Westeros'un Top 10 Kumandanı

[quote=“SerBeowulf, post:120, topic:3306”]

Sen şimdi niye adamın tek bir yenilgisine odaklandın ki. Stannis Baratheon tartışmasız en iyi savaşçı ve kumandandır.

Fanboyluk yapmadan düşünürsen abarttığını anlarsın.En iyi savaşçı diyerek Arthur Dayne’ye,Barristan Selmy’e,Robert Baratheon’a,en iyi kumandan diyerek te Randyll Tarly’e hakaret etmiş olursun.Ki top 10’da birinci olması için her kararının kusursuz olması lazım.İlk olarak herifin casus ağı,istihbaratı zayıftı,şehrin hali hakkında en ufak bilgisi yoktu.Cesaret olarak lafım yok lakin askerlerinin çoğu ölmüş,gemilerin gitmişken ve ordu sarsıntıdayken taarruza kaldırıp kıyım yaptırmak mallıktan başka bir şey değil.

İyi de o Stannis’in başarısızlığı değil Tyrion’un başarısıdır. Orda hangi kumandan olursa olsun aynı hataya düşecekti. Ayrıca çoğu kumandan o hataya düştüğü gibi ardından kaçacaktı da. O kadar zayiata rağmen gitti efendi gibi karaya çıkıp savaşına devam etti. Sonuçta kimse yenilmez değil.

Bu herkesin kendi düşüncesine göre açılmış bir konu. Sana göre en iyisi bir başkasıdır ona göre Stannis’tir bir diğerine göre Tywin’dir. Ayrıca bir mücadeleye göre bir kumandanı yargılamak yanlış. Hiç bir kumandan kusursuz değil. Randyll Tarly kusursuz değil. Aynı Arthur Dayne, Barristan Selmy gibi.

[quote=“Dolorous_Edd, post:123, topic:3306”]

Kim olsa aynı hataya düşecekti diye birşey yok davos tuzak olabileceğini farketmişti mesela.

1-Randyll Tarly
2-Stannis Baratheon
3-Eddard Stark
4-Barristan Selmy
5-Brynden Tully

?-Fatih Aegon (sıralamaya sokarsam 1. sıradan girer ama ejderhaları olduğu için adil bir liste olmaz. O yüzden sıralamaya sokmuyorum)

Robb da önemli bir kumandan. Sonuçta yine de savaşta yenilmedi

Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

tek yenilgisi oydu… insaf yani… Tywin arkadan gelmese onu da kazanırdı da neyse… :smiley: listedeki diğer isimler de yenilgisiz değil sonuçta…

sen ne diyon oc

1-Randyll Tarly
2-Robb Stark
3-Brynden Blackfish
4-Euron Crowseye (Victarion bile kabul etti)
5-Robert Baratheon
6-Ned Stark
7-Stannis Baratheon
8-Victarion Greyjoy
9-Ramsay Snow (Her ne kadar nefret etsem de, Kışyarı önündeki savaşı kazanması listeye soktu)
10-Jon Connington

[quote=“Myles_Kennedy, post:129, topic:3306”]

tek yenilgisi oydu… insaf yani… Tywin arkadan gelmese onu da kazanırdı da neyse… :smiley: listedeki diğer isimler de yenilgisiz değil sonuçta…
[/quote]Westeros’un en iyi kumandanı olarak seçtiğine göre,yenilgisiz olması gerekir.Onu 1. olarak seçip oraya yazan sizsiniz,ben değil.

Bana göre 1. Bu desem kim karışır ki?
Eddard Stark 1dir herşeyiyle

isteyen istediğini seçer beyler /bayanlar niye kızıyorsunuz anlamadım

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1-Eddard Stark
.
.
.
.
.
.

şu Randyll Tarly kadar balon bi karakter tanımıyorum…

Kumandan olarak en büyük balon şahsımca Tywindir.

1. fatih aegon
    2 robert baratheon
    3 eddard stark
    4 rhaegar targaryen
    5 tywin lannister
    6 aerys targryen
    7 jon snow
    8 tywin lannister
    9 mance rayder
    10 brynden tully

Bak buna katılamıcam işte Randyll si.er :smiley:

iyi komutan lakin bence abartıldığı kadar değil, en azından bi Stannis, bi Eddard değil…