Westeros'un top 10 savaşçısı

1)Arthur Dayne-Jaime’nin tabiriyle sag eliyle su döktügü sırada sol eliyle adam dograyabilecek olan Arthur Dayne,Eddark’ında dediği gibi Westeros’un en iyi şövalyesidir.
2)Barristan Selmy
3)Oberyn Martell-Dorne’lulara özgü stiliyle ağır zırh giymiş birini yorabilir,kızıl yılanın başarılı bir taktiği var.
4)Robert Baratheon(gençliği)
5)Jaime Lannister
6)Garlan Tyrell-Kılıçta Loras’dan daha iyi ve 4 kişiyle antreman yapması onu bu listeye alıyor.
7)Lyn Corbay-İsyan adamı,Trident’da Kraliyet ordusunun sağ kanadına saldırıp Prens Lewyn’i öldürdü.
8)Areo Hotah-Doran Martell’in Norvos’lu muhafızı Biraz Barristan Selmy’yi andırıyor bana yaşına göre çok güçlü
9)Harras Harlaw-Demirdoğumlular daha savaşçı bir topluluk.Kalkan Adalarında 7 Menzil şövalyesini doğradı.
10)Rolly Duckfield-Aegon Targaryen’e kılıç derslerinde eğiten başarılı bir şövalye ve Aegon’un ilk Kral Muhafızı

Stark hanesinde ise Brandon ailenin en iyi dövüşcüsü

Arkadaşlar, Jaqen suikastçi teke tekte ne kadar iyi olabileceğini bilmiyoruz.

Jaime’yi çıkarın bence listeden :smiley:

Neden Ned yok. 1. sırada olmasa da ilk 10da olması gereken biri. Ayrıca her ne kadar sevmesemde Ramsay Bolton’unda iyi bir savaşçı olduğunu konusunda birçok kişi hemfikir.

Birde khal Drogo olayı var. Adam zırh kullanmıyor. Ağır zırhlı birini yorup kolayca hakkından gelebilir.

bknz: Oberyn

Ramsay’ın iyi bir savaşçı olduğu fikrine katımıyorum kudurmuş köpek gibi dövüşüyor,pervasız bir eğitimi yok Ser Rodrik’i kandırıp kolunu uçurmak dışında bir numarasını göremedik.Ramsay zayıf ve savunmasızlara işkence çektiren bir karakter.Stark ailesinde ise en iyi dövüşcü açık ara Brandon Stark’dır.Eddark kumandanlık açısından başarılı biri sadece.Dizide Jaime’iyle bir dövüşü var ama kitapda böyle birşey yok.Ned onurlu ve sevilen bir adam ama herşeyde onu üstün görmek duygusal ve mantıksız bir yaklaşım olur.

Obery Martell Drogo’ya göre çok zayıf ve çevik,boşuna kızıl yılan demiyorlar ayrıca 1,5 metrelik bir mızrakla kendine özgü bir stille dövüşüyor.Oberyn.Drogo’la kıyaslamak çok yanlış Drogo ilk onda olmaz bana göre

Dediğin gibi Ned kılıçtan ziyade strateji alanında çok başarılı fakat Jon’un girdiği bir listeye girememesi saçma. Fakat Drogo çok zeki bir adam. tama m barbar ama mesela dağ ile savaşsa sadece arakı ile çıkmaz bence.

Birde Brandon’un başarıları nedir kılıçtaki

Martin’in hayran sorularını cevapladığı So Spake Martin adında bir bölüm var.Orda Brandon’un Stark ailesinde en iyi dövüşçü olduğunu söylemişti.Eddark ise sakin bir yapıya sahip,askeri açıdan daha önde.Jon Snow genç ve çevik ayrıca özel bir kılıca sahip ama ilk ona girer mi tartışılır.

Drogo vs Dağ konuşunda Dağın kazanacağını düşünüyorum.Drogo,Oberyn gibi bir taktikte başarılı olmaz bana göre

ben top 10 yapamayacağım çünkü aklımdaki kişilerin ufak farklılıkları var .

1. sabah kılıcı
  2. barristan selmy
  3. beyaz boğa ( 7’den sonrakiler birbirlerine çok yakın bence yani ha o önde olmuş ha bu bnm için fark yapmıyor )
  4. robert baratheon
  5. rhaegar targaryen
  6. brandon stark
  7. dağ
  8. oberyn martel
  9. eddard stark
  10. tazı
  11. jaime lannister
  12. bronn

Eddard, Oberyn, Brandon, Tazı ve hatta Rhaegar Jaime Lannister’ın yanından geçemez :slight_smile:

-di :sad:

Bosver adam oldu Jaime malum olay olmasa burnu surtmese zuppeliklerine devam ederdi.

brandon ne alaka hiç bi dövüşünü duymadık.ayrıca rhegarın da bi dövüşünü biliyoruz düzgün.onda da robert yarmış zaten :smiley:

brandon’ın kılıçta starkların hepsinden iyi olduğu söylenmiş . bende bunu göz önünde alarak söyledim ve eğer aerys brandon’ın kılıçla hesaplaşmasını kabul etseydi 16 - 17 yaşlarındaki jaime’mizi brandn ikiye bölerdi . jaime daha sonradan geliştirdi kendini .

Khal Drogo kesin 1. olması gerekiyordu.Brienne ile Jamie fazla önde.Jon’un ilk 10da bile olmaması lazımdı bana göre.Robert ve Ned’in de listede olması lazımdı.

Jon snow ilk ona bile giremez jaımeye ve khala haksızlık etmıssın .

Jaime mi iyi savaşcı allahım ya videoda bile gördünüz hile yapıyor

Jaime akilli hile yapmak bile bir tur kazanma yolu hirsli .Ama sağ elsiz olunca

1- Jaqen h’ghar(Kocaman Ordunun içinde generali öldürdü)
2- Baristan Selmy(anlatmaya gerek yok biliyorsunuz)-Gülen Agaç Şovalyesi
3- Khal Drogo(Saç örgüsü anlatıyor)
4- Geregor C.(Kötü ve fena güçlü)
5-Eddark Stark(Jaimeyi o yaşlı haliyle bile yere sercekti)
6-Bronn(Zekasıyla iş yapıyor)
7- Yara Greyjoy(Kesinlikle Briennadan daha iyi)
8- Çılgın Avcı(Tazıyı nasıl yakaladı hala şaşıyorum)
9- Tazı(Ateşten korksada sırada kalmayı hak ediyor)
10- Robert Baratheon(geçmişte belki 1 numaraydı ama o göbekle bi halt olmaz)

Daha bilmediğim karakterler var o.martell gibi

1-Arhur Dayne
2-Barristan Selmy
3-Gerold Hightower
4-Robert Baratheon
5-Khal Drogo
6-Eddard Stark
7-Jaime Lannister
8-Oberyn Martell
9-Tazı ve Dağ
10-Garlan Tyrell

[quote=“Roose_Bolton, post:157, topic:426”]
1- Jaqen h’ghar(Kocaman Ordunun içinde generali öldürdü)
2- Baristan Selmy(anlatmaya gerek yok biliyorsunuz)-Gülen Agaç Şovalyesi
3- Khal Drogo(Saç örgüsü anlatıyor)
4- Geregor C.(Kötü ve fena güçlü)
5-Eddark Stark(Jaimeyi o yaşlı haliyle bile yere sercekti)
6-Bronn(Zekasıyla iş yapıyor)
7- Yara Greyjoy(Kesinlikle Briennadan daha iyi)
8- Çılgın Avcı(Tazıyı nasıl yakaladı hala şaşıyorum)
9- Tazı(Ateşten korksada sırada kalmayı hak ediyor)
10- Robert Baratheon(geçmişte belki 1 numaraydı ama o göbekle bi halt olmaz)

Daha bilmediğim karakterler var o.martell gibi
[/quote] Eddard Jaime’den 2-3 yaş büyük, daha fazla bir yaş farkı yok. Ayrıca kitapta dövüşmüyorlar. Benim listem;

1-Robert Baratheon
2-Arthur Dayne
3-Barristan Selmy
4-Gerold Hightower
5-Gregor Clegane
6-Jaime Lannister
7-Oberyn Martell (hızı dolayısıyla Gregor’u yenmiş olabilir ama Jaime Lannister’a karşı hiçbir şansı yoktur)
8-Lyn Corbray
9-Jon Connington
10-Lewyn Martell-Oswell Whent-Jonothor Darry-Balon Swann

Jaime nin ned disinda hic güclü sayilacak biriyle dovustugunu hatirlamiyorum .Brienne le dovusuyor ve yeniliyor hatta