Wylis Manderly

Unvan
Sör

Bağlılık
Manderly Hanesi

Kitaplar
Taht Oyunları(Görülür)
Kralların Çarpışması(Görülür)
Kılıçların Fırtınası(Bahsediliyor)
Kargaların Ziyafeti(Görülür)
Ejderhalarla Dans(Bahsedilir)

Sör Wylis Manderly, Manderly Hanesi’nin bir üyesidir. Lord Wyman’ın en büyük oğludur. Oldukça şişman bir adamdır, keldir ve palabıyık bırakır. Sessizdir ve ciddidir.

Taht Oyunları
Sör Wylis, Robb Stark sancaktarlarını çağırdığında Beyaz Liman’dan adamlarını komuta eder. Kuzeyli ordu ikiye ayrıldığında Lord Roose Bolton’ın komutası altında yer edinir. Yeşil Çatal Savaşı’nda esir alınır.

Kralların Çarpışması
Tywin Lannister, eğer Lord Wyman, Robb Stark’tan desteğini geri çekerse hiçbir şey karşılığında Sör Wylis’i babasına vereceğini teklif eder. Lord Wyman onu geri çevirir. Tyrion Lannister tutsak değişikliyle Willem Lannister karşılığında Harrion Karstark ve Sör Wylis’i değiştirmeyi teklif eder. Tutsak değişimi için beklerken, Sör Wylis tutulduğu yerde Harrenhal’ın mutfaklarına uğraması için götürülür.

Kılıçların Fırtınası
Kuzeyli adamlar Harrenhal’ı ele geçirdiğinde serbest bırakılır ama tekrardan Üç Dişli Mızrak boyunca bir anlaşma dahilinde tutsak alınır.

Kargaların Ziyafeti
Demir Taht, eğer bir kez bağlılığını kanıtlarsa oğlunun geri döneceğini belirten bir kuzgunu Wyman Manderly’e yollar. Wyman’ın sözde Davos Seaworth’u idam etmesinden sonra, Demir Taht varisini geri gönderme kararı alır.

Ejderhalarla Dans
Sör Wylis karısını ve kızlarını görmek için Beyaz Liman’a geri döner. Babası oğlunun onuruna bir hoşgeldin ziyafeti düzenler.[/Align]

bu harrenhal da çok büyük şeyler çekmişti :frowning:

yediği tek doğru dürüst et Vargo keçisi :smiley:

He kacakcimi normalde ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2