitabı okumamış gibi düşünüp arkadaş ile sohbete başlarsın ya da bilgi vermezsin. Yeri geldiğinde konuşmak yeri geldiğin de susmayı bilmek gerek.
Bunu buraya yazdım diye siz üstünüze alınmayın güncel spoiler mevzusu olduğu için buraya yazdım.

Ayrıca siz şöyle bir yorumda bulunuyorsunuz ‘‘Robb’un akıbetini bilmeyen kalmadı ki’’ böyle bir yorumda siz o bölümü bilmiyor olsanız ne düşünürsünüz? Başına bir iş geldiğini düşünmezmisiniz,üstü kapalı sizde spoiler veriyorsunuz .o
[/spoiler]

Mesajım biraz ağır gelebilir ama forumda yaşanan gerçeği söylemek istedim.
İnsanların zevklerini kırmadan ona göre hareket-anlayış göstermeniz dileğiyle , iyi forumlar.

Birkaç savaş kaybetcek diye akıbeti kötü olmaz.Ne kadar sevmesem de iyi bir komutan.

Maksat spoiler vermemek.