Westeros'un top 10 savaşçısı

Bu siralama sadece benim düsüncem. Kitapi okuyan arkadaslar ve su ana kadar seriye takip edendenler ne düsünür cok merak ediyorum.

10 : Kahl Drogo : cevik ve güclü. cok iyi bir binici ancank celik giyinmis bir sövalye ya karsi sansi az.
9 : Bronn : dengimli bir savasci. Daha cok mantigla dövüsür. Sayisiz savasta yer almistir ve hayata kalmayi basarmistir.
8 : Lyn Corbray : sinsi bir savasci. Valyrian celik kilici var. Rakiplerini iyi analiz eder ve zayif noktalarini bulur.
7: Brienne of tarth : Bir erkek kadar güclü. Avantaji rakiplerinin her zaman onu kücümsemesi. Beynini kulanmasini biliyor
6 : Jamie Lannister : En iyi ustalardan ders almistir. Korkusuzdur ancak hemen dalar, beyni pek calismaz
5 : sandor " tazi" Clegane : Acimasiz bir savasci. Cok güclü
4 : Dag Gregor Clegane : Tam psikopat. O kadar güclü ki kilicini ondan baskasi kaldiramiyor. Bir atin kellesini tek darbede kesebiliyor.
3 : Areo Otah. Savas baltasiynan önune geleni indiriyor. iyi egtim almis ve onurlu bir muhafizdir
2 : Jon Snow: Genc ve cevik. Fondamentalari cok iyi ve dahada iylesebilir. Bu arada valyrian celik kilicida var.

Ve…

1 : Barristan Selmy, cesur, onurlu ve korkusuz. Sayisiz zaferlere ulasmis, büyük ustad.

Tabiki baska savascilarda bu siralamaya girebilirdi : Victarion Greyjoy, oberyn martell, Loras Tyrell ve Justin Massey gibi

ne Dûsünüyorsunuz ?

Bence Jon Snow yerine Loras Tyrell gelmeliydi.

clegane ler abartı mı sizce? Loras nerde?

1 Khal Drogo olmalıydı.Onun arakh’ı çeliği bile deler.

listeyi sevdiğin kişilere göre yapmışsın :slight_smile: Bronn, Drogo yu yener demişsin

1 numarada khal drogo olmalıydı bence, jon sevmeme ragmen top 10 da işi yok:))) ihtiyardan bile dayak yedi ayrıca kadınlara karşı hassasiyeti var

nasil yani ? Bence en ikiside en tehlikeli savascilardan. benim GoT da en cok bekledigim olaylardan birisi aralarindaki duello.

ve evet yener drogo listeye girmeeliydi bence ve loras o nerede ayrıca aero hotah bilmeyenler için söylüyorum martellere hizmet eden bir muhafız veeee… Robert nerede

bir itin dağa saldırmışlığı görülmüş şey değil ve bunu bende görmek isterdim

Doran’ın muhafızı. Ve haklısın Robert Baratheon nerede?

Bronn, Drogoyu nasıl geçer ya

ben o kadar emin degilim. Bence bronn drogo yu yorar, etrafinda döner ve en beklemedigi anda ölümcül darbegi indirir. Ve tabiki bu siralama tamamen subjektif. Sadece benim düsünecem

Sen Drogo’yu sıradan bir Vadi Şövalyesiyle karıştırmışsın çok yanlış!

Tywin Lannister nasıl bir savaşçı tam olarak bilmiyorum ama adamın stratejik zekasına hayran kalmamak mümkün değil duruşu bakışşı bile etkiliyor insanı.

Ben hayatta olan savascilari kast etmistim. Gelmis gecmis en iyi savascilar siralamasinida yapabiliriz. Herkes listesini yapsin, tartisalim

1-Drogo
2-Jaime L.
3-Loras
4-Tazı

Gerisi yok.

cok dogru. Tywin daha cok bir general, Ned stark, robb ve tyrion gibi

drogonun saçlarına baksanıza adam hiç yenilmemiş kıçına kadar iniyor:))) hem çıplak elleriyle dövüşüyor…sanırım kimse onu yenemez digerlerinde tepeden tırnağa zırh kuşanmışlar, drogodan sonra sandor ve psikopat abisi gelir bence

jamieyi ser barristan selmy sol koluyla dograr :smile:

Ben daha dövüşünü görmedim.Sen gördünmü ?

dağ çıplak elle kafapatlatıyo adamın dediğine bak ve hayattakileri demişsinde drogo ne ayak?