Westeros'un Top 10 Kumandanı

[quote=“Renly_l, post:40, topic:3306”]

robb o birliği zaten kaybetsin diye yolladı

[quote=“Revan31, post:41, topic:3306”]

Dizi olmasin o

o sadece oyalama amacıyla yollandı oraya hepsi piyadeydi tywinin ordusu daha kalabalıktı çok daha fazla atlı vardı bi zahmet yensin artık

Roose Bolton galibiyet için gitmedi ki oraya ama yinede hızlı olursa bir galibiyet alabiliceğini düşündü heralde,planını başarıyla gerçekleştirdi.

Tarihin en büyük zaferi demiyorum zaten kucuk bir zafer

[quote=“SerBeowulf, post:37, topic:3306”]

okudum.nasıl gerçekler öyle değil.kitapta bahsedilen wikide anlatılanların hepsinde tywin lannister başarılı ve korkulan bir komutan olarak anlatılıyo

Kafayı kullanan adamlardan bahsediyoruz değil mi?

1- Stannis Baratheon
2- Robb Stark
3- Eddard Stark & Daemon Blackfyre
4- Brynden “Kankuzgunu” Rivers & Randyll Tarly
5- Euron Greyjoy
6- Brynden “Karabalık” Tully
7- Tywin Lannister
8- Robert Baratheon
9- Victarion Greyjoy
10- Jon Connington

Liste uzar, ama sadece ilk 10 dediğimiz için böyle yaptım. Listeye sonradan ekleyebileceklerimiz: İri Jon Umber, Jon Kar, Jaime Lannister, Mance Rayder,Roose Bolton.

Gregor Clegane sadece askerdi, adamlara dalmaktan başka şey bilmeyen bir adam. Gregor aklını çalıştırabilseydi Jaime Lannister kadar olabilirdi sanırım. Tyrion diyen var mı diye bakmadım, ki demeyin lütfen :smiley: Bir de, akıl yerine gücü seçersek, bu listeye İri Jon ve Jaime girer, Robert Baratheon yükselir, Bloodraven ve Blackfish düşer, Eddard zirveye oturur ve listeden JonCon ve Vic-G çıkardı. Yani bana göre. Hatta Stannis bile kendisinin savaş alanında Robert’ın yarısı bile olmadığını söyler. Robert savaş alanının kumandanlığında iyidir, Stannis ise tüm savaşın. Euron da tehlikeli bir adam.

Jon Snow’un süper bir potansiyeli var, Sur Savunması’nda bunu gördük. Ama daha adamakıllı bir savaşa girmedi, o yüzden almayalım listeye.

Ha en kötü savaş komutanı Mace Tyrell’dir diyebilirim. Kral Ormanı’nda Mace Tyrell daha savaş alanını bulamamışken Randyll Tarly Robert Baratheon’u püskürtmüştü bilirsiniz :smiley:

Kafam bu işlere basmıyor ama en büyük Stannis Baratheon.

1- Randly Tarly
2- Roose Bolton
3- Robb Stark
4- Stannis Baratheon
5- Tywinn Lannister
6- Robert Baratheon
7- Eddard Stark
8- Brynden Tully
9- Gregor Clegane
10- Jon Connington

Stannis’i tek geçerim ağbi.

Tartışmasız Stannis Tywin de peşinden gelir

Randlly
Robert
Eddard
Rhaegar
Stannis
Brynden
Robb
Mance
Tywin

1-Randyl Tarly
2-Tywin Lannister
3-Stannis Baratheon
4-Eddard Stark
5-Jon Arryn
6-Hoster Tully(Robert isyanında gayet başarılıydı)
7-Garlan Tyrell
8-Robert Baratheon(Kendisi yönetmek yerine çok iyi savaşa dalıyor :slight_smile:
9-Oberyn Martell
10-Victorian Greyjoy

Randly Tarly tam bir ovvareted. ASOIAF serisinde onun kadar şişirtilen bir karakter görmedim. 3-5 savaş kazandı diye adamı Fatih yapacaklar :smiley: En iyi komutanlar :

Tywin Lannister
Robert Baratheon
Eddard Stark
Stannis Baratheon
Roose Bolton
Victorian Greyjoy

Tywin Lannister tam bir soykırımcı ve muhteşem bir yönetici. Ama kumandanlıkla alakası yok.

abi bende bunu anlamıyorum neye göre var ya da yok.seri boyunca diyardaki tüm komutanlar tywin lannisterın adını duyunca patates s.çıyolar.gerek 5 kralın savaşı gerekse reyne-tarbeck isyanında kendini kanıtlamış.neye göre kötü asker bu adam.

Tywin Lannister’in gücünden korkuyorlar,savaş alanındaki komuta,idare etme becerisinden değil.Adam,Diyar’ın en zengin ve en güçlü insanı.Para,güçtür.Yok siz diyorsunuz adam mükemmel bir kumandan,o zaman neden 16 yaşındaki Genç Kurt’a karşı tüm meydan savaşlarını kaybetti?

karşılaşmadan nasıl savaş kaybedebilir.genç kurtla hangi savaşta savaştılar.ayrıca idare yeteneğinden korkuyorlar.ilk kitapta catelynin robbla buluştuğu bölüme.ayrıca randyll tarlynin büyük komutanlığının referansı kevan lannisterında cercei ile konuşmasına da bakabilirsin.adam stannis ve eddardla birlikte westerosun en iyi komutanlarından biri.çok parası olması ne yöneticiliğini ne de komutanlığını etkiler

Parasız bir yönetici düşün bakayım?Para güçtür,her kapıyı açar.Tywin Lannister’in ordusu,Genç Kurt’un karşısında defalarca yenildi.

Randyll Tarly
Tywin Lannister
Stannis Baratheon
Brynden Tully
Victarion Greyjoy
Barristan Selmy