Yeni Game of Thrones dizisi HBO’dan onay aldı, İsmi The Long Night olabilir

HBO ’dan onay bekleyen The Long Night projesi kısa süre önce onay aldı. The Long Night projesi zaten bu yaz konuşuluyordu aldığı onay ile kesinleşmiş oldu.

Yeni dizi Game of Thrones’den çok daha eski bir zaman diliminde olacak. Yine krallıklar, kabileler hatta ırklar olabilir.

Dizi ile ilgili paylaşılan ilk bilgi “Game of Thrones’tan binlerce sene öncesinde geçen dizi kahramanların çağından karanlık zamanlara geçişi ele alıyor. Westeros’un sırlarını, ak gezenlerin ortaya çıkış hikayesi, doğunun gizleri ve Stark efsanesi ve daha fazlası… Hikaye bildiğimizden çok farklı.”

Ardından Game of Thrones dünyasını yaratan George R. R. Martin bu dizinin isminin The Long Night olmasını istediğini ifade etti. Dizinin ismi henüz kesin değil fakat bu düzeyde olması bekleniyor.

Dizi ile ilgili ilk söylentiler çekimlerin Ekim, Kasım ayında başlayacağı yönününde.

Kaynak: https://oyuncum.com/t/yeni-game-of-thrones-dizisi-hbodan-onay-aldi-ismi-the-long-night-olabilir/3226

Sevindim. Kuzey haneleri gösterilir bol bol. Hatta Blackwood’lar bile olabilir

Gönül ister ki bf isyanı Robert isyanı ejderhaların dansı fakat bu da günü kurtarır bence.

Martin karışmazsa pek sanmıyorum

Martin bunu yapmayacaklarını söyledi, seri bitince cevaplanmamış soru kalmayacak demişti. Bundan yola çıkarak anladığım kadarıyla seri bittiğinde gizemli kalmış hikayeler, noktaları olan konulara odaklanmışlar. Misal 2. yan dizi için dedikodular Valirya kıyameti idi, o da çok gizemli ve açıklanmamış soruları olan bir mesele.

Martin, senaryoların yazımında katkı sağlıyor. Aksi halde zaten çekemezler ki dizileri, adam biliyor bütün altyapıyı, gizemleri, sırları…

Ya biliyorum cevaplanmayacak soru kalmaz da şimdi Daemon Aemond dövüşü veya Robert Rhaegar dövüşü Jon Arryn ın mektubu yakması falan izlense çok güzel olmaz mıydı.

Güzel olurdu, zevkle izlerdim her bir noktasını falan ama işte yani… Belki hepsi bitince onlara geçerler, tamamen kenara atıldığını düşünmüyorum, sadece öncelikli düşündükleri değil. Her şey umdukları gibi gider iyi iş çıkartır ve rant elde ederlerse bütün hepsini çeker bunlar bence. :slight_smile:

Orası öyle tabi keşke tez zamanda yapılsa.

Zaten bence o Martin’in bu laflarına fazla bakılmaması lazım. Yani içinde tajr mücadelesi ve akgezen barındıracak bir 6 saat ne kadar derinlemesine işleyebilir konuları emin değilim. Neticede bu tarz şeyler arz talep meselesi ve isyan öncesi olaylar en çok merak edilip ilgi duyulan şeyler.

Yalnız buna GRRM karar vermiyor tek başına, isime bile karar veremeyen sadece öneri sunan bir adamın hangi konuların çekileceğine karar vermesini bekleyemeyiz.

Ben de zaren onu diyorım. Kendi tercijleri çok da önwmli değil.

Eğer aynı ekip olacaksa zirvede bırakmaları gerekirdi.Bu olayları anlatmayı kimse beceremez (bu sefer mekan sayısı haddinden daha fazla,olaylar çeşitli ) Martin daha hepsini yazmadı veya açıklamadı (şimdilik) çok büyük maceraya atılıyorlar.1 sezon çıkarırlar GoT’un ekmeğiyle ama şansları az.

1 Like

DD’nin bu sefer parmağı yok diye biliyorum, en azından şimdilik. Akıllılar ise de işin içine girmesinler bence, son yıllarda yeterince tepki çektiler.

@YeniAy_Ottoman

O kadar altın imparatorluk neyin varken bizim bebeler mi yarattı diyordun. Doğuya gireceklerine göre durum öyle olmayacak gözün aydın.

Ben demedim öyle ya, aksini söyledim. Bebeler yapmamıştır dizideki gibi dedim

Ben de onu söylüyorum zaten. Yani bebelere bağlanmasına sinirlenmiştin ama anlaşılan mesele bebelerle sınırlı kalmayacak.

Evet, alakası olamaz demiştim. Zaten uzun gece meselesine sebep veren hikaye ile nasıl onlara bağlayabiliriz ki; dd sırf kolay diye böyle yaptı.

Yoo o kadar acele etme. Evren başlagıcındaki büyük savaştan arta kalan şeyleri kendi çıkarları için kullanmaya çalışmak gibi şeyleri denemiş olabilirler. Her ikisi de yani.

Uzun Gece’nin tek olduğu ve aynı dönemde gerçekleştiğini; AA oralarda iken burada da Son Kahraman’ın hikayesinin aşağı yukarı aynı dönemlere denk geldiğini kabul ettiydik diye hatırlıyorum? Hal böyle iken çocuklar, ww’leri vb. şeylerin artıklarını kullanamazlar. Zaten varlar çünkü. Ayrıca hikayelere göre Westeros’ta anlatılan Uzun Gece, insanlar ile yapılan anlaşmanın çok ama çok sonrasına denk geliyordu.

Ben ilk başta iki uzun gece olduğunu sandığım için 2.de belki 1.de arta kalanları yaptıkları büyüler yüzünden uyandırmış olabileceklerini düşünmüştüm ama tek bir uzun gece olduğuna göre ww’lerin yaratılması gibi şeylerde ormanın çocuklarının bir parmağı olamaz.

Hocam şimdi binlerce farklı kuram çıkabilir buradan. Yani ne söylersem söyleyim fanfiction’a girer işin açığı uzun gece meselesi bu aralar pek kafa yorduğım bir mesele de değil ama savaş nasıl cereyan etmiş olursa olsun Ormanın Çocukları ipin ucundan tutmuş, birileri tarafından insan düşmanlığıyla gaza getirilerek Akgezenlerin oluşmasını sağlamış olsbilir. İkisi birlikte mümkün yani.,