Westeros'un top 10 savaşçısı

Briennenin yolda karşılaştığı rahibi unuttun sanırım abisi. Hani iri bir adam vardı hizmet ediyordu orada. Tazı kesin olarak ölmedi. İnança hizmet ediyor olabilir şu anda. Hatta Robert Strong’un karşısına İnançın şampiyonu olarak bile çıkabilir ve abisini kesip rahatlar. Tabi ölü adamlar ölebiliyorsa:D

:DDDDD Asıl sen unuttun. Orada açık ve net bir şekilde belirtti adam öldüğünü. Hatta kendisinin gömdüğünü söyledi. Tazının miğferini de Catelyn’in adamlarından birisi çaldı.

O kısımda “Hound” öldü deniyordu. Muhtemelen mezar kazan adam Sandor, yani yaşıyor.

ya kafam karıştı :s Hound zaten Sandor değil mi

haaa, o kişiliğinden kurtuldu anlamında diyor vay a.k şimdi anladım

sandor the hound öldü yani dirilmez ve gregorda öldü Quyburn zindanlara pek çok kişi indirmişti onlardan yapmış olabilir sör robertı

aşağıdaki arkadaş cevabı vermiş. İnançta kötü kişilik ölür ve İnanç askeri doğar felsefesi var. Oradaki ironiyi anlamamışsın :slight_smile: O bölümdeki betimlemeyi iyi okusan fiziki olarak Taz ı ile birebir olduğunu anlarsın o adamın

1-Arthur Dayne(Efsane)
2-Barristan Selmy(Yaşayan efsane.Arthur Dayne ile ikisi eşit kılıçlarla dövüşse ne olacağı belli olmaz demiş Martin)
3-Aemon Targaryen(İnsanlar kendisini hala saygıyla anıyormuş Tywin Lannister öyle demişti 1. kitapta)
4-Robert Baratheon(Hem Rhaegar’ı yenmesinden hem de Ned’in ve Surun silah ustasının -Donal Noye idi galiba adı- sözlerinden ne kadar büyük bi savaşçı olduğu anlaşılıyor)
5-Gregor Clegane(Söylemeye gerek yok heralde bi adamın kafasını karpuz gibi patlatan bir insan(!) )
6-İri Jon Umber(Red Wedding te 8 adam kendini zor tutmuştu birininde kulağını koparmıştı,Jaime’nin kendinden güçlü gördüğü adamlardan biri.Saf güç olarak Tazı’yla birlikte Dağ ile kapışabilecek tek adam olduğunu düşünüyorum Westeros’ta)
7-Khal Drogo(Zırh falan giyse 4.sıraya koyacaktım kendini ama zırhlı adamlara karşı pek şansı yok gibi yinede çok büyük bir savaşçı)
8-Areo Hotah(Baltanın üstadı.Arys Oakheart’ı biçmişti resmen)
9-Cregan Stark(Kendisini üst sırayada koyabilirdim ama tam emin olamadım.Zamanında Aemon Targaryen ondan daha iyisiyle dövüşmediğini söylemiş)
10-Rhaegar Targaryen(Mızrak müsabakasında yenilmez birisi.Robert’tan tek yemesini tamamen Robert’ın hayvanlığına bağlıyorum artık nasıl bir intikam duygusuysa :D)

Kuzey’de ve Demir Adalar da çok iyi kılıçlar olabilir.Şövalyelik olmadığı için fazla ön planda değiller gibi geliyor bana.

Robertı çok kastırmışlar o savaşta fena Exp gelmiş :D:D

1 great jon umber
2 areo hotah
3 sandor cleagene
4 Jaime lannister
5 Barristan selmy
6 Oberyn martell
7 Victarion greyjoy
8 jon connington
9 Jorah mormont
10 garlan tyrell

1.Azor Ahai
2.Gregor Clagane
3. Barristan Selmy
4.Sandor Clagane
5.Robert Baratheon
6.Oberyn Martell
7.Jorah Mormont
8.Jon Snow
9.Brienne of Tarth
10.Areo Hotah

abi oberyn yok brienne yok qhorın yarımel yok gri solucan yok jaqen h’gharyok ve ayrıca khal drogo o lisetedekilerin hepsine tek geçer

1. Prens Aemon Targaryen (Ejderha Sövalyesi)
  2. Arthur Dayne,
  3. Gerold Higtower
  4. Rhaegar Targaryen
  5. Robert Baratheon
  6. Barristan Selmy
  7. Sandor Clegane
  8. Jaime Lannister
  9. Victarion Greyjoy
  10. Brienne (Öyle bir evrende, o sartlar altinda bir kadin olarak imkansiz basarmis, güçlü, cesur, onurlu bir karakter. Bu listeye girmeyi haketmistir)

Khal Drogo Westeros’lu degil, o yüzden yazmadim.
Birde Gregor Clegane var, ama sirf nefretimden yazmadim :smiley:

1. Robert Baratheon
  2. Rhaegar Targaryen
  3. Arthur Dayne
  4. Barristan Selmy
  5. Oberyn Martell
  6. Ejderha Şovalyesi
  7. Ejderha Sovalyesinin kapıştığı Stark (Tam adını hatırlamıyorum)
      1. Brienne-Dağ-Hound sıraları önemli değil…

Wun wun mk. Hepsini tek eli ile silker. Bakiniz 6.sezon 2.bolume.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 - Robert Baratheon
2 - Arthur Dayne
3 - Rhaegar Targaryen
4 - Oberyn Martell
5 - Barristan Selmy
6 - Sandor " The Hound " Clegane
7 - Khal Drogo
8 - Jaime Lannister
9 - Gregor Clegane
10 - Brynden " The Blackfish " Tully

1. cregan stark kardesim

1-Arthur Dayne
2-Daemon Blackfyre
3-Barristan Selmy
4-Aemon Targaryen ( Dragonknight )
5-Cregan Stark
6-Ulrick Dayne
7-Jaime Lannister
8-Robert Baratheon
9-Harras Harlaw / Victarion Greyjoy ( ikisi kapışsa hangisi alır emin olamadım )
10-Smiling Knight

1-Barristan Selmy
2-Arthur Dayne
3-Robert Baratheon
4-Rhaegar Targaryen
5-Jaime Lannister(iki eli varken)
6-Oberyn Martell
7-Gregor Clegane
8-The Hound
9-Brienne
10-Khal Drogo
1 ve 2 arasında tam emin değilim

Loras nerede ? ve ayrıca Clegane’leri abartmışsın. Bronn’un veya Jon’un Drogo’yu yenebilceğini düşünmende ilginç.

1- Arthur Dayne
2- Barristan Selmy
3- Khal Drogo
4- Oberyn Martell
5- Robert Baratheon
Diğer söylenenler eşit güç civarlarında…