Yabancı dizi önerileri

Aynen.En güzel dostluklar dusmanlıkla başlar sözünün kanıtı gibilerdi.ilk baslarda aralarında rekabet vardı.birbirlerinden pek hoşlanmıyorlardı.sonra can dostu oldular.Titus pullo karekteri Sandor’un karıya giden haliydi :grin: Belki de bu yüzden çok sevdim.Bak şimdi Viking dizisinden bahsediliyor.hic izlemedim ama bana yavan geliyor.Porselen dişli bebek yüzlü erkekler,Solaryumdan yeni çıkmış manken gibi karılar.Yahuu kaç yıl önceki durumu anlatıyorsunuz.Tiplere biraz önem verin.Biz günde 3 defa dış fircaliyoruz yine de dişlerimiz çürüyor.Gerçi bu durum bütün tarihi film ve dizilerde var.Bakımsız,çirkin,kıllı kadın yok.Çirkin erkeklerde genelde kötü rollere veriliyor.Baş karakterler yakışıklı & güzel olmak zorundaymış gibi davranılıyor.Sanırım Anti kahramanlara bu denli ilgi duymamīın sebebini de bu durum oluşturuyor.Bu görsel yalanī (İyi + Güzel) sevmiyorum .onlar (Anti kahramanlar) daha gercekciler.:grin:

Abi çok iyi açıkladın vallahi.

The Last Kingdom’ın 3.sezonu efsaneydi.
3.sezonu şu anki Vikings’e tek atar.

Westworld
Dark
Daredevil ( :pensive: )
Bu üçünü de öneririm üçü de kaliteli dizilerdir.

Daredevil… Hak etmedi bunu

Westworld baya baya iyilerden…
Electric Dreams Black Mirror’e rakip baya iyi dizidir. Birçok aşınalığınız olan oyuncuları bölümlerde görebilirsiniz.
I Medici: Master of Florence: O tarihe ilgisi olan için çerezlik fena değil.
Altred Carbon: Büyük beklenti içine girmeden izlenirse güzeldir.

Altered Carbon çok merak ediyorum iyi bir dizi mi ?

Dediğim gibi ilk 5 bölümle gaza gelirsen üzülürsün. Bölümler ilerledikçe beklenti içine girmezsen seversin diye düşünüyorum.

diziyi ilk bölümden bıraktım. Bu kadar uçuk bir düzen kurmuşsunuz. Yaşam yeryüzünde değil de gökyüzünde peki senaryo bu görsel efekte değiyor muydu? Bence hayır. Nitekim bıraktım.

Dün Narcos : Mexico dizine başladım.ilk 5 bölümü bitirdim.Escobar’lı sezonlar kadar başarılı olmasada kendini izlettiriyor lakin yine aynı yönteme başvurmuşlar.Yalanla,Gerçeği harmanlayıp seyircinin önüne sunmuşlar. Bu durum Narcos’ta da vardı.Cia nın patlattığı uçağı Escobar’ın üstüne attılar.Akıl var mantık var ; 7 düvel bir olup adamın üstüne giderken ve elinde sadece halk desteği kalmışken sivillerle dolu bir uçağı neden patlatsın ? Neden Halkı karşına alsın ? Uçağın patlamasından sonra ki durum kimlerin işine yaradı ? Yani kimse kusura bakmasın ama Escobar mezardan kalkıp Lo hice, hermano. dese yine inanmam.eee tabii olayları Amerikalıların gözünden izliyoruz.Bu yüzden objektif olmalarını beklemeyiz.Arada pislikleri tüm dünyaca malum Cia üzerinden öz eleştiri yapıyor gibi gozukselerde,öyle değil.Kolombiyalı ve Meksikalı polislerin,bürokratların ve Siyasetçilerin alayı namussuz ve rüşvetçi resmedilirken,Abd’li memurlar dürüst,namuslu,ahlaklı,sütten çıkmış ak kaşıklar. onlar Latin amerikada düzeni sağlıyorlar.onlar olmazsa Amerikalılar rahat uyuyamaz.felan filan…Halbu ki ortadoğu da olduğu gibi Latin amerikayı da onlar karıştırıyor.Orta doğuda petrol rezervleri,Latin amerikada uyuşturucu pastası var.Milyarlarca dolardan bahsediyoruz ! bu parayı tek başına kimseye yedirmezler.Neyse diziye dönersek ;

Söz konusu Meksika kartelleri olunca Gore sahneler çok olur diye düşünüyordum,Bilenler bilir ; Meksika kartelleri ile İsid aynı yöntemleri kullanıyor.Kafa kesme,kol ve bacak koparma,kalp çıkarma,asit bidonuna atma,deri yüzme vb…yöntemler olmazsa olmazlarıdır. bunların hiçbirine yer verilmemiş.Daha çok işleyiş üzerinde durmuşlar ama başroldeki Abd polisi ( Michael peria) olmasada olurmuş.Onun yapmacık tiripleri dizinin seyir keyfini düşürmüş.keşke bu basitliğe kacmasalarmıs.

Bu arada 1.sezon 5.bölümü tebessüm ettirdi.Bu bölümde ilk önce Cali kartelini görüyoruz.Sonra da Medellin kartelini.Neyse daha da anlatmayayım.kendiniz izleyin :slight_smile:

Bir noktada popülizm için olduğu düşüncesindeyim :D. Kötü adamların ana karakter olduğu seriler de izletebilmesi için izleyenlerin az da olsa sempati duyabilmesi lazım bunlara.

Dizi su gibi akıp geçti sezonu bitirdim ve sanırım bir öz eleştiride bulunmam lazım.itici bulduğum ajan hakkında bilgi sahibi değildim.O iticilik yerini acımaya bıraktı.Adam gerçektende böyleymiş ve bunun bedelini ağır ödemiş.Neyse dizi hakkında daha fazla spoiler verip tadı kaçırmayayım.Bir daha sezonunu bitiremediğim dizi hakkında yorum yapmıyacam sonra üzülüyorum :grin:

Bu arada an itibariyle The Last Kingdom 4.sezon onayı aldı.
Şahsen ben çok umutluyum. Böyle devam ederse Vikings’i rahatlıkla geçer. :relieved:

The Last Kingdom
Son sezonuyla birlikte Vikings’e tek atmış, detaylara dikkat eden bir yapım.

Westworld
Hbo’nun GoT boşluğunda nokta atışı dizisi. Şiddetle önerilir

11.22.63
Çabucak bitirilebilecek, konusu ilgi çekici ve finali vurucu olan mini dizi

Rome
İzlediğim en iyi dönem dizisi. Şiddetle önerilir.

Bodyguard
Richard Madden’in başrol oynadığı yeni bir dizi. Sürükleyici bir yapısı var.

Spartacus
Anlatmaya gerek yok izlemedim denmemesi gereken mükemmel yapım.

The Tunnel
Başrolünde Stephen Dillane(Stannis Baratheon) ve mükemmel oyunculuğu olan sürükleyici polisiye dizi. Büyük hayranınım kralım.

Da Vinci’s Demons
Tarihi dönemde geçen, tarihi kişilikler ve yerler barındıran ama neredeyse tamamen farklı bir kurgu olan sürükleyici bir dizi.

Sherlock
İzlemediysen mağarandan çık bir nefes al kardeşim.

Vikings
Güzel bir dönem, harika karakterler ve kültürler fakat bunlar ilk 4 sezon için geçerli. Ragnar’ın ölümünden sonra izleyebilirseniz izleyin tabi ama 1-4 sezon harici önerilmez.

Band of Brothers
Hbo yapımı 10 bölümlük bir resital. İmbd’de en üst sıradadır kendisi zaten. 2.dünya savaşı amerikan easy bölüğü’nün anlatıldığı belgesel tadında dizi.

2018 yılında premier yapmış dizi önerisi isteyenler için izleyip beğendiklerim ve kefil olduğum(manasız:d) diziler;
Sharp Objects
Killing Eve
Homecoming
Escape at Dannemora
Forever
Sisters
Kidding