Westeros'un top 10 savaşçısı

Çok değişir bunlar tabi de, bana öyle geliyor ki:

1. Robert Baratheon
  2. Oberyn Martell
  3. Sandor Clegane

1-Khal Drogo
2-Barristan Selmy
3-Robert Baratheon

Khal Drogo bana göre iyi bir savaşçı değil.
Koyun kabilesi ve buna benzer kabilelere saldırıp kendine savaşçı denmez.
Khal Drogo westerostaki hiçbir savaşçıyla kıyaslanamaz.

Khal Drogo westeros’ta mı? :smiley:

Cok sacma sapan listeler yapilmis. Eger genel bir liste yapilacaksa birr kere birinci sirada kesinlie Khal Drogo olmali. Adamin hayati savas uzerine kurulu. Vay efendim zirh varmis da arakh ile zirhi delemezmis de bla bla. Iyi ki Jorah Mormont bi zirh repligi gevelemis. Drogo nun savas meziyeeri kitapta gayet guzel betimlenmis. Ee kitabi gecelim bazilari icin hadi, dizide de goruldugu gibi adam hem kutle olarak iri hem kondisyon iyi dovus stili diger tum karakterlere gore cok com daha komplike niceliksel deneyim acisindan (Cesur Barristan dahil) diger karakterle kiyas goturmeyecek kadar ilerde ve gerekliliklerin de gayet farkinda bir savasci. Ikinci siraya Sessiz Kurt Ned, Kral katili Jamie ve en onemlisi Cesur Barristan in referanslariyla Safak Kilici Arthur Dayne gelir. Sakin Howland Reed yendi falan diye sacmalamayin. 7ye karsi 3 kisi bi catisma soz konusu. Ayrica Howland Reed o mesum turnuva esnasinda 3 yaver tarafindan tartaklanirken Disi Kurt Lyanna tarafindan kirtarilan bi adam. Ucuncu sira ilk iki dolu oldugundan tartismasiz sekilde Cesur Barristan in tabi ki. Onun hakkinda yazmaya gerek duymuyorum. Ilk ona diger girebilecek olanlar arasinda bildigimiz karakterlerden suikastci diye ayrim yapmazsak jaqen i sokabiliriz. Kralkatili kesinlikle listede bi yerlerde olmali. Gregor Clegane listede olmali. Jon Snow cok cok alakasiz bu listeyle. Keza Ned Stark in da hic alakasi yok. Robert Baratheon listede olabilir. Beric Dondarrion denmis komik olmus. Adam alti kez olmus bikmis dirilmekten. Oberyn Martell listede yer bulabilecek birisi. Jorah Mormont alakasiz karakterlerden. Kanlikuzgun Brynden Rivers listeye girme sansi olabilecek karakterlerden. Ilk uc belli bana gore ve dorduncuyu de sartlara bagli olarak Jaqen diyorum. Geri kalani ilk uce-dorde oranla fazla fazla subjektif. Bi de simdi Brinne of Tarth Kralkatilini yendi falan derler. Aylarca duzgun beslenememis ve esaret altinda kalmis Jamie nin karsisinda benim bile sansim olurdu. Tabii burda Sedef Adalari nin biricik guzeli Brienne nin de hakkini yememek lazim.

1-Gregor Clegane ‘Yürüyen Dağ’ - Adam savaşçı olarak doğmuş bir kere. Öfkesi ve kas gücü ile hilesiz bir düelloda yenilmeyecek kadar muazzam gücü var. Ayrıca giydiği zırh tüm diyarın en kalın zırhı… Çizik bile almaz savaşlarda… Malum düelloda zehir ve uzun mızrak girdi işin için…
2-Khal Drogo ‘Büyük Binici’ - Gregor Clegane ile teke tekte hayatta kalacağına inandığım tek karakter. Zırh bu adam için önemli değil. Refleksleri muhteşem. Daha yirmi yaşına basmadan Dothraki denizinde efsane olmuş çok büyük bir savaşçı…
3-Arthur Dayne ‘Şafak Kılıcı’- Adam için herkes çok iyi savaşçı diyor… Elbet büyük marifetleri vardır. Şafak büyük bir artı onun için. Gerçekten çok iyi bir savaşçı olduğuna inanıyorum.
4-Robert Baratheon ‘Trident Şeytanı’- Westeros’un gördüğü en öfke kusan adamlarından ikincisi. Adamın balyozundan kaçış imkansız adeta. Teke tekte arthur dayne’i indirebileceğini düşünüyorum… Sonuç olarak muhteşm bir savaşçı.
5-Sandor Clegane ‘Tazı’ - Ağabeyi gibi… Şövalye değil fakat en iyi savaşçılardan birisi. Savaşlardaki olaylarını gördünüz zaten…
6-Rhaegar Targaryen ‘Gümüş Prens’ - Kendisi hakkında savaşlarda bildiğimiz tek şey Robert’in çekici altında ezildiği… Fakat mızrak dövüşlerinde yenilgisi yok… Demek ki iyi bir savaşçı…
7-Barristan Selmy ‘Cesur’ - Adam yaşayan efsane. O yaşta bile neler yapabileceğini kanıtladı. Kral muhafızlarına yaptığı atar muhteşemdi… Onurlu ve iyi bir şövalye.
8-Brienne Tarth ‘Bakire’ - Gregor Clegane tarzı görünüşü var fakat o kadar iyi değil. Fakat Westeros’taki pek çok erkekten çok daha iyi bir savaşçı olduğu kesin.
9-Areo Hotah - Baltası ile sevişen adam… Arys oakheart’ı bir dakika içinde pert etmiş. Eğitimi çok iyi. Savaşlarda büyük bir kahramanlıkgösterebilir… Seviyorum bu adamı.
10-Kararsız kaldım fakat Bronn ‘Karasu Şövalyesi’ -Hileci onursuz adamın teki. Fakat yaptıkları çok başarılı. Sandor gibi, şövalye değil-di fakat pek çoğundan daha iyi.

10-) Gülümseyen Şövalye (kral ormanı haydutlarından)
9-) Oberyn Martell
:sunglasses: Jaime Lannister (Altın el lakabını almadan önce :smiley: )
7-) Victarion Greyjoy
6-) Gerold Hightower
5-) Robert Baratheon ( Rhaegar’ı bir kez yenmesi onu en iyi savaşçı yapmaz )
4-) Rhaegar Targaryen
3-) Barristan Selmy
2-)Aemon Targaryen ( Ejderha şövalyesi )
1- ) Arthur Dayne

Rhaegar’ı bir kez yenmesi onu en iyi savaşçı yapmaz demişsin ama en azından Rhaegar’ın önünde olması gerekmez mi? Bir düello var ve kaybeden bunu hayatıyla ödüyor, bir turnuva değil gerçek bir savaştan bahsediyoruz.

Kendi Top 10’um

1. Oberyn Martell
  2. Sandor Clegane
  3. Dunk
  4. Rhaegar Targaryen
  5. Gerold Hightower
  6. Robert Baratheon
  7. Gregor Clegane
  8. Aemon Targaryen
  9. Arthur Dayne
  10. Barristan Selmy

Arkadaşlar şu işe bi açıklık getirelim. Westeros’un ilk 10 savaşçısı diye bi sınırlama yapamayız. Hepsi birbirinden yetenekli onlarca insan var ve bu, bunu yener şu, şunu yener tarzı şeyleri de kestiremeyiz…

Aslında "en iyi on savaşçı"yerine “x ve y kapışsa kim alırdı” gibi bi konu daha güzel olurdu

Drogo hayatta mı?

• Westeros demişsin Drogo Westeros’ta değil, Essos’tadır.
    (doubleqapaq)

Bronn, Drogo’yu yoracak, etrafında dönecek. Drogo saçıyla boğar bence. Uzun hem.

kasabadaki pasta kek yapan çocuk bence

Fanboyluk dolu bir liste olmus.Robert rhaegara tek atti bildigin

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

pardon ben aşçısı sandım

Yugi kardeşim yanlışın var adamın aryaya kurt diye verdiği kurabiye bildiğin pokemondu. Ondan anca demirci olur ki kılıç diye tırtıklı ekmek bıçağı döver keko :confused:

1-Jaime Lannister(Gerisini siz tamamlayın)
2-
3-
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10-

Rhaegar oğlanı kim ya :slight_smile: sırf kendisini yüceltsin diye arkadaşları bilerek ona yeniliyordu. :smiley: Rhaegar kim arthur dayne i gerold hightower ı yenmek kim Robert buna tek attı ücdişli mızrakta sizde hala bu adamı listeye yazıyosunuz :slight_smile:

westeros’taki en iyi 10 savaşçı listesinde Khal Drogo var, adı yanlış yazılmış…

Jon Snow’un o listede ne işi var diye sorasım geliyor?
Brienne de kim?
Bronn alt tarafı paralı asker ondan çok daha iyi paralı askerler de var.

hepsini tek tek yazmıyacağım ama, benim listemde senin ilk 10’unden tek kişi olmazdı. Arthur Dayne’den tut, Robert Baratheon’a, Gülen Fırtına’dan tut, Karayıldız’a bir çok kişi listede yok. Sen sadece adını duyduğun savaşçıları yazmışsın.

1. Kitap itibariyle yasayanlar arasinda :

Barristan Selmy
Areo Hotah
Robert Strong (uyuz ettin beni G.r.r.m :D)
Tazı
Victarion
Daario Naharis
Mance Rayder
Jorah Mormont
Bronn
Tormund (hali sahada adam eksik diye koydum adeta listeye)

Jaime eli olmadığı için yok artık:D

Zuhaha Robertla ilgili bölümleri okurken Körebe oynamissin bence sen. Gören de adam yolda yürürken tesadüfen karsilasip Rhaegaeri kesti sanacak. Savaşlara falan katılmadı zaten tek basina dalip kale kapilarini kirmadi Robert:D ayrıca daha iyi olan daha kötüyü öldürür futbol maci degil bu surprizlere açık bir sey degil. Ki onlarin kapismasinda da olağan disi bir durum hile zehir vs. Yoktu.

Tazı is dead.