Westeros'un Top 10 Kumandanı

beyler top 10 savaşçı konusunda baya saçmaladınız burayada top 10 savaş kumandanını yazak :smiley:

1-Randdly Tarly
2-Stannis Baratheon
3-Brynden Tully
4-Tywin Lannister
5-Roose Bolton
6-Ned Stark
7-Robert Baratheon
8-Jon Connington

9 ve 10’u bulamadım :smiley:

Stannis Baratheon 1. bence abi, tamam kalp koydu flamasına ama kumandanlık ayrı şey :stuck_out_tongue:
işte burda Eddard Stark bir iki adım daha yukarda olmalı…

savaşın ciddiyetini bozdu kalp nedir yaa :smiley:

Randyll 1 kesinlikle.Gerisinede pek gerek yok

Lord Tarly deniz kuvvetlerinden anlar mı ?

ona bakarsan Stannisin karada tek zaferi vahçi çapulculara karşı

Yok ben cidden soruyorum bilgilenmek açısından, Randyll Tarly deniz kuvvetlerinde nasıl ?

1-Randyl Tarly
2-Stannis Baratheon
3-Tywin Lannister
4-Eddard Stark
5-Robert Baratheon
6-Brynden Tully
7-Victarion Greyjoy
8-Jon Connington
9-Gregor Clegane
10-Roose Bolton

haa beni g*t etmek istiyosun sandım :smiley: ama pek sanmam Randly kara adamı

aa doğru lan greyjoylarda var unuttum valla :smiley:

Ya görüşler değişir de ben Stannis’i hem kara hem deniz özellikleri nedeniyle 1. sırada görüyorum.
Ayrıca Westeros gibi bir kıtada deniz güçlerinin 1 adım önde olduğunu düşünüyorum. Şahsi fikrim 1. Stannis… =)

1-tywin lannister
2-eddard stark
3-randyll tarly
4-stannis baratheon
5-brynden tully
6-euron greyjoy
7-robert baratheon
8-roose bolton
9-robb stark
10-rhaegar targaryen

biri karada 1. diğeri denizde diyelim :smiley:

Bildiğim kadarıyla hiç deniz savaşı yapmadı.

dediğim gibi ranndly kara adamı

Radyll Tarly’nin karada Stannis’den üstün olduğunu düşünsek bile aralarında bu konuda çok fark olmaz,
fakat iş denize geldiğinde Stannis açık ara götüreceğinden aradaki fark karaya göre daha çok olacak,
gerisi matematik…

Tywin 1.?Eminsin?Parası olduğu için sayı üstünlüğü olduğu halde yenilen tek “komutan”.

Demiradalarının donanmasını yok eden,ejderha kayasını ele geçiren adamın denizdeki gücünü kimse sorgulamaz zaten

tywin tek bi şavaşta yenildi diye biliyorum o da coğrafi şartlardan dolayı.ve evet tywin adam çocukken westerlandin en güçlü iki hanesini yendi.ayrıca iyi komutanların ortak özelliği olan altındakilerin fikrini alma olması da var ki eddardı da o yüzden ikinci sıraya koydum.tywin lannisterın komutanlığını westerostaki kimse küçümsemiyor.randyll tarlyden daha iyi bir komutan olduğu aşikar

eddard’ıda Randly’in üstüne yazmışsın.Robb ve Rhaegar’ın listede olması bile mantıksız aynı kitabımı okuyoruz

robb la rhaegar liste dolsun diye yazdım onlar aklıma geldi.ama randyll kadar overrated bir karakter görmedim.tek kazandığı büyük zaferle robb starkın savaşları arasında ne fark var.baskın yapmış kazanmış robb bu yüzden küçümsenmiyormu forum ahalisi tarafından.eddard stark ise isyanın
asıl komutanı robert aşırılıklarını bastıran mantıklı bir komutan.aynı kitabı okuyoruz farklı bakıyoruz kısacası