Westeros'un top 10 savaşçısı

Jaime bu sözü söylemeden önce düşündüğü bir şey var. Jon Umber, Güçlüdomuz Cracehall, Dağ benden güçlüler ama ben tekniğimle ve hızımla yenebilirim onları tarzında bir düşüncesi var. Jaime güçten ziyade teknik olarak üç kişiyi rakip görüyor kendine. Çünkü güç ve kalıp açısından ondan üstün isimlerin olduğunun farkında ama teknik olarak kendine güveniyor. Bu yüzden Gregor’u bu üç isim arasından eliyorum. Barristan Selmy kesinlikle bu üç isimden biri. Garlan Tyrell yüksek ihtimal. Bana göre üçüncü isim ise Oberyn Martell.

Victorian Greyjoy’da büyük ve korkusuz bir savaşçı. Bence ilk 10 listesinde yer alır. Denizci olmasına rağmen giydiği ağır zırhı ve sorunları çözmeye alışık olduğu savaş baltasıyla büyük bir uyum içinde dövüşüyor.

Bronze Yohn Royce, Lyn Corbray ve Gerold Dayne de çok sağlamlar onları unutmamalı.

Lyn Corbray iyi de o kadar iyi değil bence. Bu arada gay o, değil mi?(Yanlış anlaşılmasın konuyla alakası yok)

Bronz Yohn, Kral Toprakları’ndaki turnuva da yenilmişti, Gerold da o kadar iyi değil bence Aero’dan korkuyor sanırım.

Bence top 10 oluşturmak insanları sıkıntıya sokar.Küme büyüdükçe belirlemek zorlaşır, çorba olur.Top 3 idealdiir.

1.Barristan Selmy
2.Oberyn Martell
3.Dağ

Victarion çok sağlam savaşcı bence listede olmalı kılıca yumruk atıyor reis :smiley:

Aero’dan korktuğunu sanmıyorum da 1 vs 1 de Aero bi şanssızlık olmazsa harcar bence de Gerold’u. Ama Gerold Dorne’un en tehlikeli adamı olarak lanse edilmesi + Arthur Dayne’den öte biri olma konusundaki hırsı ile bana göre en iyilerden.

6.kitapta Balon Swann’ın eceline olan susuzluğunu giderirken daha da netleşecektir Gerold mevzusu.

Ben şövalyelerin joust tarzı kapışmalarda yenilmiş olmalarını, 1 vs 1 elde kılıç vs ile yani trial tarzı dövüşlerde veya savaş meydanındaki çarpışmalarda kıyasen ele alma taraftarı değilim. Şimdi bu 3’ünü savaşırken de görmediğimizden tabi kimse bu adamları dikkate almamış, ama povların kendileri ya da diğer karakterlerin bahsettiklerinden veya başkaca anlatılanlardan yola çıkarak yazmıştım ben.

1)Barristan Selmy: 1.sıraya Barristan reyizden başka geçecek var mı acaba?
2)Khal Drogo: Saç örgüsünden anlayabiliriz ne kadar iyi olduğunu.
3)Dağ: Bildiğin dağ işte, tek darbede atın kafasını uçurdu.
4)Tazı: Ateş korkusu dışında iyi savaşçı.
5)Robert Baratheon: Şarap için, kadınlarla yatmaya başlamadan önceye kadar oldukça iyiydi.
6)Jamie Lannister: Eğitimli ama düşünmüyor.
7)Brienne: Kadın olmasına rağmen çok çok iyi.
8)Loras Tyrell: Genç ama iyi dövüşüyor.
9)Bronn: Tipine falan bakmayın adam iyi dövüşüyor.
10)Jon Snow: Genç ve deneyimsiz ama zamanla daha iyi olacak bence.

Daha kitapların hepsini okumadığım için diziden bildiklerimi yazdım ben.

Savaşırken gördük aslında ikisini :slight_smile:
Yohn oldukça tecrübeli, bunu avantaj olarak kullanabilir ve Lyn’da kurnaz. Üç Dişli Mızrak’ta babası olünce Leydi Forlorn’u alıp Lewyn Martell’i bitirien kişidir. Ancak çok daha iyileri var :slight_smile:

Tabi ki de vardır ben sadece unutulmasın dedim. :slight_smile:

Gerold’u Myrcella mevzusunda gördük bi tek onu mu saydın? Diğer ikisini mi görmüştük yoksa nerelerde biliyorsan yaz bence mesajı okuyan diğer arkadaşlar da faydalansın :wink:

Khal Drogo’nun çok abartıldığını düşünüyorum.

-,- Lyn uç dişli mızraktaydi, yazdım iste orda

Sent from my iPhone using Tapatalk

Khal Drogo istediği kadar iyi bi savaşçı olsun,sonuçta barbar ruhlu bi adamdı.Ölmesi Daenerys adına üzücü ama Westeros’a yapacakları düşünülürse çok çok iyi oldu diyebilirim.

+1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abartılacak kadar var bence.Ama Westeros’lu değil.

Abi Jon Snowu bu kadar abartmayın ya şuan çok iyi değil Yarımelden güçsüz olduğunu zaten kabul ediyor

Con da bence de iş yok @Joffrey sana katılıyorum.

@Uaerys kardeşim sana da katılıyorum da zaten mantık hatası Drogo’nun Westeros’lu olmamasından iyi yakalamışsın. :slight_smile:

Tamam dikkat etmemişim diğeri de Gerold diyorsun demek ama Gerold’u tam savaşırken göremedik bence Lyn’i de böyle kanlı canlı Sansa povundan görmek var ama bakalım 6.kitapta artık.

Bencede Barristan 1. sırada…

1. Qhorin Yarımel: Sur’un belki de en iyi kılıcıydı

2. Khal Drogo: En iyi Dothrak savaşçısıydı ama Westeros’ta ne kadar iyi olurdu tartışılır.

3. Brienne Tarth: Kadın olması düşmanlarında rehavete yol açıyor. Ezikliğinin gücüyle gayet iyi gidiyor.

4. Rhaegar Targaryen: Kılıç kullanmayı sevmezdi ancak ihtiyacı olduğunda onu en iyi şekilde kullanırdı (kitaptan bi cümle)

5. Robert Baratheon: O da zekasıyla değil kuvvetine dayanarak dövüşürdü. Ama en berbat anında bile koca domuzu öldürebilmişti.

6. Jaime Lannister: Zekadan yoksun. Gösterişe düşkün. Bu da onu zayıf bi hale getiriyor. 1. sırada olması gerekirdi

Barristan Selmy
    Oswell Whent
    Gerold Hightower
    Arthur Dayne

Bu dördünün arasında sıralama yapılamaz bence hepsi efsanevi şövalyeler

Balon & Victarion Greyjoy
Robert & Stannis Baratheon

Bence teke tek de Victarion hepsini teker teker alır.Ama hangi ikili diye sormuşsun o zaman Robert & Stannis Baratheon derim.Stannis abimiz var sonuçta.Stannis’e 10 adam ver o onları 100 adam gibi kullansın