Westeros'un top 10 savaşçısı

jamie kendinden iyi falan demiyor umber için .diyardaki uzun ve kalıplı adamları sayıyordu kendi kendine. ayrıca gregor için de en uzunu diyor doğal olarak ama sonra ekliyordu farketmez benim çevikliğim ve yeteneğim ile hepsinin üstesinden gelirim

Rhaegar iyi savaşçı hatta ilk 10’da yer alabilecek yetenekte ama Barristan ve Arthur seviyesinde değil. Onları mızrak oyununda yeniyor. Rhaegar mızrakda en yeteneklilerden. Kılıçta işler değişir…

Yine de Jaime yazılıyorsa Jon Umber da yazılmalı değil mi?

jon umber vahşi bir güce sahip. kızıl düğünde içeri atılana kadar 2 adam harcamış. Ama iş dövüş sanatına geldimi ilk 10 na giremez bence .O iş çok daha maharet gerekterir. ha gregorda dev ama o muazzam kılıcı iyi kullanıyor.

Sadece mızrak oyunuda olmamış olabilir.(Bir çok turnuva oluyor teke tek dövüş,okçuluk gibisinden)
Ama en azından mızrakta muhteşem ama kılıçtada çok kötü olamaz(Robert’ın tek vuruşta yenmesi gibi)
Dikkatini dağıtacak lyanna olayı vardı bence.Çünkü dikkate bağlı böyle dövüşler(tecrübem var yani)

Senin düşüncen.Saygı duyarım

teşekkürler ama ilk 20 ye girer yani =)

Tek vuruşta yenmiyor Robert. Baya bi kapışıyorlar. Robert yaralanıyor hatta. Ama sonra çekici göğsüne vurup öldürüyor…

İki darbe… Bir dizlerinin üzerine çökertiyor iki göğsüne geçiriyor mızrağı.

Karşılaştıkları gibi anında çekici indirmiyor anlamında dedim. Baya bi mücadele yaşanıyor…

zaten hemen öldüremez. Rhaegar o kadar ezik biri değil. Robert’e göre daha çevik ve hızlı reflekslere sahip. Kalkan’da kullanıyor…

Eğer eskileride eklersek Arthur Dayne kesin birinci diğerleride öncelikle eski kral muhafızlarından olur.onalr harici hotah,drogo,Qhorin halfhand,oberyn martell ve clegane kardeşler girebilir.Jonda duygusal olarak düşünmezsek ilk 100e bile giremez şu an.

şunu demem gerek ki, kuzey kapalı bir kutu.eski tanrılara inandıkları için şövalye geleneği yok onlarda ve belki de şövalye olabilecek en güçlü kılıçadamı orda olabilir, bilemeyiz…

arthur dayne’e kafa tutabilen bir eddard stark vardı, evet biraz howland’dan yardım aldı gerçi…
jon umber da jaime ile karşılaşacakken jaime esir alınmış.hatta theon da öyle.

robb stark belki de garlan tyrell’den olsun meryn trant’dan olsun belki de bunlardan iyidir bilemeyiz.

o yüzden kuzeyliler ile diğer adamlar arasında karşılaştırma yaparken hepimiz şaşırıyoruz :smiley:

Sandor 1 numara bence

kuzeyde iman gücü daha fazla sanki tabi güneylilerinde var ama kuzeyde daha fazla=)
eddard vs arthura gelirsek howland büyük bir yardım etti nasıl bilmiyorum yoksa arthur dayne bu eddard starkın ölümü olurdu bence.

jon diyordu robb güçlü ve uzun falan diye ilk kitapta galiba. meryn trant hımbılından iyidir robb=)garlan tyrell den değildir bence .Birde şöyle bak güneyde şövalye eğitimi o kadar çeşitlidir ki darbe ve savunma yöntemleri falan bir nevi koca akedemi =)

1-azor ahai
2-queen nymeria
3-rhaegar targaryen
4-arthur dayne
5-howland reed
6-khal drogo
7-robert baratheon
8-barristan selmy
9-mance rayder
10-the young wolf.

benim listem de bu :slight_smile:

Kimse Halfhand’i yazmıyo?

robert baratheon,ned stark&jon connington, güçlü belwas,jorah mormont neredeler?

Daemon blackfyre
Arthur dayne
Robert Baratheon
Rheagar targaryen
Barristan selmy
Dunk
Aegor rivers
Gerold hightower
Gülümseyen şövalye
Eddard stark

Yazdıklarım sıralanmış değildir ve 10 kişiden fazla olabilir.
Arthur Dayne
Robert Baratheon
Barristan Selmy
Eddard Stark
Sandor Clegane
İriJon Umber
Gregor Clegane
Robb Stark
Qharin Halfhand
Lores Tyrell
Jorah Mormont
Jon Connigton