Westeros'un top 10 savaşçısı

1)Khal Drogo
2)Jaime Lannister
3)Gergor Cleagne
4)Sandor Cleagne(Tazı)
5)Robbert Baratheon
6)Bronn
7)Çılgın Avcı
8)Jaqen H’ghar
9)Brienne Tarth
10)Rhaegar Targaryen

[quote=“Moronmormont, post:160, topic:426”]
Jaime nin ned disinda hic güclü sayilacak biriyle dovustugunu hatirlamiyorum .Brienne le dovusuyor ve yeniliyor hatta
[/quote]Jaime Westeros’'taki en tehlikeli adamlardan biridir ve bunu herkes söylüyor. Brienne ile dövüşürken elleri çok uzun süredir bağlıydı ve neredeyse pas tutmuştu.

Westeros ve Essos karması

1-Khal Drogo(Onlarca çan ve upuzun bir saç)
2-Arthur Dayne(Anlatılanlara göre süper savaşçı)
3-Barristan Selmy(Bir çok kişi tarafından yaşayan en iyi şövalye olarak kabul ediliyor)
4-Gregor Clegane(2 ayı gücünde)
5-Sandor Clegane(Sinirlenince karşı koyulamaz bir güce sahip)
6-Robert Baratheon(Eskiden bir savaşta en az iki kafatası parçalayan bir ölüm makinesi)
7-Eddard Stark(Onurlu ve güçlü bir savaşçı)
8-Jaime Lannister(Büyük lordların gözünde küçük biri fakat tehlikeli bir şövalye)
9-Jaqen h’ghar(suikast ustası)
10-Syrio Forel(Usta bir kılıç eğitmeni ve savaşçı)

Adam Arthur Dayne ile dövüştü bana göre Howland Reed bir numaradır.Gerold Hightower ve Arthur Dayne’i doğradı

ned starkı tek geçerim jaimele dövüşürke arkadan yaralanmasa kral katili dorardı

O.Martell bence bu listede kesin olmalıydı.

Kitapta öyle değildi. Jaime daha iyi bir kılıç ustası.

Jaimenin Nedden iyi oldunu sanmıyom

Jaime belki bir parça daha iyi Ned’den fakat bu önemsenmemeli. Ned Kılıçların şarkısını sırf görevi olduğu için söylüyor fakat Jaime, Robert vs bunların Kılıçların şarkısını sevkleyapıyorlar. AYrıca Jaime kılıçta çok iyi fakat diğer vasıfları o kadar yok. Mesela Bir Ned değil

Garlan, Loras’tan daha iyi kılıçta. Bazı nedenlerden dolayı şu an Westeros’da ki en iyi kılıç Garlan’dır :smiley:

Robert Strong’dan büyük şeyler bekliyorum. Acaba emirleri uygulayan iradesi olmayan Frankenstein bir asker mi yoksa gerçekten Qyburn’un iddia ettiği gibi Dünya’da karşısında durabilecek hiç kimse yok mu. Tabi kastım düello için geçerli. Yoksa üzerine bir ordu adam yollansa ya da ejderha karşısına çıksa yapabileceği birşey olamaz.

Jaime,Ned Stark’ı kuşbaşı yapar :smiley: Ama Ned ilk onda olacaksa kardeşi Brandon ondan çok daha iyi bir savaşçı,kılıç ustası olarak anlatılıyor.ayrıca Yohn Royce’da listede olabilir çünkü Kışyarı’na geldiğinde Eddark’ı ve Ser Rodrik’i yendi.

bence serinin basinda hayata ve ölü leri ayrimamiz lazim. Hayatakilerin listesini yapmistim. ölüler : 1 arthur dayne, 2 gerold hightower, 3 Duncan the tall 4 oswald went, 5 symon tygnac,6 Wenda Whitefaon, 7 Raegar Targaryen, 8 Maelys, 9 Brandon Stark, 10 gülen sövalye.

Bu arada top 10a kimse Arrynlerden adam koymamis. Orada saglam adamlar var aslinda : bronz royne Royce, Symon templeton, lyn Corbray…

edit : vinsenya targaryen ve Aemon dragon-knighti unutmustum.

onu bunu bilmem en iyi komutan stannis,teke tekde de khal drogoyu tek gecerim :wink:

yazar serideki karakterlere intikam şansları veriyor bencede sandor dag karsılacakmıs gıbı gelıyor

birebirde kesinlikle drogo , güçlü, çevik korkusuz , sonrası için myr li thoros , tarly , jagen hagar , güçlü belwas da diğer soylenen savaşçılara ek olarak düşünülebilir

Cersei bence birinci olmalıydı. Onun uçkuruyla kazandığı savaşlar bin savaşçıya bedel.

sağlam yapılmış bir ironi =)

loras ilk 5 te olmalıydı bence

Aynen ilk mesaja göre değerlendirirsek Jon’un 2.sırada olmasına katılmam Jon’un o kadar ahım şahım bi savaşçılığını görmedik.

1 - Khal Drogo
2 - Barristan Selmy
3 - Oberyn Martell
4 - Sandor Cleagne
5 - Jaime Lannister
6 - Gregor Cleagne
7 - Eddard Stark
8 - Bronn
9 - Brienne Tarth
10 - Loras Tyrell