Yabancı dizi önerileri

Merhaba arkadaşlar bu konunun altına yabancı dizi önerilerinizi bekliyorum. Dizi izlemeyi seven biri olarak duymadığımız, köşede bucakta kalan diziler olabilir diye açtım başlığı.

1- American Crime Story
2- The Night Manager
3- The Night Of
4- 11.22.63
5- Black Sails
6- Rick And Morty
7- Mindhunter
8- Big little lies
9- Waco
10- Oz

Elimden geldiğince daha az popüler olan ve beğendiğim dizilere yer vermek istedim. Yoksa Fargo, True Detective, Friends, Seinfeld, Da vinci’s Demons, Dexter, Hannibal gibi dizileri de izlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Peaky Blinders şiddetle öneririm. Taboo vardı 1 bölüm izledim ama baya övülen bir diziydi hatta başrol Tom Hardy. Bu arada Frontier nasıl bir dizi? Başrolde Jason Momoa var.

The Last Kingdom izleyin Vikings’den 1000 kat daha iyi bir Viking dizisi.

Legion kesinlikle izleyin izlediğim en iyi süper kahraman dizisi (tabi ki hakan muhafızdan sonra :stuck_out_tongue_winking_eye::grinning:)

Bilmiyorum ya izlemedim.

vikings’i mantık hatalarına boğduğundan dolayı bıraktım. Zaten pek tarih sevmem.
Legion’un ilk bölümünü izledim beni pek sarmadı.

Vikings i sırf Alfred the Great için izliyorum. Cıvıma falan oldu.

Alfred the Great için izliyorsan The Last Kingdom bakmanı öneririm. Diyet Vikings gibi bir şey. Çok üst düzey bir yapım olduğu söylenemez ama güzeldir, çerezliktir. Alfred epey önemli rol oynayan karakterdir.

Bir de bence ikinci sezonu ilk sezondan daha güzel.

Onu biraz izledim sonra unutuldu gitti bi daha da aklımda gelmedi.

Dediğim dizi direk Alfred the Great’i anlatıyor tavsiye ederim.
@Symmachus 3. sezon 2. sezondan da iyi izlemediysen izle.

1. Sezon çıktı mı?

Hmm haberim yok hiç. birkaç ayda bir kontrol ederdim yeni sezon çıktı mı diye. Söylediğin için teşekkürler :joy:

İlk sezon Uthred epey iticiydi ama ikinci sezonda toparladı.

Yalnız Alfred iyi adam da arkadaş ver işte şu Babbenberg’ı nedir bu inat? Hayır en başta yardım ederim vaadiyle Uthred’i aldın yanına yardım etmedin üstüne Uthred çocukluk aşkını kardeşine kaptırdı bu yüzden, sonrasında Wessex için sorun çözücü oldu her daim, en son kızını p•zevenklerin elinden kurtardı. Ver izni işte. Alla allaaa

this is us öneririm kesinlikle muhteşemmm
bu arada vikings sanırım kanal değişti cıvıma ondan ilk sezonları history channel dı şuan bilmiyorum kanalı ama history bu derece düşecek kanal değil

Bu dizide zamandan dolayı isimlerini hatırlayamadığım iki asker arasındaki kankalık ilişkisi şimdiye kadar gördüğüm en güzel ilişkilerdendi.

Adult Swim tarzı programları seviyorsan American Dad ve Futurama var. İkisi de harika yapıtlar. Hiç izlemedim o yüzden bilmeden konuşmak istemem ama Rick and Morty için Futurama’nın biraz daha günümüze uyarlanmış hali ( kısaca kopya :slight_smile: ) diyorlardı. Yani Rick and Morty’i sevdiysen bunu da sevebilirsin. Komedi sevicisi olduğumdan Silicon Valley veya The IT Crowd gibi dizileri öneririm. The IT Crowd bayağı eski ve ilk bir kaç bölüm bu ne saçma dizi diyorsun ( hele ki gülme efekti olması beni bayağı soğutmuştu )ama alıştıktan sonra harika gidiyor. Silicon Valley ise bu sene final senesi bölüm veya altyazı beklemek istemiyorsan daha geç bir dönemde izleyebilirsin. Ayrıca bayağı popüler bir yapım ama belki izlememişsindir diye listeye Person of Interest’i de ekliyorum.

Harbiden he Alfred bataklığa düştü ailesini Uthred kurtardı savaşlarda taktik verdi ama hala daha Alfred vermiyor üstüne habire yemin ettiriyor.

İşte bunlar hep din yüzünden.

alfred çok zekiydi utred den vazgeçmemesi gerektiğini biliyor bu yüzden herşeyi bahane olarak kullanıp yemin ettiriyor. Bu arada biz deli oluyoruz o var :smiley:

it’yi bitireli baya oldu siliconu da izliyorum zaten. person of interesti izlemedim çok duydum ama izlemedim. çok teşekkür ederim.

Yok orayı biliyorum da bizi kanser ediyor sıkıntı o :smiley:

Aynen.En güzel dostluklar dusmanlıkla başlar sözünün kanıtı gibilerdi.ilk baslarda aralarında rekabet vardı.birbirlerinden pek hoşlanmıyorlardı.sonra can dostu oldular.Titus pullo karekteri Sandor’un karıya giden haliydi :grin: Belki de bu yüzden çok sevdim.Bak şimdi Viking dizisinden bahsediliyor.hic izlemedim ama bana yavan geliyor.Porselen dişli bebek yüzlü erkekler,Solaryumdan yeni çıkmış manken gibi karılar.Yahuu kaç yıl önceki durumu anlatıyorsunuz.Tiplere biraz önem verin.Biz günde 3 defa dış fircaliyoruz yine de dişlerimiz çürüyor.Gerçi bu durum bütün tarihi film ve dizilerde var.Bakımsız,çirkin,kıllı kadın yok.Çirkin erkeklerde genelde kötü rollere veriliyor.Baş karakterler yakışıklı & güzel olmak zorundaymış gibi davranılıyor.Sanırım Anti kahramanlara bu denli ilgi duymamīın sebebini de bu durum oluşturuyor.Bu görsel yalanī (İyi + Güzel) sevmiyorum .onlar (Anti kahramanlar) daha gercekciler.:grin: