Westeros'un Top 10 Kumandanı

Hızını almış genç bir Robert’ı öncü kuvvetleri kullanarak bozguna uğratıyorsanız siz gerçekten büyük kumandansınızdır.

Tywin ise abartıdan ibaret. Savaş alanı için diyorum. Yoksa masa altında Aziz Yıldırım’la yarışır.

ben kitapları okumadan direk diziden gelmiş biri olarak randyl tarly dediğiniz samwel tarly in babasımı ve bu adam ne yapmışki hemen hemen herkesin listesinde ilk sırada yav

Randyll Tarly,Mace Tyrell’ın sancak beylerinden bir tanesi. Mace Tyrell,Robert’ın İsyanı sırasında Targaryen Hanesi’nin safında yer alınca,Tarly Hanesi’de Targaryenlerin yanında savaşa katıldı ve Targaryenlerin kazandığı muharebelerin komutanı bu adamdı. Mace Tyrell orada olmasaydı Randyll Tarly,Fırtına Burnu’da feth edecekti. :slight_smile:

mace tyrellde de para var ama bi numarası yok.ayrıca karşılaşmadılar abi hangi savaşta robbla tywin karşılaştı

[quote]Hızını almış genç bir Robert’ı öncü kuvvetleri kullanarak bozguna uğratıyorsanız siz gerçekten büyük kumandansınızdır.

Tywin ise abartıdan ibaret. Savaş alanı için diyorum. Yoksa masa altında Aziz Yıldırım’la yarışır.[/quote]robb stark baskın yaptı diye kötü komutan oluyo ama randyll yapınca olmuyo mu? robb da küçük bir birlikte iki koca orduyu duman etti ki birisi jaimeydi.tywinin ise nesi abartı hala anlamış değilim.serideki karakterler tywin lannisterı büyük bir komutan olarak görüyo.

Madem dediğin kadar iyiydi Tywin o zaman neden Tyrell desteği olmadan Stannis’e karşı çıkmadı? Neden Robert isyanı sırasında kuyruğuna basıp kayasına saklandı da sonra herşey bittikten somra çıkıverdi ortaya? Sonra halkı katledip şehri soydu?

akıllı davranmakla iyi komutan olmak arasında fark var.tywin tek başına gelseydi bile stannisi yenecekti.çünkü stannisin arkada tedarik için bıraktığı adamları tyrionun dağ adamları halletmişti.stanniste tywin geldiğinde habersiz ve iki arada bir derede kalıcaktı.sonuç olarak tyrelle birleşmesi çokta birşey değiştirmiyor.garantilemek için.ikincisi için adam kazananın kim olacağını bekledi bunun komuta yeteneğiyle ne alakası var.savaştan önce targaryen yada baratheona itaat etmesi ona ne kazandırırdı ki.sun tzunun bir sözü vardır “Girdiği her savaşı kazanan usta bir savaşçı değildir, en büyük zafer savaşmadan kazanılandır.”

Randyll Tarly,tartışmasız en iyi komutandır.Öncü kuvvetleriyle zafer kazanan bir adam.Hiç yenildiğini duymadım.Tywin Lannister’in öyle çok iyi bir stratejistliği falan da yok.Adam zeki,karizma,zengin ve güçlü.

adam zaten iki tane savaşa girdi birinde baskın yaptı.öbüründe de hayvani bir orduyla 3000 starkı yendi.hakikaten müthiş askeri deha

Randyll Tarlyi gözünüzde abartıyorsunuz bence

1-Stannis Baratheon
2-Tywin Lannister
3-Randyll Tarly
4-Robb Stark
5-Ned Stark
6-Brynden Tully
7-Robert Baratheon
8-Jon Connington
9.Roose Bolton
10.Victorian Greyjoy

1- Stannis Baratheon
2- Stannis Baratheon
3- Stannis Baratheon
4- Stannis Baratheon
5- Stannis Baratheon
6- Stannis Baratheon
7- Stannis Baratheon
8- Stannis Baratheon
9- Stannis Baratheon
10-Stannis Baratheon

bence stannis i abartmayın ejderhaların dansında karstark ın gazına gelip dehşet kalesine yürüyordu jon olmasaydı dağ klanlarının desteğini alıp glover kalasine gitme planı da jonun du .karasu da madara edildi bir fırtına burnunu tutdu ondada plan yapmasına gerek yoktu ourdu durdu kalede

Tywin Lannister.Tam bir kumandan.

1-Tywin Lannister
2-Randyll Tarly
3-Robert Baratheon
4-Eddard Stark
5-Jon Arryn
6-Hoster Tully
7-Stannis Baratheon
8-Tyrion Lannister[Karasu…]
9-Euron Greyjoy
10-Brynden Tully

Stannis’i ve Randyll Tarly’i ilk 3’e koymamak bence seriye hakaret oluyor. Her türlü askeri deha üzerinden değerlendirirsem

1- Stannis Baratheon
2- Randyll Tarly
3- Ned Stark
4- Tywin Lannister
5- Robert Baratheon
6- Robb Stark
7- Roose Bolton
8- Barristan Selmy
9- Euron Greyjoy
10- Jon Kar ile Tyrion Lannister arasında kaldım :stuck_out_tongue:

robbun listede olması mantıksızmı bence sen bu seriyi okumakla vakit kaybetme cin ali falan oku :smiley:

savaş ayrı politika ayrı şeyler , adam tek mücadele kaybetmedi , kaç orduyu bertaraf etti

Yeniden dusunununce
1- brynden tully - robb stark
2 tywin lannister veya drogo (zaferlerini tam olarak bilmedigimiZ icin)
4randly tarly
5 garlan tyrell
6ned stark
7roose bolton
8euron Greyjoy
3 jon connigton
10 tyrion lannister
Amiral
1-stannis baratheon
2- euron Greyjoy
3 Victarion Greyjoy
4 harras harlaw
5 asha Greyjoy / paxter redwyne

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hala gülüyorum

Nesine

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Robb ve Brynden’in 1. sırada olmalarına.