Westeros'un Top 10 Kumandanı

@XXREXX evet hakikaten de ne kadar sığ kavramlarla eleştirmişim sizin ifade özgürlüğü çerçevesinde ifade ettiğiniz düşünceyi, sevgili mağdur. Çok özür dilerim kalbinizi parça pinçik ettiğim için. Gerçekten de “fantastik” gibi sığ bir ifadeyi kullanmışım, çok affedersiniz oha diyorum. Hele ki saçma falan. Ayıp be Bronn, ayıp…

For the name of being havalı, using terims of felsefe.

-Saygı Bombardımanı-

Teziniz tez olsaydı, tezinizin antitezini ortaya atıp köşeme çekilirdim. Diyalektik işlerdi böylece :confused: Ancak fikriniz, bana göre, beni suçladığınız konuda sizi tanımlamakta. Ve bir konunun mantıksız veya saçma olamayacağını, her ifadenin özel ve kutsal olduğunu savunabilirsiniz. Ancak ben böyle düşünmüyorum. Her fikir değerli olacak diye birşey yok. Gayet tabii sizin beni suçladığınız oluş sıfatına sahip yorumlar, fikirler de vardır. Sizinki onlardan biri. Benim perspektifimden. En basit tabirleri ile, yersiz ve sıradan. Tabiiki; sizin yorumunuz bana banal geliyor ve bunu ifade ediyorum. Ne derece doğrudur, haklısınız, tartışılır. Fikirlere saygı temalı mağduriyetinizle üzerime yürüyebilirsiniz.

Hala liderlik konusunda takılı kaldığınızı görüyorum. Her lider iyi bir veya bir kumandan olacak diye birşey yoktur. Daenerys bir genelkurmay başkanı değildir. Liderdir, konusunu açınız :slight_smile:

Ek: Hande sen misin? Yani forumda tek sen vardın; Dany sevgisinden Meereen surlarına tırmanacak kadar.

Robb Stark’ın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Mace Tyrell’in 20 yılda kazandığı zaferleri sadece 1 yılda kazanmayı başarmıştır. Fısıltılı Orman’da ki zaferi muazzamdır. Girdiği hiçbir muharebeyi kaybetmemiştir. Eğer kızıl düğün olmasaydı onu yenemeyecekler idi. Lannister’ların şuan ki durumuna bakarsak yaşasaydı çok büyük ihtimalle bu savaşı kazanacaktı. Ve düşünün o daha 16 yaşında kazandı bu zaferleri… 30’unu görseydi nasıl bir kumandan olacaktı acaba?

Kitabı elbette okudum. Mya Taş ve Edric Fırtına karakterlerini tam olarak tanımıyoruz. Mya Taş ile Cat’i Aryn Vadisine götürürken tanıştık. Ve görevini yapan bir karakter olarak biliyoruz. Edric ise küçük bir çocuk, kitapta çok fazla bir repliği bile yok. Bynden Nehir, çok tartışmalı bir karakter. Sura gönderilene kadar. Nefret eden çok insan var. Akraba katili olmasından dolayı salgın hastalık ve kuraklıkları halk ondan biliyor. Kısa hikayelerde detaylı olarak anlatılmış, Egg’in hikayelerinde.

Cehennemin yolları sözü hadisi şeriftir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@“XXREXX” Karl Marx’ın sözüymüş ama yine de sen bilirsin. Bir internetten araştır istersen.

Grrm martin bizzat soyun özelliklerine savaşa dine karşı çıkan bir karakter. Soyundan ötürü soylu ve güzel br karakter yazacak son kişi kendisi.

@“XXREXX” Orys Baratheon? Kitaptaki kum yılanları da gayet düzgünler sadece savaşçılar. Daemon Sand ( yanlış yazdım kesin Arianne’in ilk aşkı olan) onda da bir sıkıntı yok. Böyle bir genelleme oldukça yanlış.

Edit: doğru yazmışım Daemon Sand İnayet piçi.

Piçlerin genellikle kötü, hain, ahlaksız ve s olması GRRM-nın fikri değil. Westerosdaki batıl inançlardan biri, özellikle 7 inancının yaygın olduğu yerlerde.

Robb Stark
Brynden Tully
Randyll Tarly
Stannis Baratheon
Jeor Mormont
Jon Snow
Tywin Lannister
Jon Arryn
Paxter Redwyne
Euron Kargagöz

1-Randdly Tarly
2-Tywin Lannister
3-Stannis Baratheon
4-Roose Bolton
5-jon arryn
7-Robert Baratheon
8-Ned Stark
9-Jeor Mormont
10-Tyrion Lanniset

10 kumandan analizi yapamadım da benim önceliğim Robb, Tyrion, Roose ve Gregor olur. Jeor Mormont’tan iyi bir kumandan olmaz. Adam 300 kişiyle 10.000lerce yabanıla saldırmaya gidiyor sonra akgezen saldırısına uğruyor felan baya komik bir adam

1-)Artys Arryn
2-)AçKurt Theon Stark
3-)Tristifer Mudd
3-)Daemon Blackfyre
4-)Meria Martell
5-)Kara Harren
6-)Brynden Rivers
7-)Arlan III durrandon
8-)Daeron Targaryen
9-)Aegor Rivers
10-)Visenya Targaryen

ŞİMDİKİ ZAMAN :
1-) Stannis Baratheon
2-)Randlly Tarly
3-)Robb Stark
4-)Tywin Lannister
5-)Euron Greyjoy
6-)Tyrion Lannister
7-)Bryden
8-)Kevan Lannister
9-)Jon Arryn
10-)Ned Stark

Eddard’a iyi kumandan diyen kişi, fanboydur kanımca.

Hocam Liste Dolsun Diye Yaptın Bide İsyan Zamanları İçin :slight_smile:

Senin yaptığını görmemiştim :slight_smile: ya bende severim Ned’i, harika bir yöneticidir ama Taht Oyunları konusunda çok aptal işte. Ki iyi bir savaşçı veya komutan da değil. Taktiksel açıdan da zeki değil zaten. İnsanların sırf sevmesi nedeniyle Eddard’ı iyi kumandan ilan etmesi sinirimi bozuyor sadece.

Sürekli profili değiştirince böyle oluyor :slight_smile:

Yöneticiler banladı beni ne yapayım? :slight_smile:

Kendi profilimi kastedmiştim :slight_smile:

ned stark robb stark jon snow jon targaryen jon stark

Top? Çok ayıp, gerçekten şoka girdim… Top ne demek arkadaşlar? Top 10 kumandan ne demek? Eşcinsel insanlara hakaret etmeyi komik mi sanıyorsunuz siz? En iyi 10 kumandan yazmak çok mu zordu? Nefret dolusunuz… Size baktıkça ne kadar kötü bir dünyada yaşadığımızı daha iyi anlıyorum…

Şuan yaşıyanlar için sıralamam böyle olur:
1 Stannis Baretheon
2 Euron Greyjoy
3 Randyll Tarly
4 Addam Marbrand
5 Brynden Tully
6 Victarion Greyjoy
7 Yohn Royce
8 Garlan Tyrell
9 Roose Bolton
10 Jon Connigton