Yeni Bir Duvar

Öncelikle merhabalar :slight_smile: sitede yeniyim daha dün gece rüyamda gördüğüm bir konu üzerine bu teoriyi ürettim. Aslında nasıl yazmam gerektiğini tam bilmesemde elimden geldiğince yazmaya çalışacağım. Yanlışlarım olursa şimdiden özür dilerim :slight_smile:

Teorimi aslında 8. sezon için hazırlanmış şu video üzerine oluşturdum. YouTube

Videoda gördüğümüz üzere buz ve ateş karşılaşıyor ve ortada siyah bir madde oluşuyor duvar gibi bu iki yıkıcı maddeyi birbirinden ayırıyor. Ben bu siyah maddenin Viserion ve Drogon’un alevlerinin karşılaşması sonucu oluşabileceğini düşünüyorum. Ejderhalar büyülü yaratıklar olduğundan ben alevlerinin büyü gücü olduğunu düşünüyorum.(Hatta bizim eski duvarın yıkılmasının ısıdan çok büyü ile alakalı olduğunu düşünüyorum.) Ak gezenler yaratılırken kullanılan ejderha camı aynı zamanda onların sonu olduğundan bana göre ejderha camı hem buz hemde alev gücü olan büyülü bir madde. Büyülü olduğundan yeni bir duvar oluşturup ak gezenler ile yaşayanları ayırabilir. Ancak maalesef güzel kuzey ve Winterfell ak gezenlere kalmış olur :confused:

YouTube bu videoda da yayınlayan abimiz obsidiyenin oluşması için granitin 800 dereceye kadar ısıtılması ve hızla soğutulması gerektiğini söylemiş.

Daha önce bu şekilde bir teori üretildi mi bilmiyorum umarım iyi bir şekilde açıklayabilmişimdir. Hatalarım olduysa özür dilerim şimdiden :slight_smile: Bu aralar rüyalarımda bu tarz şeyler görüyorum nedeni bilinmez :smiley:

buz ve ateşin birleşimi mümkün evet ama ben bununda Jon u işaret ettiğini düşünüyorum.
Stark ve Targeryan gibi buz ve ateş olarak simgelenen iki haneden
kurt ve ejderha gibi yine iki farklı kanı tek başına taşıyan biri,
hem ölü hem diri,
hem kuzeyli, hem güneyli,
hem esoslu hem westeroslu soyu,
hem andal hemde ilk insan
yani ikinci bir birleşim mümkün ama ben bu birleşimin jon olduğunu düşünüyorum

Zaten ejderha camı donmuş ateş diye biliyorum. Bence direk duvar olacaksa bu direk teaser şeklinde verilmezdi. Bu arada rüyada böyle şeyler olur benimkileri bi bilsen :joy:

@fecr bak bu hiç dikkatimi çekmemişti ablam bu bakışı beğendim :blush:

Öncelikle hoşgeldin hocam yalnız bu bir teori değil konuları doğru başlıklarda açmaya özen gösterelim.

Kusura bakmayın nereye açmam gerektiğini bilmiyordum dediğim gibi yeniyim :slight_smile: zamanla öğreneceğim diye düşünüyorum

Hoşgeldin, selamlar. Ben doğru yere taşıdım başlığı.

GoT dizisinin ilk iki teaserına çok takılmamak gerekiyor. Çünkü dizi için bilgi vermekten ziyade ana konusuna dair bir şeyler anlatırlar, yani kuram vb. şeyler üretmeye uygun görseller sunmazlar. Misal geçen sene ilk iki teasera bakalım; iki kraliçe ve bir kralın taht mücadelesi gibi bir şeyini anlatan, üç taht teaserı ve hanelerin artık savaştan vs. yıpranıp çöküşünü konu alan “sigil” teaserı. İçerik yerine tamamen ana konuya göndermeydi.

Haliyle 8. sezon için yayımlanan iki teaser da aynı şekilde bu konulara gönderme. İlki buz ve ateşin arasındaki savaşı anlatırken ikincisi Jon’un aile geçmişini öğrenmesi üzerine idi ki son sezon gerçekten de bu ikisi üzerine olacak.