X versus y

Herkese merhabalar arkadaşlar. Daha önce böyle bir sayfanın açılmadığını görüp bu yüzden açma gereği duydum. Kitapta veya dizide herhangi iki karakter kapışsa kim kazanır hepimizin merak ettiği konulardan biride bu. O yüzden böyle bir sayfa bulunsun istedim yorumlarınızı ve merak ettiğiniz dövüşü buraya yazabilirsiniz. İlk olarak ben iki karakteri yazayım.

Jaime lannister vs Barristan Selmy

Barristan jaime yi kral muhafızlarında hiçbirZaman istemedi jaime kral muhafızlarına katıldığında onun çok genç ve denenmemiş olduğunu söylemiştir. Bana kalırsa burada bir yanlışı var jaime lannister arthur dayne nin dövüşürken 6-7 kılıç değiştirdiği en sonunda öldüğü gülümseyen şövalyeyle 10 dakikalığına mücadele etmiştir üstelik henüz 15 yaşındayken. Kral muhafızlarının en güçlü olduğu döneme denk gelmiştir kendisi dayne gerold hightower lewyn martell i yakından tanımıştır. Diğer tarafta cesur barristan maelys blackfyre ı öldürmüştür aerys targaryeni tek başına canı pahasına kurtarmıştır. Sayamayacağımız nice başarıları vardır fakat çift kollu bir jaime lannister yaşlı barristanı alır gibime geliyor. Siz ne dşünüyorsunuz

Jaime win. Arthur Dayne nin talebesi nede olsa.

Şimdi neden çift kollu Jaimeyle Yaşlı Barristan kapışıyor ki? Birinin en güçlü diğerinin en zayıf hali adeletsiz olur. Ya şuanki durumlarını ele alalım ya da en güçlü hallerini. Kitapda şuanki durumlarını göze aldığımızda Barristan Jaimenin diğer kolunu da keser, kafasını da. Her ikisinin en güçlü haline baktığımız zaman yine Barristan alır.

Fatih Aegon - Zalim Maegor