Ya Rhaegar, Lyanna'yı kaçırmasaydı?

Bu konu ile ilgili daha önce başlık açıldımı, ya da konuşma oldu mu bilmiyorum

Ama Ya Rhaegar, Lyanna’yı kaçırmasaydı ?

Hiç düşündünüz mü, Rhaegar’ın Lyanna’yı kaçırmadığı alternatif bir evrende neler yaşanırdı ?

1- Ned Stark, Asara Dayne ile,

2- Brandon Stark, Catherin Tully ile,

3- Robert de Lyanna ile,

4- Dany, Viserys ile evlenirdi.

5- Rhaegar demir tahtta oturuyor olurdu (bundan çok emin değilim, deli kral onu öldürmüş de olabilirdi isyan şüphesiyle)

Rhaegar ölseydi muhtelelen Viserys, küçük kardeşi Aegonu öldürüp yeni bir deli kral sayfası açardı :wink:

6- 7 sezondur devam eden ve onda önce yapılan (Robert İstanı) bunca savaş olmazdı

7- Ejderha yumurtaları ve ejderhalar da olmazdı.

8- Lannisterler oyun dışı kalırdı, belki Rhaegar, Tywin’nin El olarak devam etmesine izin verirdi.

9- Jon Snow hiç doğmamış olurdu

10- isyanda yok olan bir çok büyük asil aile varlığını devam ettirirdi

11- Ancak Gece Kralı, Sur’a yürümeye devam ederdi.

Benim aklıma gelenler bunlar

İçerik doğru ama başlık yanlış. ‘‘Rhaegar ile Lyanna kaçmasaydı’’ diye olmalı.

Evet bende alternatif olarak buna benzer şeyler düşündüm hep. Sadece bi sıkıntı var.

Aegon , Viserys’ın kardeşi değil yeğeni oluyor. Ve öldürmesi o kadar kolay olmaz bence. Aegon akıllı biri olarak biliniyor. Kendini yedirmez bence.

Ve bence Dany ile Viserys değilde Aegon ile Dany evlenirdi.

Yani Rhaegar olmasaydı olmazdık bunu unutmayın gece kralının sonu onun sayesinde geliyor aslında :frowning:

Diyar zenginleşirdi.Gece Kralına karşı önlem aldırırdı Rheagar.Ejderhalar gene doğardı.AA nın kim olacağı değişirdi.Diyar belkide en barışçıl yıllarını yaşardı.

İsyan doğrudan Rhaegarın Lyannayla kaçmasından dolayı başlamıyor. Brandon ve Rickon Stark kralın şehrine geldiğinde deli kralın emriyle öldürülüyorlar bide üzerine Jon Arrynden evladı gibi sevdiği Ned ile Robertin kellesi istenince isyanı başlatan kişi Jon Arryn oluyor. Stark, Baratheon, Tully ve Arryn hanelerinin olaylardan önce aralarında ittifak kurması da bence önceden hazırlığın olduğu gösteriyor.

Başka bir arkadaştan alıntıladım. Zaten maddelerinin bir çoğu çıkan savaştan yola çıkılarak yazılmış. Sanırım yeterli olmuştur.

İsyan Rheagar Lyanna ile gittiğinde çoktan başlamıştı.Rickard ve Brandon orada sağ dönse bile savaş çıkardı bu olay yüzünden.

Sağ dönsede dönmese zaten çıkacaktı savaş olayların gelişme şekline baktığımızda bunu açıkca görüyorum Rheagar ve Lyanna hızlandırmış sadece.

Arkadaşlar,
Rickard Stark ve Brandon Stark neden KL’ye gidiyor ? Kral çağırtıyor, onlar da Rhaegar’i şikayet ediyorlar kızımızı kaçırdı diye. Ve bu kız aynı zamanda Robert’in de nişanlısı.

Ortada belki yıllardan beri bir gerginlik birilimi var, deli kralın icraatlarından dolayı. Ancak isyanın patlama nedeni, zincirin ilk halkası Lyanna’nın kaçırılması (onlar kaçırıldığını düşünüyorlar)

[attachment=795]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En önemli olay. Kaçırdı lafını kim attı ortaya?

Rhaegar gömen başlık açılmış haberim yok.

Rhaegar’dır bütün bunlardan sorumlu olan. Eğer beraber kaçtılarsa Lyanna da en az onun kadar suçludur. Bir uçkur yüzünden kaç kişinin hayatı karardı be

Güçlüdür ? Hmm…

Korkunç! Jon Snow diye bir şey dünyaya gelmezdi !
Fangirl damarım atıyor, bu nasıl bir olasılık, rica ederim bu bahsi kapatalım

LyannaTargarye1 diye bir forum üyesi olmazdı :smiley:

Jon Snow fangirlü olup ondan “bir şey” diye bahsetmen ilginç oldu [emoji1]
Jonu bende severim ama dünyaya gelmemesi Ned Stark ve Robb Stark gibi adamların o korkunç ölümlere kurban gitmemesini sağlayacaksa Jon doğmasın daha iyi.

Lanet olsun dostum ben Robb’u severdim tamam mı ? [emoji20]

OLABİLECEKLER

• Prens Rhaegar’ın, ejderhanın üç başı olmalı sözünün gereği Elia Martell tekrar hamile kalırdı. Büyük olasılıkla doğum sırasında ölürdü ancak sağlıklı bir çocuk mu dünyaya getirirdi veya ölü bir çocuk mu doğururdu bilemiyorum.
  • Deli Kral’ın akıl sağlığının yerine olmadığı gerekçesiyle Büyük Konsey toplanır ve diyarın lordları Rhaegar’ı kral yapar, Aerys’i indirirdi. Deli Kral ise büyük olasılık Ejderhakayası’na gözetim altında tutulması için götürülürdü.
  • Olası bir Greyjoy İsyanı çıkmazdı. Böylelikle Jorah Mormont şövalye ilan edilmez, isyanın ardından düzenlenen Lannisport Turnuvası’nda tanışacağı Lynesse Hightower ile evlenemez, sevdiği kadın uğruna köle ticareti yapmaz ve yüksek olasılıkla yerel bir kuzeyli leydiyle evlenip Ayı Adası Lordu olurdu.
  • Jon Snow adında bir piç asla Gece Nöbetini’nin 998. Lord Kumandanı olamazdı.
  • Azor Ahai Kral Rhaegar’ın oğlu Aegon olurdu. Tüm Yedi Krallık Ak gezenlere karşı Vadedilmiş Prens Aegon Targaryen’in önderliğinde savaşırdı. Bu savaş sırasında Kral Rheagar ölür, Ve AA olan Aegon hem tacı hem de Ötekiler ile olan savaşı kazanırdı. Kahramanlığı yıllarca destanlarda ve ozanların şarkılarında yaşardı.
  • Fırtına Burnu Lordu Robert Baratheon, aşık olduğu kadın ile mutlu bir ömür geçireceğinden fahişelerle arasına ciddi mesafe koyar, sürekli temiz tıraşlı, ve şakacı birisi olarak diyardaki davet ve şölenlerin neşelendiricisi, aranan yüzü olur. Lyanna Baratheon ile bir çok siyah saçlı, mavi gözlü çocukları olurdu.
  • Robert ayaklanmayacağından, Martell - Lannister; Robert kral olarak Kışyarı’na gelmeyeceğinden de Stark - Lannister nefreti olmazdı.

Olası Evlilikler:

Robert Baratheon - Lyanna Stark
Brandon Stark - Catelyn Tully
Jon Arryn - Lysa Tully
Eddard Stark - Ashara Dayne
Cersei Lannister - Willas Tyrell

“bastard” desem daha uygun olurmuş gerçekten “bir şey” nedir?

Rheagar, Lyanna’yı kaçırmasaydı Robb Stark diye bir kral da olmayacaktı. Yani nereden tutsak çok acımasız bu ihtimal :sad:

Ancak Cercei bütün kötülüklerin anası olduğuna göre kraliçe olmak için her haltı karıştırıdı yine. Bu kısım sabit galiba.

Baleor septi de halen ayakta olurdu, Dorhdakiler kendi halinde, Lekesizler ve Meeren şehri de köle olmaya devam ederdi.

Stannisin kızı da halen hayatta olurdu.

Rob, Sansa, Arya, Bran ve Rickon hiç doğmazdı. Çün Ned, Ashara ile evlenirdi.

Aslında Kelebek Etkisi dedikleri bu galiba. Küçük bir olay bütün evreni değiştirebiliyor.Öellikle Westeros gini bıçak sırtı dengese duran bir evreni

Bran doğmuş olmazdı ki !!!

Bu arada başlık yanlış. Zorla kaçırma filan yok kaçmasalardı daha doğru olurdu.

Hikayenin aslını bilmeden çıkarımlar yapmayı doğru bulmuyorum. Lyanna-rhaegar hikayesinde rhaegar’ın okudukları üstat aemon ile mektuplaşmalarını vs.gibi olayların nasıl olduğu kesin değil. Bu hikayeler bize seri içinde çok kısa ve yüzeysel bilgilerle sunuldu. Rhaegar için ucu açık hikayeler var. Martin son kitapta her şeyi öğreneceğimizi söyledi. Eğer lyanna ve rhaegar sırf aşk için kaçtılarsa ve rhaegar bu kadar umursamazsa o zaman dorne’a gitmek, sonra geri dönüp savaşmak yerine Westeros’tan falan kaçarlardı. Ben bu kaçma olayında kehanet vs. gibi değilde çok başka bir şey olduğunu düşünüyorum. Belki mecbur kaldılar kaçmaya bilemeyiz. Diyar daha mı iyi daha mı kötü olurdu onu da bilemeyiz. Belki de jon’un targaryen prensi, varis vs.gibi değil kuzeyde bir piç olarak yetişip, sura gitmesi, kimsenin onu önemsememesi daha iyi oldu. Gerçek düşman hakkında daha çok bilgi sahibi oldu.