Yaz kalesi

merhaba yaz kalesinde rhaegar la ilgili bişeyler oluyor.kılıçların fırtınası kitabında davos bölümünde alester florent ejdarhaları direltmekle ilgili olaylardan bahsederken yine yaz kalesinden bahsediyor.olaylar nedir bi bilginiz varsa aydınlatırsanız çok memnun olurum :smiley: :smiley:

Yaz kalesi değilde hasat kalesi diye geçiyor sanırım.Hasat kalesi trajedisi orada büyük bir yangın çıkıyor pek çok kişi ölüyor yine çılgın ateş ya da ejder kanıyız gibi bir şeyin gazıyla ne yaptılarsa işte bilinmiyor deli kralın oğlu o gün orada doğuyor

Hasat Kalesi diye biryer yok.
Yaz Kalesi kalenin adı.
Rhaegar’ın doğduğu gün Targaryenlerin orada ejderhaları yumurtadan çıkartmak deney yaptığı söyleniyor. Tabi başarısız oluyorlar ve Kral Aegon V, Veliaht Prens Küçük Duncan ve Kral Muhafızları Lord Kumandanı Uzun Duncan ölüyor. Rhaegar bu olayla aynı gün doğduğu içi her zaman buruk, arada sırada harabelere gidiyor kalamak için. Ayrıca bu olay Rhaegar’ın Azor Ahai olabileceğine dair bir kanıt. (Yangın, dumanın arasında doğdu. Gözyaşları, tuzun arasında doğdu.)

oh ya sonunda aydınlandım :smiley: çok teşekkür ederim :smiley: kafamda bi kaç şey daha vardı ama unuttum hatırlayınca söylerim :smiley: